20 Віршів зі Святого Письма про Духа Святого

Хто такий Святий Дух – сила, особа чи щось інше?
Святе Письмо неодноразово повідомляє, що Святий Дух насправді є особою, тобто, що Він – істота з особистістю, а не знеособлений предмет або сила.
Особистість Святого Духа також підтверджується Його діяльністю:
– Він брав участь у творінні (Буття 1:2);
– Він підтримує Божий народ (Захарія 4:6);
– Він направляє (Римлянам 8:14);
– Він утішає (Івана 14:26);
– Він викриває гріх (Івана 16:8);
– Він навчає (Івана 16:13);
– Він стримує гріх (Ісаї 59:19);
– Він радить (Дії 8:29).
Кожна з цих дій вимагає участі особистості, а не просто сили, предмету чи ідеї.
Його якості вказують на особистість. Він має життя (Римлянам 8:2), волю (1 Коринтянам 12:11), є всезнаючим (1 Коринтянам 2:10-11), вічним (Євреям 9:15) і всюдисущим (Псалом 138:7). Звичайна сила не може характеризуватися такими якостями.
20 Віршів зі Святого Письма про Духа Святого

 1. Луки 3:16 – «Іван відповідав усім, кажучи: Я хрищу вас водою, але йде ось Потужніший за мене, що Йому розв’язати ремінця від Його взуття я негідний, Він христитиме вас Святим Духом й огнем!».
 2. Дії 2:38 – «А Петро до них каже: Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас у Ім’я Ісуса Христа на відпущення ваших гріхів, і дара Духа Святого ви приймете!».
 3. Луки 11:13 – «Отож, коли ви, бувши злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, скільки ж більше Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього?».
 4. Дії 2:1-4 – “Коли ж почався день П’ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі. І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав».
 5. 1 Коринтян 6:19 – «Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої?».
 6. Івана 14:16 – «І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував».
  20 Віршів зі Святого Письма про Духа Святого
 7. Римлянам 8:26 – «Так само ж і Дух допомагає нам у наших немочах; бо ми не знаємо, про що маємо молитись, як належить, але Сам Дух заступається за нас невимовними зідханнями».
 8. Римлянам 8:10 – «А коли Христос у вас, то хоч тіло мертве через гріх, але дух живий через праведність».
 9. 1 Коринтян 2:13 – «Що й говоримо не вивченими словами людської мудрости, але вивченими від Духа Святого, порівнюючи духовне до духовного».
 10. Галатам 5:22-23 – «А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра,лагідність, здержливість: Закону нема на таких! А ті, що Христові Ісусові, розп’яли вони тіло з пожадливостями та з похотями. Коли духом живемо, то й духом ходімо!».
 11. Римлянам 8:13-14 – «Бо коли живете за тілом, то маєте вмерти, а коли духом умертвляєте тілесні вчинки, то будете жити, бо коли живете за тілом, то маєте вмерти, а коли духом умертвляєте тілесні вчинки, то будете жити».
 12. Ефесянам 1:13 – «У Ньому й ви, як почули були слово істини, Євангелію спасіння свого, та в Нього й увірували, запечатані стали Святим Духом обітниці».
 13. 1 до Коринтян 12:3 – «Тому то кажу вам, що ніхто, хто говорить Духом Божим, не скаже: Нехай анатема буде на Ісуса, і не може сказати ніхто: Ісус то Господь, як тільки Духом Святим».
  20 Віршів зі Святого Письма про Духа Святого
 14. Івана 14:26 – «Утішитель же, Дух Святий, що Його Отець пошле в Ім’я Моє, Той навчить вас усього, і пригадає вам усе, що Я вам говорив».
 15. Ефесянам 4:30 – «І не засмучуйте Духа Святого Божого, Яким ви запечатані на день викупу».
 16. Дії 4:31 – «Як вони ж помолились, затряслося те місце, де зібрались були, і переповнилися всі Святим Духом, і зачали говорити Слово Боже з сміливістю!».
 17. 2 Петра 1:21 – «Бо пророцтва ніколи не було з волі людської, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим».
 18. Ісая 11:2 – «І спочине на Нім Дух Господній, дух мудрости й розуму, дух поради й лицарства, дух пізнання та страху Господнього».
 19. Римлянам 8:11 – «А коли живе в вас Дух Того, Хто воскресив Ісуса з мертвих, то Той, хто підняв Христа з мертвих, оживить і смертельні тіла ваші через Свого Духа, що живе в вас».
 20. Коринтянам 3:17-18 – «Господь же то Дух, а де Дух Господній, там воля. Ми ж відкритим обличчям, як у дзеркало, дивимося всі на славу Господню, і зміняємося в той же образ від слави на славу, як від Духа Господнього».

20 Віршів зі Святого Письма про Духа Святого
Окрім цього, особистість Святого Духа підтверджується Його роллю як третьої Особи Божества. Лише істота, що є рівною Богові (Матвія 28:19),може бути визначена як Бог.
Біблія абсолютно ясно повідомляє, що Святий Дух є особою. Отже, Його слід шанувати як Бога! Він служить у досконалій єдності з Отцем та Сином, направляючи нас у духовному житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *