17 Віршів з Біблії про сон

Сон є невід’ємною частиною нашого життя, але ми часто упускаємо його з виду. З нашим щільним графіком та нескінченними списками справ сон часто є першою річчю, якою ми жертвуємо. Однак, як християни, ми покликані дивитися на сон через призму Біблії, визнаючи, що це дар від Бога і знак Його благословення, що дає втіху та безпеку тим, хто відпочиває в Ньому. Сон – невід’ємна частина нашого фізичного, розумового та емоційного благополуччя.
Ми досліджуємо важливість балансу між відпочинком та тяжкою роботою, а також те, як довіряти Божому забезпеченню нашого відпочинку та омолодження. Зрозумівши Божий погляд на сон, ми можемо розставити пріоритети в цьому важливому аспекті нашого життя і випробувати фізичні, розумові та емоційні переваги, які дає сон.
17 Віршів з Біблії про сон

 1. Від Марка 4:38-40 – «А Він був Сам на кормі — спав на подушці. І будять Його, і кажуть Йому: Учителю, хіба Тобі байдуже, що ми гинемо? Уставши, Він наказав вітрові й звелів морю: Перестань, ущухни! І вітер перестав, і настала велика тиша. І Він сказав їм: Чому ви такі лякливі? Невже не маєте віри?».
 2.  Псалом 4:8 – «У спокої я ляжу, і засну, бо Ти, Господи, єдиний даєш мені жити безпечно!».
 3.  Приповісті 3:24 – «Якщо покладешся не будеш боятись, а ляжеш, то буде приємний твій сон».
 4.  Псалом 127:2 – «Даремно вам рано вставати, допізна сидіти, їсти хліб загорьований, Він і в спанні подасть другові Своєму!».
 5.  Псалом 3:5 – «Я лягаю і сплю, і пробуджуюся, бо Господь підпирає мене».
 6.  Приповісті 19:23 – «Страх Господній веде до життя, і хто його має, той ситим ночує, і зло не досягне його».
 7.  Екклезіаста 5:11 – «Сон солодкий у раба, чи мало або чи багато їсть. А хто наситився багатінням, не має того, хто дозволив би йому спати.».
 8.  Псалом 16:7-9 – «Благословляю я Господа, що радить мені, навіть ночами навчають мене мої нирки. Уявляю я Господа перед собою постійно, бо Він по правиці моїй, й я не буду захитаний! Через те моє серце радіє та дух веселиться, і тіло моє спочиває безпечно!».
 9.  Псалом 121:4-8 – «Оце не дрімає й не спить Сторож ізраїлів! Господь то твій Сторож, Господь твоя тінь при правиці твоїй, удень сонце не вдарить тебе, ані місяць вночі! Господь стерегтиме тебе від усякого зла, стерегтиме Він душу твою, Господь стерегтиме твій вихід та вхід відтепер аж навіки!».
 10.  Псалом 42:8 – «Удень виявляє Господь Свою милість, уночі ж Його пісня зо мною, молитва до Бога мого життя!».
 11.  Матвій 26:45 – «Тоді приходить до учнів і каже їм: Ви все ще спите й відпочиваєте? Ось наблизилася година, і Син Людський видається в руки грішників».

17 Віршів з Біблії про сон

Біблійна мудрість про сон

1. Уникайте ліні.
Хоча сон необхідний, також важливо уникати лінощів. (Приповісті 6:9-11) застерігають від надмірного сну, кажучи:
– «Чи довго ти спатимеш, лінивий? Коли ти встанеш зі сну? Трохи поспиш, трохи подрімнеш, трохи, склавши руки, поспиш — і прийде на тебе, як перехожий, бідність твоя, і твоя потреба, як розбійник».
(Приповісті 10:5) також наголошують на важливості важкої роботи, кажучи:
– «Хто збирає влітку, той мудрий син; хто спить під час жнив, той ганебний син».
Біблія вчить, що відпочинок необхідний, але він має поєднуватися з старанністю та тяжкою роботою.
2. Уникайте страху та занепокоєння.
На сон також можуть впливати страх і тривога. (Псалом 3:5-6) дає розраду тим, хто бореться зі страхом та занепокоєнням, кажучи:
– «Я лягаю і сплю, і пробуджуюся, бо Господь підпирає мене,
і я не побоюсь десяти тисяч люду, які проти мене навколо отаборились!».
Так само (Псалом 4:8) пропонує втіху тим, хто бореться з занепокоєнням, говорячи:
– «У спокої я ляжу, і засну, бо Ти, Господи, єдиний даєш мені жити безпечно!».
Біблія вчить, що ми можемо знайти мир і спокій у Богу, навіть серед наших страхів та тривог.
3. Здобувайте спокій у Богу.
Зрештою, здобуття спокою та світу приходить через віру в Бога. У (Псалмі 62:5) говориться:
«Тільки від Бога чекай у мовчанні, о душе моя, бо від Нього надія моя!».
А в Євангелії (від Матвія 11:28-30) Ісус запрошує нас прийти до Нього на відпочинок, кажучи:
– «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою! Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм. Бож ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий!».
Біблія вчить, що справжній спокій приходить, коли ми покладаємося на силу Божу, а не на свою власну.17 Віршів з Біблії про сон
Сон є подарунок від Бога, і це нагадування про те, що нам потрібен час, щоб відпочити і перезарядити своє тіло і розум. На прикладах, приведених у віршах бачимо, як сон може бути джерелом сили чи слабкості, залежно від цього, як він розставлений за пріоритетами. Уникаючи лінощів, страху і занепокоєння і знаходячи спокій у Богу, ми можемо відчути фізичні, розумові та емоційні переваги здорового режиму сну.
Пам’ятайте, Бог дає спокій Своїм коханим, тому давайте втішатися Його люблячою турботою про нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *