“Будемо молитися про перемогу”: на Черкащині громада повернула храм до ПЦУ

Перше недільне богослужіння у складі Православної церкви України провели у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в селі Юрчиха на Черкащині.
До складу Православної церкви України, рішенням громади, храм перейшов два тижні тому. Про це Суспільному розповів настоятель храму, протоієрей Петро Скіцка.

До храму Успіння Пресвятої Богородиці парафіянка Ірина Ярова, навідується з дитинства:

“Я досі пам’ятаю, коли тут, в цій церкві, зберігалося зерно. Тоді була ще маленька і ми з дідом на конях заїжджали прямо сюди, в цю церкву. Ще я малою ходила дивилася, як він набирав внизу зерно”.

“Будемо молитися про перемогу”: на Черкащині громада повернула храм до ПЦУ

Церква в селі Юрчиха на Черкащині перейшла до ПЦУ. Суспільне Черкаси

Відколи тут запанував московський патріархат, зі слів жінки, до храму приходила лише на великі свята: якось не було тої благодаті, щоб ходити до цієї церкви. Зміни відбулися два тижні тому, коли рішенням громади храм вдалося передати у підпорядкування Православної церкви України:

“Люди дуже раді, адже багато будуть ходити. Бо як можна нині ходити до московської церкви, коли в нас є своя, рідна і своєю мовою. Тому будемо молитися та просити Господа про перемогу, щоб настав мир і щоб люди не гинули”.

Проте процес переходу був складним, розповіла староста села Юлія Легенька.

“Наші люди хотіли миру. Хотіли, щоб мирним шляхом передали ключі для ПЦУ, але колишній настоятель цього храму ключі не віддавав. У нас неодноразово були обговорення, але ні на які поступки вони не йшли”, — поділилася Юлія Легенька.

“Будемо молитися про перемогу”: на Черкащині громада повернула храм до ПЦУ

Зі слів старости, до церкви вдалося зайти за допомогою поліції. Після того як зайшли в храм вони виявили, що там не було деяких ікон, адже їх позабирали. Також не було церемоніального одягу та чаші.

“Дуже важкий шлях пройшла ця громада, пройшла етапи не тільки пресингу та тиску, а й ворожого ставлення одне до одного. Ми хочемо зняти цей рубіж між парафіянами”, — зазначив протоієрей Петро Скіцка.

“Будемо молитися про перемогу”: на Черкащині громада повернула храм до ПЦУ
Церква в селі Юрчиха на Черкащині. Суспільне Черкаси
Настоятель Петро розповів, що як новий настоятель, він прагне головного — об’єднання громади в христовій сім’ї:

“Надіюся, що за підтримки громади та людей, я буду нести той посох як велить Господь і Свята церква”.

Аби привітати юрчанську громаду, службу відвідав і Архієпи́скоп Олександр Яготинський, віка́рій Ки́ївської єпа́рхії Православної Церкви України. Він пригадав, до цього храму навідується вдруге:

“Це велика подія, повірте мені, хоч це і невеличке село. Це не є захватом, адже люди повертають до себе додому. Вони просто хочуть, щоб храм був їхній”.

джерело: suspilne.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *