Законопроект щодо заборони УПЦ МП оприлюднено на сайті парламенту України

На офіційному сайті Верховної Ради України було оприлюднено урядовий законопроект №8371, який передбачає заборону діяльності Московського Патріархату в Україні. Перед другим читанням у парламенті, текст проекту доступний для публічного ознайомлення на сайті ВРУ.

Законопроект має на меті захистити національну безпеку, суверенітет і територіальну цілісність держави. Також, він спрямований на запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища в Україні. Він забороняє діяльність Російської Православної Церкви й всіх релігійних організацій, які належать до неї, включаючи Українську Православну Церкву Московського Патріархату.

Законопроект ініційований народною депутаткою Оксаною Савчук. Напередодні, 5 жовтня минулого року, 226 народних депутатів підписали звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука про необхідність винесення цього питання на голосування. Попри складність зі збором необхідної кількості голосів, зазначене питання було ухвалено в першому читанні 19 жовтня з підтримкою 267 депутатів.

Вам сподобається:

Московська церква активно веде кампанію в США, звинувачуючи Україну у релігійних переслідуваннях
Цей законопроект став відповіддю на потребу укріплення державної безпеки в умовах продовження російської агресії та спроб зовнішнього впливу через релігійні структури.

джерело: slovoproslovo.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *