Топ-10 Віршів з Біблії про церкву

Церква – це Тіло Христе. В Посланні до Ефесян 1:22-23 написано:

  • до Ефесян 1:22-23 – «І Він усе підкорив під Його ноги і поставив Його над усім — як Голову Церкви, яка є Його тілом, повнотою Того, Хто наповняє все в усьому!».
    Від часів П’ятидесятниці і аж до чудесного вознесіння у кінці часів Тіло Христа складатиметься із віруючих. Тіло Христа поділяється на два аспекти:

1.Всесвітня церква, яка складається зі всіх, що мають особисті відносини з Ісусом Христом.

  • 1 Коринтянам 12:13 – «Адже всі ми хрещені одним Духом в одне тіло: чи то юдеї, чи греки, чи раби, чи вільні, — усі одним Духом напоєні». Ми бачимо, що кожен віруючий є частиною Тіла Христового. Істинна церква Бога – не конкретна церковна споруда чи деномінація; всесвітня Божа церква – це всі ті, хто отримав спасіння через віру в Ісуса Христа.

2.Локальна церква, яка описана у Посланні до Галатів 1:1-2:

  • до Галатів 1:1-2 – «Павло, апостол не від людей, не через людину, але через Ісуса Христа і Бога Отця, Який воскресив Його з мертвих, та всі брати, що зі мною, — до галатійських Церков».

Тут ми бачимо, що у провінції Галатія було багато церков – це ми і називаємо локальними церквами. Баптистська, лютеранська, католицька церкви та інші є церквами не у всесвітньому значенні, а швидше, локальному. Всесвітня церква складається з тих, хто повірив у Христа як свого Спасителя. Цим членам всесвітньої церкви слід шукати братських взаємин і настанови у локальних церквах.

Щодо Христа та спільноти віруючих, яка називається церквою, у Новому Завіті застосовуються образи і символи шлюбу. Церква складається з тих, хто повірив в Ісуса Христа як свого Спасителя та отримав вічне життя. Ісус – Наречений – самовіддано та з любов’ю обрав церкву Своєю нареченою (Ефесянам 5:25-27). Подібно до того, як за біблійних часів наречені в період заручин перебували окремо аж до весілля, так і наречена Христова перебуває окремо від свого Нареченого протягом церковної доби. Під час цього періоду «заручин» вона відповідає за збереження Йому вірності (2 Коринтянам 11:2; Ефесянам 5:24). При другому приході Христа вона об’єднається зі своїм Нареченим, і після цієї «весільної церемонії» їхній вічний «шлюб» набере чинності (Об’явлення 19:7-9; 21:1-2).
Топ-10 Віршів з  Біблії про церкву

В чому полягають обов’язки церкви?

  1. Церква повинна викладати біблійне вчення, щоб віруючі могли укріплятися у вірі. Ефесянам 4:14 проголошує:
    – «Щоб ми не були більше малими дітьми, які носяться хвилями і захоплюються всяким вітром учення, людською підступністю, лукавством, що вводить в оману».
  2. Церква має стати місцем близьких відносин, де християни можуть посвячувати себе один одному, поважати один одного (Римлянам 12:10), навчати (Римлянам 15:14), співпереживати (Ефесянам 4:32), підбадьорювати (1 Солунянам 5:11) і, що найбільш важливо, любити один одного (1 Івана 3:11).
  3. Церква має бути місцем, де віруючі можуть брати участь у Господній вечері, поминаючи Христа і Його святу кров, пролиту за нас (1 Коринтянам 11:23-26). Окрім цього, «ламання хліба» несе ідею спільних прийомів їжі. Це ще один приклад підтримки близьких стосунків у церкві.
  4. Церква має бути місцем, яке спонукає до молитви, привчає до неї і використовує її. Послання до Филип’ян 4:6-7 закликає нас: «Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою. І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі».
  5. Ще одне доручення, дане церкві, – це проголошення Благої Звістки про спасіння через Ісуса Христа (Матвія 28:18-20; Дії 1:8). Церква закликана поширювати Євангеліє за допомогою і слів, і вчинків. Церква має бути «маяком» у суспільстві, вказуючи людям на нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Церкві слід створювати сприятливі умови для розповсюдження Євангелії, а також готувати своїх членів для роботи на цій ниві (1 Петра 3:15).
  6. Остаточні завдання даються церкві у Посланні Якова 1:27: «Чиста й непорочна побожність перед Богом і Отцем оця: зглянутися над сиротами та вдовицями в утисках їхніх, себе берегти чистим від світу». Церква повинна служити всім нужденним, що включає не тільки розповсюдження Євангелії, але й задоволення фізичних потреб (їжа, одяг, житло), наскільки це необхідно і доречно. Церква також повинна озброювати віруючих у Христа необхідними засобами, аби перемагати гріх і залишатися вільними від осквернення світу.
    Топ-10 Віршів з  Біблії про церкву

Ось декілька віршів зі Святого Писання про Тіло Христове – Його Церкву:

  1. 1Коринтянам 12:12—28 – «Бо як тіло одне, але має членів багато, усі ж члени тіла, хоч їх багато, то тіло одне, так і Христос. Бо ми всі одним Духом охрищені в тіло одне, чи то юдеї, чи геллени, чи раби, чи то вільні, і всі ми напоєні Духом одним. Бо тіло не є один член, а багато. Коли скаже нога, що я не від тіла, бо я не рука, то хіба через це не від тіла вона? І коли скаже вухо, що я не від тіла, бо я не око, то хіба через це не від тіла воно? Коли б оком було ціле тіло, то де був би слух? А коли б усе слух, то де був би нюх? Та нині Бог розклав члени в тілі, кожного з них, як хотів. Якби всі одним членом були, то де тіло було б? Отож, тепер членів багато, та тіло одне. Бо око не може сказати руці: Ти мені непотрібна; або голова знов ногам: Ви мені непотрібні. Але члени тіла, що здаються слабіші, значно більше потрібні. А тим, що вважаємо їх за зовсім нешановані в тілі, таким честь найбільшу приносимо, і бридкі наші члени отримують пристойність найбільшу, а нашим пристойним того не потрібно. Та Бог змішав тіло, і честь більшу дав нижчому членові, щоб поділення в тілі не було, а щоб члени однаково дбали один про одного. І коли терпить один член, то всі члени з ним терплять; і коли один член пошанований, то всі члени з ним тішаться. І ви тіло Христове, а зосібна ви члени! А інших поставив Бог у Церкві поперше апостолами, подруге пророками, потретє учителями, потім дав сили, також дари вздоровлення, допомоги, управління, різні мови».
  2. Ефесянам 1:22-23 – «І все впокорив Він під ноги Йому, і Його дав найвище за все за Голову Церкви, а вона Його тіло, повня Того, що все всім наповняє!».
  3. Колосянам 1:18 – «Він Голова тіла, Церкви. Він початок, первороджений з мертвих, щоб у всьому Він мав першенство».
  4. Матвія 16:15-18 – «Він каже до них: А ви за кого Мене маєте? А Симон Петро відповів і сказав: Ти Христос, Син Бога Живого! А Ісус відповів і до нього промовив: Блаженний ти, Симоне, сину Йонин, бо не тіло і кров тобі оце виявили, але Мій Небесний Отець. І кажу Я тобі, що ти скеля, і на скелі оцій побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її».
  5. Ефесянам 2:20-22 – «Збудовані на основі апостолів і пророків, де наріжним каменем є Сам Ісус Христос, що на ньому вся будівля, улад побудована, росте в святий храм у Господі,що на ньому і ви разом будуєтеся Духом на оселю Божу».
  6. Ефесянам 5:23-27 – «Бо чоловік голова дружини, як і Христос Голова Церкви, Сам Спаситель тіла! І як кориться Церква Христові, так і дружини своїм чоловікам у всьому. Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї Себе, щоб її освятити, очистивши водяним купелем у слові, щоб поставити її Собі славною Церквою, що не має плями чи вади, чи чогось такого, але щоб була свята й непорочна!».
  7. Ефесянам 5:29 – «Бо ніколи ніхто не зненавидів власного тіла, а годує та гріє його, як і Христос Церкву».
  8. Солунянам 5:12-13 – «Благаємо ж, браття, ми вас, шануйте тих, що працюють між вами, і в вас старшинують у Господі, і навчають вас вони, і в великій любові їх майте за їхню працю. Між собою заховуйте мир!».
  9. Євреям 13:7 – «Спогадуйте наставників ваших, що вам говорили Слово Боже; і, дивлячися на кінець їхнього життя, переймайте їхню віру ».
  10. Ефесянам 4:11-12 – «І Він, отож, настановив одних за апостолів, одних за пророків, а тих за благовісників, а тих за пастирів та вчителів, 12щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового».
  11. Дії 2:41-47 – «І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах. І був острах у кожній душі, бо багато чинили апостоли чуд та знамен. А всі віруючі були вкупі, і мали все спільним. І вони продавали маєтки та добра, і всім їх ділили, як кому чого треба було. І кожного дня перебували вони однодушно у храмі, і, ломлячи хліб по домах, поживу приймали із радістю та в сердечній простоті, вихваляючи Бога та маючи ласку в усього народу. І щоденно до Церкви Господь додавав тих, що спасалися».

Прийшовши у наш світ, Ісус прийняв фізичне тіло, «приготовлене» Йому Богом (Євреям 10:5; Филип’янам 2:7). Цим Він продемонстрував Господню любов ясно, відчутно та твердо – особливо через Свою жертовну смерть на хресті (Римлянам 5:8). Після тілесного вознесіння Він продовжує Свою справу у світі через викуплених Ним людей – тепер ясно, відчутно та твердо Божу любов демонструє церква. Таким чином вона діє як «тіло Христове».
Топ-10 Віршів з  Біблії про церкву

Церква може називатися Тілом Христовим із наступних причин:

  1. Члени Тіла Христового поєднані з Ним у спасінні (Ефесянам 4:15-16).
  2. Члени Тіла Христового йдуть услід за Ним як за своїм Головою (Ефесянам 1:22-23).
  3. Вони є Його фізичними представниками в цьому світі. Церква – це організм, за допомогою якого живий Ісус виявляє Себе сьогодні у світі.
  4. У членах Тіла Христового перебуває Його Святий Дух (Римлянам 8:9).
  5. Члени Тіла Христового мають різноманітні дари, необхідні для виконання певних функцій (1 Коринтянам 12:4-31). «Бо як тіло одне, але має членів багато, усі ж члени тіла, хоч їх багато, то тіло одне, – так і Христос».
  6. Члени Тіла Христового пов’язані між собою, незалежно від походження, раси або служіння, «щоб поділення в тілі не було, а щоб члени однаково дбали один про одного» (1 Коринтянам 12:25).
  7. Спасіння членів Тіла Христового гарантоване (Івана 10:28-30). Щоб християнин утратив своє спасіння, Богу довелося би здійснити «ампутацію» на Тілі Христовому!
  8. Члени Тіла Христового є Його співучасниками у смерті та воскресінні (Колосянам 2:12).
  9. Вони є Його співспадкоємцями (Римлянам 8:17).

Члени Тіла Христового отримують дар Його праведності (Римлянам 5:17).

Більше інформації про те, яку роль відіграє церква в наших життях та про можливі додаткові запитання –  за посиланнями нижче:

  1. 20 Віршів з Біблії про духовну боротьбу.
  2. 17 Віршів з Біблії про духовний ріст.
  3. 20 Віршів з Біблії про Церкву.
  4. 20 Віршів зі Святого Письма про Духа Святого.
  5. 15 віршів з Біблії про вагомість молитви.
  6. 17 Віршів зі Святого Письма про покаяння.
  7. 10 віршів з Біблії про обітниці.
  8. 20 Віршів з Біблії про Боже спасіння.
  9. 12 віршів з Біблії про важливість проповідування Євангеліє.
  10. 27 Віршів з Біблії про Божу благодать.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *