У Черкасах до Великодня збирають паски для захисників

У Черкасах до 2 травня планують зібрати 3500 пасок, аби потім освячену великодню випічку передати військовим у підрозділи. До акції можуть долучитися усі охочі.

Станом на 30 квітня священники зібрали 750 пасок, розповів Суспільному голова соціальної допомоги черкаської єпархії ієрей Дмитро Ярославський.

Коробки з великодньою випічкою до Свято-Троїцького Кафедрального собору принесла завідувачка дитсадка Наталія Петраш. Розповіла, що збирали випічку разом з батьками вихованців та колективом закладу:

“І працівники долучалися та випікали якраз цими вихідними. Усі вдячні нашим воїнам, тому хочеться трішки підсолодити їм. Та нагадати, що в нас скоро Великдень”.

Такий приклад дорослих, з її слів, сприяє вихованню патріотичного покоління.

“Дітям показуємо приклад. Вони додали також свої малюнки. Це дуже важливо виховувати патріотичне відчуття до України. Тож тепер діти знають, що разом з батьками взяли участь в цьому”, — зазначила Наталія Петраш.

У Черкасах збирають паски для ЗСУ та додають до них в коробки дитячі малюнки
Паски з дитячим малюнком. Суспільне Черкаси

У іншому дитсадку міста теж вирішили долучитися до такої ініціативи та закупили 50 пасок, розповіла його завідувачка Тетяна Прасол:

“Часто ми випікаємо, проте цього разу вирішили закупити. Збирали разом з батьками, до цього вони донатили та організували для себе невеличкий ярмарок, який став для нас традицією. На ті кошти й закупили певну кількість”.

Голова соціальної допомоги Черкаської єпархії, ієрей Дмитро Ярославський розповів, щоб великодня випічка могла порадувати військових і не зіпсувалася, збирають її відповідно до запитів захисників. Усього необхідно три з половиною тисячі пасок.

“Капелани провели опитування у своїх підрозділах про те, скільки потрібно зібрати пасок: щоб і не було багацько, і щоб не було мало. Ми вже зібрали 750 штук пасок це ті, які вже перераховані, адже люди приносять їх в різних коробках. Ми їх перераховуємо і перекладаємо у більші, щоб менше місця займало”, — зазначив Дмитро Ярославський.

Проводять таку акцію, зі слів ієрея, з 2014 року, перерву робили на період ковіду. До 2 травня долучитися до неї можуть всі черкасці:

“2 травня о 11 годині буде посвята пасок. Керуючий єпархією, митрополит владика Іоан з духовенством проведуть освячення цих пасок і, опісля, капелани передуть їх своїм підрозділам”.

Протоієрей, військовий капелан Володимир Штокало розповів, що вони намагатимуться, щоб військові капелани Черкащини, які перебувають у військових частинах, передали всі ці пасхи вчасно військовим:

“Така акція є важливою, щоб показати, що ми єдині. Ми можемо протистояти ворогу і бути єдиними з нашими захисниками”.

джерело: suspilne.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *