26 Віршів з Біблії про лінощі

Лінь – стиль життя для деяких людей – є спокусою для всіх. Але Біблія непохитна – оскільки Бог підготував працю для людини, то лінь є гріхом.
У житті християнина не може бути місця для ліні. Новонавернених віруючих вірно навчають – «Адже ви спасенні благодаттю через віру, і це не від вас, це Божий дар, не від діл, щоб ніхто не хвалився» (Ефесянам 2:8–9). Але віруючий може стати порожнім, якщо помилково повірить, що Бог не очікує плодів від зміненого життя. «Тому що ми – Його творіння, ми створені в Христі Ісусі для добрих діл, які Бог наперед приготував для нас, щоб ми в них перебували» (Ефесянам 2:10). Християни не спасаються справами, але вони демонструють ними свою віру (Якова 2:18, 26). Бездіяльність порушує Божу мету – добрі діла. Господь, тим не менше, дає силу християнам подолати схильність плоті до ліні, даруючи нам нове єство (2 Коринтянам 5:17).
Книга Притчі особливо сповнена мудрості щодо ліні та попередженнями ледачій людині.
26 Віршів з Біблії про лінощі

 1. Приповісті 10:4 – «Ледача рука до убозтва веде, рука ж роботяща збагачує».
 2. Приповісті 12:24 – «Роботяща рука пануватиме, а лінива даниною стане».
 3. Приповісті 12:27 – «Не буде ледачий пекти свого полову, а людина трудяща набуде маєток цінний».
 4. Приповісті 13:4 – «Кожний ледар тільки жадає, а рука заповзятливого — у турботах».
 5. Приповісті 15:19 – «Дороги лінивих вистелені терням, а працьовитих — утрамбовані».
 6. Приповісті 18:9 – «Теж недбалий у праці своїй то брат марнотратнику».
 7. Приповісті 19:15 – «Чоловікам, які подібні до жінок, притаманна лякливість; душа ледаря вічно голодна».
 8. Приповісті 20:4 – «Лінивий не оре із осени, а захоче в жнива і нічого нема».
 9. Приповісті 21:25 – «Пожадання лінивого вб’є його, бо руки його відмовляють робити».
  26 Віршів з Біблії про лінощі
 10. Приповістей 24:30-31 – «Я проходив край поля людини лінивої, та край виноградника недоумкуватого,і ось все воно позаростало терням, будяками покрита поверхня його, камінний же мур його був поруйнований…».
 11. Приповісті 26:13-16 – «Посланий у дорогу ледар каже: На дорозі лев! Як двері повертаються на завісах, так і лінивий на своєму ліжку.Ледар, сховавши руку за свою пазуху, не зможе піднести її до рота. Лінивий вважає себе мудрішим за того, хто справно відносить вістку».
 12. Екклезіаста 10:18 – «Через лінивство впаде дах, і через безділля рук завалиться дім».
 13. Матвія 25:26 – «У відповідь його пан сказав йому: Злий і лінивий рабе! То ти знав, що я жну, де не сіяв, і збираю, де не розсипав?».
 14. Римлянам 12:11 – «У наполегливості не лінуйтеся, духом палайте, Господу служіть».
 15. Колосян 3:23 – «Що тільки робите, робіть від душі, наче для Господа, а не для людей».
 16. 2 Фессалонікійців 3:10 – «Бо коли ми були у вас, то заповідали вам: якщо хто не хоче працювати, хай не їсть».
 17. Євреїв 6:12 – «би ви не розлінилися, а наслідували тих, які вірою і терпінням успадковують обітниці».
 18. Євреїв 10:36 – «Вам потрібна терпеливість, щоб виконати Божу волю і одержати обітницю».
  26 Віршів з Біблії про лінощі
 19. 2 Петра 1:5-8 – «Тому докладіть усі старання, покажіть у вашій вірі чесноту, а в чесноті — пізнання, в пізнанні — стриманість, у стриманості — терпеливість, у терпеливості — побожність, у побожності — братерство, а в братерстві — любов. Адже коли це у вас є та примножується, то не залишить вас без діла, ні без плоду для пізнання Господа нашого Ісуса Христа».
 20. Приповісті 6:6-8 – «Піди до мурашки, ледарю, та, спостерігаючи за її дорогами, переповнись заздрощами й стань мудрішим за неї. Адже вона і землею не наділена, і наглядача не має, і під володарем не перебуває, але вона влітку готує багато їжі, — у час жнив робить запаси».
 21. Приповісті 14:23 – «У кожного, хто дбає, — достаток, а хто любить задоволення і безжалісний — буде в нужді».
 22. Приповістей 20:13 – «Не кохайся в спанні, щоб не збідніти; розплющ свої очі та хлібом наситься!».
 23. Приповісті 24:33-34 – «рохи дрімаю, трохи сплю, а трохи складаю руки на грудях, — якщо так робиш, тебе неодмінно дожене, наче добрий бігун, твоя злиденність і твоя нужда».
 24. Екклезіаста 9:10 – «Все, що тільки знайде чинити твоя рука, чини за твоєю силою, бо немає роботи, помислу, пізнання і мудрості в аді, куди ти підеш».
 25. Приповісті 13:11 – «Багатство, яке беззаконно та швидко нагромаджене, тане, а в того, хто збирає з побожністю, воно буде примножуватися. Праведний — милосердний і позичає».
 26. Приповісті 14:4 – «Там, де немає волів, ясла порожні. А де щедрий врожай, там виявляється сила вола».

26 Віршів з Біблії про лінощі
Будучи християнами, ми знаємо, що наша праця буде винагороджена Господом, якщо ми будемо наполегливими в старанності: «Роблячи добро, не втрачаймо запалу, бо свого часу пожнемо, якщо не ослабнемо.
Християни мають трудитися з Божою силою, поширюючи Євангеліє та приводячи людей до Христа. Апостол Павло є нашим прикладом: «Його ми проповідуємо, переконуючи кожну людину й навчаючи кожну людину з усією мудрістю, аби зробити кожну людину досконалою в Ісусі Христі. І для цього я відчайдушно працюю, борючись Його силою, яка могутньо діє в мені» (Колосянам 1:28–29). Навіть на небесах служіння віруючих Богові триватиме, хоча вже не буде обтяжене прокляттям гріха (Об’явлення 22:3). Вільні від хвороб, печалі та гріха – навіть ліні – святі вічно прославлятимуть Господа. «Тому, мої любі брати, будьте стійкі, непохитні, завжди відзначайтеся в Господньому ділі, знаючи, що ваша праця в Господі не даремна» (1 Коринтянам 15:58).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *