18 Віршів з Біблії про довіру до ближнього

На тему довіри до людей цар Давид сказав:

 • Псалом 118:8-9 – «Краще покладатись на Господа, ніж надіятись на людину! Краще шукати притулку в Господа, ніж надіятись на можновладців!».

Давид говорив із власного досвіду, будучи багаторазово зрадженим близькими людьми. Замість того, щоб злитися або вважати всіх людей ненадійними за своєю природою, він засвоїв і виклав просту істину: грішні люди можуть підводити нас, але ми завжди можемо довіряти Богові. Син Давида, цар Соломон, добре засвоїв цю науку й доповнив її, сказавши, що краще довіряти Господу, а не власному розуму –  (Притчі 3:5-6).

Навіть якщо інші люди часом нас підводять, і ми самі не завжди заслуговуємо на довіру, ми можемо й повинні до певної міри довіряти оточуючим. Без довіри справжні стосунки неможливі. Саме тому, що ми знаємо, що Бог ніколи нас не підведе, ми можемо довіряти іншим. В Ньому ми маємо абсолютну безпеку, тому можемо довіряти іншим людям і відчувати радість, яку це приносить. Довіра майже невіддільна від любові. Справжня близькість може бути досягнута тільки через чесність і довіру. Довіра потрібна, щоб нести тягар одне одного (Галатам 6:2) і заохочувати «до любові та добрих діл» (Євреям 10:24). Довіра потрібна, щоб сповідати свої гріхи один перед одним (Якова 5:16) і розповідати про свої потреби (Якова 5:14; Римлянам 12:15).

Довіра необхідна в будь-яких людських стосунках, особливо для здорового функціонування Христової родини. Зрада є грубим порушенням довіри і може викликати одну з найруйнівніших форм болю для людини. Страждання від зради часто посилюється почуттям уразливості. Для багатьох людей біль від зради гірший за фізичне насильство, обман або насмішки. Зрада руйнує основи довіри.
Давид особисто зазнав зради:

 • Псалом 55:13-15 – «Якби ворог зневажав мене, я стерпів би; якби мій ненависник повстав проти мене, я заховався би від нього. Але ти, рівний мені чоловік, мій довірений і мій приятель, з яким ми спільно насолоджувалися розмовами і разом з іншими ходили до Божого дому!?».

Що ближчі стосунки, то сильніший біль зради. Ісусові також був знайомий біль зради. Найгіршою, найпідступнішою була зрада Юди за тридцять срібняків (Матвія 26:15). «Навіть мій приятель, з яким я в мирі, якому довіряв, котрий їв мій хліб, підняв на мене п’яту!» – (Псалом 41:10; пор. з Івана 13:18). Але Христос не виявляв жаги помсти, гіркоти або злості – зовсім навпаки. Після підступного поцілунку Він звернувся до Юди як до «друга» – (Матвія 26:50).
18 Віршів з Біблії про довіру до ближнього

Нижче приведено в приклад декілька віршів з Біблії, які допоможуть вам подолати негативні емоції та  знайти сили до відновлення в Господі:

 1. Приповісті 3:5-6 – «Надійся на Господа всім своїм серцем, а на розум свій не покладайся! Пізнавай ти Його на всіх дорогах своїх, і Він випростує твої стежки».
 2. Ісая 26:4 – «Надійтеся завжди на Господа, бо в Господі, в Господі вічна твердиня!».
 3. Псалом 56:3-4 – Того дня, коли страх обгортає мене, я надію на Тебе кладу, я в Бозі хвалитиму слово Його, на Бога надію кладу, й не боюся, що тіло учинить мені?
 4. Псалом 37:5 – «Віддай свою дорогу Господеві, надійся на Нього, і Він зробить це».
 5. Псалом 91:1-2 – «Хто живе під покровом Всевишнього, хто в тіні Всемогутнього мешкає, той скаже до Господа: Охороно моя та твердине моя, Боже мій, я надіюсь на Нього! скажу про Господа: «Він мій притулок і моя твердиня, мій Бог, на якого я надіюсь».
 6. Римлянам 15:13 – «Бог же надії нехай вас наповнить усякою радістю й миром у вірі, щоб ви збагатились надією, силою Духа Святого!».
 7. Псалом 118:8-9 – «Краще вдаватись до Господа, ніж надіятися на людину, краще вдаватись до Господа, ніж надіятися на вельможних!».
 8. Єремії 39:18 – «Бо конче врятую тебе, і від меча не впадеш ти, і буде тобі душа твоя за здобич, бо ти надіявся на Мене, говорить Господь».
 9. Приповісті 30:5 – «Кожне Боже слово очищене, щит Він для тих, хто в Нім пристановище має».
 10. Псалом 143:8 – «Об’яви мені вранці Своє милосердя, бо на Тебе надіюсь, повідом Ти мене про дорогу, якою я маю ходити, бо до Тебе підношу я душу свою».
 11. Ісая 40:31 – «А ті, хто надію складає на Господа, силу відновлять, крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться!».
 12. Ісая 26:3 – «Думку, оперту на Тебе, збережеш Ти у повнім спокої, бо на Тебе надію вона покладає».
 13. Ісая 41:10 – «Не бійся, з тобою бо Я, і не озирайсь, бо Я Бог твій! Зміцню Я тебе, і тобі поможу, і правицею правди Своєї тебе Я підтримаю».
 14. Псалом 9:10 – «І ті, хто знають ім’я Твоє, будуть надіятися на Тебе; Бо Ти, Господи, не покинув тих, хто шукає Тебе».
 15. Якова 1:6 – «Але нехай просить із вірою, без жадного сумніву. Бо хто має сумнів, той подібний до морської хвилі, яку жене й кидає вітер».
 16. Римлянам 8:28 – «І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре».
 17. Єремії 17:7-8 – «Благословенний той муж, що покладається на Господа, що Господь то надія його! І він буде, як дерево те, над водою посаджене, що над потоком пускає коріння своє, і не боїться, як прийде спекота, і його листя зелене, і в році посухи не буде журитись, і не перестане приносити плоду!».
 18. Івана 15:5 – «Я Виноградина, ви галуззя! Хто в Мені перебуває, а Я в ньому, той рясно зароджує, бо без Мене нічого чинити не можете ви».
  18 Віршів з Біблії про довіру до ближнього

Біблія дає пораду, як навчитися знову довіряти іншим людям після того, як хтось завдав нам болю

Довіра Богові – це перший та найважливіший крок. Коли ми знаємо, що Він завжди буде поруч – вірний, правдивий і надійний – незалежно від учинків інших людей, пережити зраду або розчарування набагато легше. (Псалом 117:6) – «Господь зі мною – я не боюсь нікого, що може зробити мені людина?». Корисно читати Боже Слово, звертаючи увагу на те, як Він описує Свою власну вірність і надійність. Молитва також украй важлива. Зокрема, якщо нам здається, що Господь зрадив нашу довіру, дозволивши нам страждати, нам потрібно згадати про Його істину та втішитися Його любов’ю.

Другий крок після того, як ви постраждали через довіру іншим, – це прощення. Етимологія слова «прощення» передбачає зцілення та звільнення. Вирішуючи пробачити когось, ми фактично звільняємо цю людину від особистої помсти. Але ми також звільняємо і себе – від життя з гіркотою. Обмін нашої образи та гніву на Божу любов – це чудовий, життєдайний обмін. Як Ісус сказав Петрові: якщо брат грішить проти тебе сімдесят сім разів на день і повертається, просячи прощення, ми повинні прощати (Матвія 18:21-22). Суть не в тому, що ми можемо не прощати сімдесят восьму провину, а що нам слід прагнути прощати постійно. Якщо людина багато разів підводить нашу довіру та не розкаюється, то ми не зобов’язані продовжувати спілкуватися з нею чи продовжувати бути уразливими для неї. Однак ми також не повинні тримати образу або дозволяти діям цієї людини заважати нашим стосункам з іншими людьми (Євреям 12:14-15). Якщо людина дійсно розкаюється, навіть якщо це пов’язано зі зрадою та зловживанням довірою, нам слід прагнути до цілковитого прощення і навіть згодом розглянути відновлення довіри. Як настанову про прощення, Ісус розповів притчу про слугу, якому був прощений величезний борг, після чого той пішов і відразу ж виявив жорстокість до іншого слуги, який заборгував йому невелику суму. Безсердечні дії немилосердного слуги мають нагадувати про нашу потребу прощати. Бог пробачив нам набагато більший борг, ніж що-небудь, що інші люди винні нам (Матвія 18:23-35).

Ті, хто відчув любов Господа, розуміють, що означає бути об’єктами беззастережної й незаслуженої любові. Лише за допомогою Його Духа ми можемо любити та молитися за тих, хто намагається заподіяти нам шкоди (Римлянам 12:14-21).
Зрештою варто повторити, що коли ми вчимося довіряти іншим, нам слід постійно прагнути заслужити довіру самим. Це правильно та благочестиво. Нам слід бути «безпечним місцем» для інших (Притчі 3:29) і вміти зберігати таємниці (Притчі 11:13). Ми має бути відомі своєю чесністю (Притчі 12:22) та готовністю страждати з друзями (Притчі 17:17). Усі переживають скрутні часи, і ми потребуємо дружби ще більше, коли хмари згущаються. Ми всі іноді можемо підводити одне одного. Проте ми завжди повинні прагнути поводитися «гідно звання, до якого були покликані, з усякою покірністю і лагідністю, з довготерпінням, у любові підтримуючи одне одного» – (Ефесянам 4:1-2).
18 Віршів з Біблії про довіру до ближнього

Також, за посиланнями нижче, перелік статтей, що, з погляду на тему, можуть вас зацікавити:

 1. 13 Віршів з Біблії про долання життєвих труднощів.
 2. Топ-10 Віршів з Біблії про церкву.
 3. 24 Вірші з Біблії про емоційність.
 4. 19 Віршів з Біблії про помсту.
 5. 30 Віршів зі Святого Писання про страх.
 6. 28 Віршів з Біблії про віру.
 7. 21 Вірш з Біблії про випробування.
 8. 18 Віршів з Біблії про прощення.
 9. 12 віршів з Біблії про гріх хтивості.
 10. 13 віршів з Біблії про гріх ненависті.
 11. 20 Віршів з Біблії про смирення.
 12. 21 Вірш з Біблії про лицемірство.
 13. 15 віршів з Біблії про вагомість молитви.
 14. 18 Віршів з Біблії про вдячність.
 15. 15 Віршів зі Святого Писання про мир і душевний спокій.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *