13 Віршів з Біблії про долання життєвих труднощів

Чому люблячий Бог допускає, щоб страждання мали місце у створеному Ним світі?

Для тих, хто зазнав страждань, це не просто філософська проблема, а щось глибоке, особисте й емоційне. Що говорить Біблія про це? Чи є в ній приклади страждань і поради щодо того, як реагувати на них?Псалмоспівець Давид пережив чимало страждань, що відображено в його поезії, зібраній у книзі Псалмів. Читаючи Псалом 21:2-9, ми відчуваємо біль Давида:
– «Боже мій, Боже мій, – нащо мене Ти покинув? Далекі слова мого зойку від спасіння мого!.. Мій Боже, взиваю я вдень, – та Ти не озвешся, і кличу вночі, – і спокою немає мені! Та Ти – Святий, пробуваєш на хвалах Ізраїлевих! На Тебе надіялись наші батьки, надіялися – і Ти визволив їх. До Тебе взивали вони – і спасені були, на Тебе надіялися – і не посоромились. А я – черв’як, а не чоловік, посміховище людське й погорда в народі. Всі, хто бачить мене, – насміхаються з мене, розкривають роти, головою хитають! “Покладався на Господа він, – хай же рятує його, нехай Той його визволить, – він-бо Його уподобав!».
Давид не розумів, чому Бог не втрутиться і не покладе край його стражданням і болю. Він бачить Бога, Який сидить на троні, Святого, Якого прославляє Ізраїль. Він перебуває на небесах, де все добре, де немає плачу та страху, немає ні голоду, ні ненависті. Як Йому знати все, що терплять люди? Давид продовжує скаржитися: «Бо пси оточили мене… обліг мене натовп злочинців, прокололи вони мої руки та ноги мої… Я висох, рахую всі кості свої, а вони придивляються й бачать нещастя в мені! Вони ділять для себе одежу мою, а про шату мою жеребка вони кидають…».

Чи відповів Бог Давидові?

Так, багато віків по тому відповідь була дана. Приблизно через тисячу років нащадок Давида на ім’я Ісус був убитий на горі Голгофа. Ісус на хресті зазнав страждань і принижень, як і Його предок. Руки й ноги Христа були проколені, одяг поділений між Його ворогами. Він був виставлений на посміховисько. Насправді, Христос повторив слова, з яких Давид почав свій псалом: «Боже Мій, Боже Мій, – нащо Мене Ти покинув?» – (Марка 15:34). Так Він ототожнив Свої страждання зі стражданнями Давида. Ісус, вічний Син Божий, в Якому перебуває повнота божества, жив на землі як людина і переживав голод, спрагу, спокуси, сором, переслідування, втрати, зраду, знущання, несправедливість та, врешті, смерть.
13 Віршів з Біблії про долання життєвих труднощів

 Давайте подивимося, що сказано про проходження життєвих труднощів у віршах, написаних в Біблії?

 1. Приповісті 12:3 – «Не зміцниться людина безбожністю, корінь же праведних не захитається».
 2. Приповісті 12:12-13 – «Бажання безбожника злі, а коріння праведних — міцні. Через гріх своїх уст грішник потрапляє в пастки, а праведний їх уникає».
 3. Матвія 7:24 – «Отож, кожен, хто слухає цих Моїх слів і виконує їх, подібний до чоловіка розумного, що свій дім збудував на камені».
 4. Римлян 8:28 – «І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре».
 5. Єремії 17:7-8 – «Благословенний той муж, що покладається на Господа, що Господь то надія його! І він буде, як дерево те, над водою посаджене, що над потоком пускає коріння своє, і не боїться, як прийде спекота, і його листя зелене, і в році посухи не буде журитись, і не перестане приносити плоду!».
 6. Буття 50:20-21 – «Ви задумували були на мене зло, та Бог задумав те на добре, щоб зробити, як вийшло сьогодні, – щоб заховати при житті великий народ! А тепер не лякайтеся, – я буду утримувати вас та дітей ваших!».
 7. Псалом 32:10 –  «Численні болячки у нечестивого, а хто покладає надію на Господа, того огортає милосердя».
 8. Псалом 55:17-18 – «Я ж кликатиму до Бога, і Господь мене врятує. Увечері, вранці й опівдні буду скаржитись та зітхати – і Він почує мій голос».
 9. 1 Петра 3:9 – «Не відплачуйте злом за зло або лайкою за лайку, а навпаки, благословляйте, знаючи, що ви були покликані на те, аби успадкувати благословення».
 10. Матвія 5:39-44 – «А Я кажу вам не противитися злу; але якщо тебе хто вдарить у твою праву щоку, підстав йому й другу … Любіть ваших ворогів, благословляйте тих, хто проклинає вас, робіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, які кривдять і переслідують вас».
 11. Филип’янам 4:6-7 – «Нічим не журіться, але в усьому молитвою та благаннями з подякою висловлюйте ваші прохання Богові. І мир Божий, який перевищує всяке розуміння, нехай береже ваші серця і ваші думки в Христі Ісусі».
 12. Євреям 11:1 –  «Віра є підставою для надії, те, що переконує про речі, недоступні для споглядання».
 13. Римлянам 10:17 – «Тому віра – від слухання, а слухання – через Слово Христа».

13 Віршів з Біблії про долання життєвих труднощів

 •  Псалом 18:31 – «Він Бог, і Його дорога бездоганна».

Якщо дорога Бога «бездоганна», то ми можемо вірити, що все, що Він робить – і все, що допускає, – також є бездоганним. Нам це може видаватися неможливим, але наш розум – це не розум Господа. Ми насправді не можемо сподіватися на цілковите розуміння Його шляхів, оскільки Він нагадує нам:

 •  Ісаї 55:8-9 – «Адже Мої задуми не такі, як ваші задуми, і ваші дороги не такі, як Мої дороги, – каже Господь, – але як небо високо над землю, так Мої дороги далекі від ваших доріг, а Мої думки вищі від ваших думок».

Іноді досконала Божа воля включає печаль і горе Його дітей. Але ми можемо радіти тому, що Він ніколи не випробовує нас понад нашої здатності витерпіти це (1 Коринтянам 10:13) і зрештою все перетворює на добре тим, хто любить Його, щоб зробити нас більш схожими на Свого Сина (Римлянам 8:28-29).
І хоча життя серед грішного людства в цьому світі ніколи не буде досконалим, ми знаємо, що Бог вірний і що, коли Христос повернеться, печаль зміниться на радість (Ісаї 35:10). А тим часом ми використовуємо свою печаль, аби прославляти Бога (1 Петра 1:6-7) і знаходити спокій у благодаті та мирі Всемогутнього Господа.
Бог не обіцяє нам відсутність неприємностей чи навіть справжніх трагедій у нашому житті, але Його Слово незмінне і тверде: завдяки Йому ми можемо із будь-яких неприємностей вийти переможцями. Але це буде не наша, а Божа перемога. Завдяки Йому ми здобудемо мир у серці, впевненість у майбутньому і зможемо вірно приносити плід.

У посланні Римлянам (8:28) містяться слова розради для тих, хто перебуває в нужді та стражданнях: «І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре». Керуючись Своїм провидінням, Бог управляє всім, що відбувається в нашому житті, включаючи страждання, спокуси та гріх, – задля нашого тимчасового й вічного блага».
13 Віршів з Біблії про долання життєвих труднощів

Черпайте більше інформацій про Божу любов до нас і підтримку, звертаючись до інших статтей на подібні теми за посиланнями нижче:

 1. 25 Віршів з Біблії про війну.
 2. 24 Вірші з Біблії про емоційність.
 3. 19 Віршів з Біблії про помсту.
 4. 30 Віршів зі Святого Писання про страх.
 5. 28 Віршів з Біблії про віру.
 6. 21 Вірш з Біблії про випробування.
 7. 18 Віршів з Біблії про прощення.
 8. 13 віршів з Біблії про гріх ненависті.
 9. 13 віршів з Біблії про справедливість дій.
 10. 15 Віршів зі Святого Писання про мир і душевний спокій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *