19 Віршів з Біблії про помсту

Наслідком цього зруйнованого і впалого світу є те, що люди роблять жахливі речі один одному.
Нашою природною реакцією на чийсь вчинок, який викликає гнів чи образу, є бажання відплатити нашому кривдникові. Та навіть відомстивши йому, що ви насправді здобудете? Ви тільки зробите цю людину ще більш сердитою й запеклою — тоді вона, можливо, спробує ще більше вас скривдити. Таким чином ви опинитеся в замкнутому колі образ і зла! В історії людства існує безліч історій помсти, що також з’являються в Біблії.

Коли нам заподіяно шкоду, ми задаємось питанням як правильно вчинити?

 1. Любіть свого ближнього.
  Від Матвія 22:36-40 – «Учителю, котра заповідь найбільша в Законі? Він же промовив йому: Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. Це найбільша й найперша заповідь. А друга однакова з нею: Люби свого ближнього, як самого себе. На двох оцих заповідях увесь Закон і Пророки стоять».
 2. Чекай справедливості Бога.
  Приповісті 20:22 – «Не кажи: Надолужу я зло! Май надію на Господа, і Він допоможе тобі».
 3. Пробачте їм.
  Від Марка 11:25 – «І коли стоїте на молитві, то прощайте, як маєте що проти кого, щоб і Отець ваш Небесний пробачив вам прогріхи ваші».
 4. Моліться за них.
  Від Луки 6:28 – «Благословляйте тих, хто вас проклинає, і моліться за тих, хто кривду вам чинить».
 5. Будьте добрі до своїх ворогів.
  Римлян 12:20 – «Навпаки, якщо твій ворог голодний, нагодуй його; якщо він спраглий, дай йому напої, бо цим ти назбереш йому на голову розпалене вугілля».

19 Віршів з Біблії про помсту
Бог – це праведний суддя, всезнаючий і суверенний. Він є єдиним, хто може чинити правосуддя. Тримаючись за свій гнів, ми поводимося як безглузді люди, тоді як насправді повинні віддати його й ситуацію, що його спричинили – Богові. Тож довіртеся Йому – Він подбає про вас і захистить. У будь-якому разі ви ніяк не можете змінити того, що сталося. Та, віддаючи свою ситуацію в Божі руки, ви можете розраховувати, що Господь її використає аби здійснити щось чудове у вашому житті.

 1. Римлянам 12:19 – «Не мстіться самі, улюблені, але дайте місце гніву Божому, бо написано: Мені помста належить, Я відплачу, говорить Господь».
 2. Римлянам 12:17 – «Не платіть нікому злом за зло, дбайте про добре перед усіма людьми!».
 3. 1 До Солунян 5:15 – «Глядіть, щоб ніхто нікому не віддавав злом за зло, але завжди дбайте про добро один для одного й для всіх!».
 4. Римлянам 12:14 – «Благословляйте тих, хто вас переслідує; благословляйте, а не проклинайте!».
 5. Приповісті 24:29 – «Не кажи: Як зробив він мені, так зроблю я йому, верну людині за чином її!».
 6. Матвій 6:15 – «Коли ви не будете людям прощати, то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших».
 7. Римлянам 12:21 – «Не будь переможений злом, але перемагай зло добром!».
 8. 1 Петра 3:9 – «Не платіть злом за зло, або лайкою за лайку, навпаки, благословляйте, знавши, що на це вас покликано, щоб ви вспадкували благословення».
 9. Матвій 5:44 – «А Я вам кажу: Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує».
 10. Числа 14:18 – «Господь довготерпеливий, і багатомилостивий, Він прощає провину та переступ, і не очистить винного, а карає провину батьків на третіх і на четвертих поколіннях».
 11. Матвія 5: 38-39 – «Ви чули, що сказано: Око за око, і зуб за зуба. А Я вам кажу не противитись злому. І коли вдарить тебе хто у праву щоку твою, підстав йому й другу».
 12. 1 Самуїла 24:13 – «Нехай розсудить Господь між мною та між тобою, і нехай пімститься Господь тобі за мене, а моя рука не буде на тобі!».
 13. Наума 1:2 – «Палкий Бог, і мстивий Господь, Господь мстивий та лютий, Господь мстивий до тих, хто Його ненавидить, і пам’ятає про кривду Своїх ворогів».
 14. Второзаконня 32:35 – «У день помсти Я відплачу, в час, коли спіткнеться їхня нога, бо день їхньої погибелі близько, і надходить те, що приготовлене для вас».

19 Віршів з Біблії про помсту
Коли хтось нас розсердив, сатана зазвичай любить перетворити це почуття гніву на постійний смуток у нашому серці. Наша реакція на будь-яку образу чи кривду з виявленням милосердя й прощення є прямою протилежністю того, до чого нас спонукає ворог. Це зводить нанівець усі його плани й не дозволяє йому посіяти в нашому серці відчуття гіркоти. Така здатність не приходить до нас природно, й не завжди буває легко так вчинити. Та, зважаючи на наші неймовірні зусилля, Бог завжди прийде нам на допомогу й здійснить неможливе для нас.
Бог не хоче, щоб його улюблені діти були переповнені злом або мали мстиве серце через те, що хтось інший поранив їх. У Біблії постійно говориться, що помста – це обов’язок Господа, а не наш. Ми люди, але Він – Бог, який ідеально справедливий у всіх речах. За що ми відповідальні – це зберігати серця чистими і святими, любити своїх ворогів і молитись за тих, хто нашкодив нам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *