27 Віршів з Біблії про Божу благодать

Слово «благодать» зустрічається дуже багато разів у Біблії, особливо у Новому Завіті. Але дати точне визначення благодаті не так легко, тому що Божа благодать «багатовизначна» –  (1 Петра 4:10), тобто благодать багатогранна, у неї багато дій і проявів.
Отже, що таке «благодать»? Саме це слово означає «благе давання» або у сучаснішому звучанні, «добрий дар». Згідно з наведеними вище текстами, Божа Благодать – це Божий дар незаслуженої Божої прихильності та благовоління до людей. Це спасительна сила Божа, дарована нам за допомогою Духа Святого не в наших справах, а завдяки заслугам Ісуса Христа і через Нього. Благодать дарована нам для нашого: порятунку,навчання,відродження та оновлення, виправдання, освячення, зміцнення, оснащення дарами для служіння.
Першоджерелом благодаті для людини є сам Бог Отець. Благодать походить від Нього і є виявом Його любові до нас, Свого творіння. Ось чому в посланнях Апостолів часто зустрічається та сама фраза з небагатьма змінами:

 • Єфесян 1:2 – «Благодать і мир вам від Бога, нашого Отця, і Господа Ісуса Христа!».
 • Тита 3:4-7– «Коли ж з’явилася благодать і любов до людей нашого Спасителя – Бога, Він нас спас не з причини праведних учинків, які ми вчинили, але зі Своєї милості через купіль відродження та оновлення Святим Духом, Якого вилив на нас щедро через Ісуса Христа – нашого Спасителя, щоб, оправдавшись Його благодаттю, ми надією стали спадкоємцями вічного життя».

Бог дарував нам Свою благодать найбільшою мірою у явленні на землю Його сина Ісуса Христа, який помер за наші гріхи і зубожів заради нас, щоб ми збагатилися Його благодаттю. Без явлення Ісуса Христа було б неможливим явище повноти Божої благодаті людям. Тільки завдяки жертві Ісуса Христа, Його ранам, Його пролитій за нас Крові ми можемо отримати і пережити достаток Божої благодаті у своєму житті.
Мета смерті Ісуса Христа за нас була не просто позбавити нас покарання за наші гріхи, а позбавити нас від всякого беззаконня, очистити нас від усякого гріха, і зробити нас особливим Божим народом, ревним до добрих діл. Це все чинить у нас Божа благодать, і цьому всьому вона вчить нас.
27 Віршів з Біблії про Божу благодать

 1. Ефесянам 2:8-9 – «Адже ви спасенні благодаттю через віру, і це не від вас, це Божий дар, не від діл, щоб ніхто не хвалився».
 2. Римлянам 3:24 – «Але оправдуються даром, Його благодаттю, через викуплення, що в Ісусі Христі».
 3. 2 Коринтян 12:9 – «Та Він сказав мені: Досить тобі Моєї благодаті, адже Моя сила виявляється в немочі! Тому краще радо буду хвалитися своїми немочами, щоб оселилася в мені сила Христаі».
 4. Івана 1:16 – «Адже з Його повноти ми всі одержували благодать за благодаттю».
 5. Римлянам 6:14 – «Тож хай гріх не панує над вами, бо ви не під Законом, а під благодаттю».
 6. Дії 15:11 – «Але віримо, що ми, як і вони, спасемося благодаттю Господа Ісуса».
 7. Тита 2:11 – «Адже для всіх людей з’явилася спасаюча Божа благодать».
 8. Євреїв 4:16 – «Тому приступаймо сміливо до престолу благодаті, щоб одержати милість і знайти благодать для своєчасної допомоги».
 9. Ефесянам 1:7 – «У Ньому маємо викуплення Його кров’ю, прощення переступів, згідно з багатством Його благодаті».
 10. Римлянам 5:15 – «Але дар благодаті не такий, як гріх. Бо якщо через переступ одного багато померло, то наскільки більше благодаттю однієї Людини, Ісуса Христа, Божа благодать і дари щедро вилилися на багатьох».
  27 Віршів з Біблії про Божу благодать
 11. 2 Тимофія 1:9 – «Який спас нас і покликав святим покликанням, — не за наші діла, але згідно зі Своїм наміром і благодаттю, яка дана нам в Ісусі Христі ще перед вічними часами».
 12. 1 Петра 4:10 – «Служіть один одному — кожний тим даром, якого одержав, наче добрі управителі різноманітної Божої благодаті».
 13. 2 Коринтян 9:8 – «А Бог спроможний збагатити вас усякою благодаттю, щоб ви завжди в усьому мали повний достаток і збагачувалися всяким добрим ділом».
 14. Ефесянам 2:4-5 – «Але Бог, Який багатий на милість, через велику Свою любов, якою нас полюбив, – нас, котрі були мертві через наші переступи, оживив разом із Христом, адже ви спасенні благодаттю».
 15. 1 Коринтян 15:10 – «Та благодаттю Божою я є тим, ким є. Його благодать, що в мені, не була марною, бо я трудився більше за них усіх; втім, не я, а Божа благодать, що була зі мною».
 16. 2 Коринтян 8:9 – «Адже ви знаєте благодать нашого Господа Ісуса Христа, що, будучи багатим, заради вас Він став убогим, аби ви збагатилися Його зубожінням».
 17. Римлянам 5:20 – «Закон увійшов, щоб намножився переступ. А де намножився гріх, там безмірно виявилася благодать».
 18. 2 Коринтян 9:14 – «Тож у своїй молитві за вас вони прагнуть до вас через превелику Божу благодать, яка над вами».
 19. 1 Петра 5:10 – «А Бог усякої благодаті, Який в Ісусі Христі покликав вас до Своєї вічної слави, нехай тих, хто трохи постраждав, поновить; нехай укріпить, нехай зміцнить, нехай твердо поставить!».
 20. Євреям 12:15 – «Пильнуйте, щоб ніхто не був позбавлений Божої благодаті, аби хто не наробив прикрощів, коли випустить гіркий корінь, та щоб ним багато хто не опоганився».
  27 Віршів з Біблії про Божу благодать
 21. Ефесянам 3:7-8 – «Служителем якого я став через дар Божої благодаті, яка була дана мені дією Його сили.Мені, найменшому з усіх святих, дана ця благодать: благовістити між язичниками незбагненне багатство Христа».
 22. Римлянам 4:16 – «Через це обітниця, – щоб вона була з благодаті, аби бути непорушною для всіх нащадків, — є з віри; і не тільки для того, хто від Закону, а й для того, хто є з віри Авраама, який для нас усіх є батьком».
 23. 2 Тимофія 2:1 – «Отже, мій сину, міцній у благодаті, яка в Ісусі Христі».
 24. 1 Коринтян 1:4 – «Завжди дякую моєму Богові за вас і за благодать Божу, дану вам у Христі Ісусі».
 25. Євреїв 13:9 – «Не піддавайтеся різним чужим ученням. Адже добре підкріпляти серця благодаттю, а не стравами, від чого не отримали користі ті, які так живуть».
 26. Римлянам 11:6 – «Якщо ж за благодаттю, то не за ділами, бо тоді благодать вже не була б благодаттю. [А коли за ділами, то це вже не благодать, бо тоді діло вже не є ділом».
 27. 1 Петра 1:13 – «Тому, підперезавши стегна вашого розуму, будучи тверезими, повністю покладіть надію на благодать, що приноситься вам у з’явленні Ісуса Христа».
  27 Віршів з Біблії про Божу благодать

Чи можна втратити Божу благодать?
Святе Письмо попереджає нас, що люди, які нехтують Божою благодаттю або зловживають нею, можуть її втратити, і зазнати Божого суду і покарання. Благодать Божу треба зберігати, щоб не залишитись її:

 • 2 Івана 1:8 – «Стережіться, щоб ви не втратили того, над чим ми працювали, але щоб отримали повну нагороду».
 • Євреїв 12:14-17 – «Майте мир з усіма і святість, без яких ніхто не побачить Господа. Пильнуйте, щоб ніхто не був позбавлений Божої благодаті, аби хто не наробив прикрощів, коли випустить гіркий корінь, та щоб ним багато хто не опоганився; аби не був хто блудником або нечестивим, як Ісав, який за одну страву віддав своє первородство.Тож знайте, що й тоді, коли він забажав успадкувати благословення, – був відкинутий, хоча зі слізьми його шукав, бо не знайшов можливості покаятися».
 • Євреїв 12:28-29 – «Тому, одержуючи непохитне Царство, маємо благодать, якою служимо до вподоби Богові з побожністю і страхом. Адже наш Бог — це нищівний вогонь».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *