Як віра Майка Джонсона змінила його шлях до України

Для спікера Палати представників Майка Джонсона боротьба за нову допомогу Україні є настільки ж релігійним питанням, як і політичним питанням, і воно пропонує найясніше вікно в те, як його південно-баптистська віра вплинула на прийняття ним рішень з моменту отримання молотка.

За словами голови Комітету Палати представників у закордонних справах Майкла МакКола, який сказав, що був з Джонсоном увечері перед тим, як він вирішив звернутися до допомоги після тижнів зволікання, Джонсон боровся за закон у молитві.

«Він не носить це на рукаві, але він опустився на коліна, помолився про керівництво і сказав:

«Слухай, скажи мені. Що тут правильно робити?», — сказав МакКол про Джонсона під час слухань цього тижня. «І він сказав мені наступного дня: «Я хочу бути на правильному боці історії».

Навіть критики Джонсона знають, наскільки важливою була його віра в просування законодавства.

Приєднуйся до нашого Телеграм
«Для Майка Джонсона це правда. Це релігійне рішення», – сказав республіканець з Південної Кароліни Ральф Норман, який проголосував проти винесення законопроекту на публічне обговорення в п’ятницю. «Він молився про це. Він сказав це, коли ми з ним зустрілися».

Виходячи з зали Палати представників у п’ятницю, Джонсон відмовився відповідати на запитання NOTUS про те, як його релігія вплинула на його рішення. Його офіс не відповів на запит прокоментувати цю історію.

Джонсон на два місяці відклав рішення щодо прийнятого Сенатом законопроекту про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, знаючи, що його партія глибоко розділилася щодо цього. Але останніми днями він зіткнувся з посиленням тиску з боку південних баптистів, щоб підтримати Україну.

У листі минулого тижня четверо відомих баптистів — у тому числі доктор Річард Ленд, колишній президент Комісії з питань етики та свободи віросповідання Південної баптистської конвенції — закликали Джонсона «розглянути тяжке становище християн» в Україні. Тамтешні пастори зіткнулися з погрозами, тортурами та усуненням зі своїх посад російськими військами, зазначається в листі.

«Незважаючи на спроби Росії намалювати Україну як нетерпиму до християн, саме російський уряд агресивно зашкодив мирним законослухняним віруючим християнам на окупованих територіях України», — додається в листі. «Російська армія знищила сотні баптистських церков, де євангельські християни колись вільно сповідували свою віру в Україні».

Деніел Дарлінг, який також підписав лист і керує центром культурної взаємодії Південно-Західної баптистської теологічної семінарії, сказав NOTUS, що група була змушена надіслати його після того, як побачила поширення спотворених наративів про те, що Росія захищає християнство.

Деякі з колег самого Джонсона дотримуються такої думки. Конгресмен Марджорі Тейлор Грін, один із найзапекліших опонентів спікера від Республіканської партії, цього місяця заявила, що Росія «не атакує християнство. Насправді вони, здається, захищають це».

«Ми хочемо, щоб Україна перемогла, тому що ми на стороні свободи, а не тоталітаризму», – сказав Дарлінг в інтерв’ю в п’ятницю. «Ми знаємо, що якщо Росія переможе і захопить Україну, це погано для релігійної свободи».

Нинішній президент Комісії з етики та релігійної свободи Брент Лезервуд навів подібний аргумент у своєму листі, закликаючи Джонсона підтримати Україну минулого тижня. Лезервуд писав, що південні баптисти «довго вважали, що авторитарні режими безпосередньо підривають людський розвиток і підривають релігійну свободу».

«Керуючись політичним факторам, Конгрес розглянув можливість припинення фінансування оборони України, союзника Сполучених Штатів понад тридцять років», — написав він. «Що більш кричущим є те, що український народ продовжує страждати, не маючи впевненості, що він може розраховувати на свого найпотужнішого союзника, який прийде йому на допомогу».

Ці голоси мають велику вагу для Джонсона, який працював довіреною особою ERLC між 2004 і 2012 роками та збігався з Лендом. (Лезервуд також одного разу сказав, що Джонсон був першою людиною, з якою він зустрівся на Капітолійському пагорбі після того, як став президентом комісії.)

Тим часом критики Джонсона не впевнені, що він виконує волю Бога.

«Дуже, дуже прикро, тому що це була людина, яку я дуже радий бачити, що став спікером, головним чином через його віру. І зараз я бачу гордість більше, ніж смирення», – сказала цього тижня журналістам Лорен Боберт, республіканка від Колорадо, яка виступає проти збільшення фінансування для України.

Відповідаючи на запитання, що вона має на увазі під цим щодо політики, Боберт поскаржилася, що Джонсон «тільки говорить про неможливість» просування ультраправих пунктів порядку денного в розділеному уряді — замість того, щоб сподіватися на диво, щоб прийняти щось на зразок жорсткої безпеки на кордоні. закону проти опозиції президента Джо Байдена.

«Це означає дивитися на свої власні здібності та свої природні обставини замість того, щоб покладатися на здатність Бога та людей, які Він вас поставив, щоб дійсно рухатися вперед із чимось агресивним, і це буде продуктивно для Америки», – сказала вона.

Інші дали Джонсону трохи більше свободи дій, навіть якщо вони не погоджувалися з його позицією.

«Шукати Божої мудрості — це добре, особливо з огляду на деякі важкі рішення, які ми приймаємо тут», — сказав представник Флориди Байрон Дональдс. «Зрештою, ви шукаєте його мудрості, і я думаю, що він також дав нам певну міру мудрості. Тому ми маємо розум і маємо волю, і ми йдемо звідти».

«Бог дав мені певну міру мудрості, а для цього місця та багатьох моїх колег — велику міру благодаті», — додав Дональдс.

джерело: slovoproslovo.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *