28 Віршів з Біблії про духовні дари слова мудрості і слова знання, керівництва і учителювання

Після хрещення на голову кожного з нас було покладено руки, щоб ми отримали дар Святого Духа. Якщо ми праведні, то можемо постійно відчувати Його вплив. Завдяки Йому кожен може бути обдарований певними духовними здібностями, що називаються дари Духа. Ці дари отримують люди, віддані Христу. Вони допомагають нам розуміти євангельські істини і навчати їм. Вони допоможуть нам благословити інших. Вони скеровуватимуть нас на шлях повернення до Небесного Батька.
У Святому Письмі ми зустрічаємо три списки духовних дарів (Римлянам 12:6-8; 1 Коринтянам 12:4-11 і 1 Коринтянам 12:28), але лише в одному з них згадуються дари, названі словом мудрості та словом знання (1 Коринтянам 12:8). Існує багато плутанини щодо того, в чому саме полягають ці два дари. Ми точно знаємо одне: Дух дає ці дари для збудування Тіла Христового – «кожному дається виявлення Духа на користь» церкві (1 Коринтянам 12:7).

 • Слово мудрості: той факт, що цей дар названий «словом» мудрості, означає, що він є одним із «вербальних» (словесних) дарів. Людина, що володіє цим даром, може розуміти й проголошувати біблійну істину так, щоб її можна було з мудрістю застосовувати у життєвих ситуаціях.
 • Слово знання: також вербальний дар, який вказує на розуміння істини, що походить лише з Божого одкровення. Люди, що мають цей дар, знають і розуміють глибокі таїни про Господа та Його Слово.

28 Віршів з Біблії про духовні дари слова мудрості і слова знання, керівництва і учителювання

 1. 1 Коринтян 12:8 – «Одному бо Духом дається слово мудрости, а другому слово знання тим же Духом».
 2. Якова 1:5 – «А якщо кому з вас не стачає мудрости, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє, і буде вона йому дана».
 3. 1 Коринтян 2:6-7 – «А ми говоримо про мудрість між досконалими, але мудрість не віку цього, ані володарів цього віку, що гинуть, але ми говоримо Божу мудрість у таємниці, приховану, яку Бог перед віками призначив нам на славу».
 4. 1 Коринтян 12:28 – «А інших поставив Бог у Церкві поперше апостолами, подруге пророками, потретє учителями, потім дав сили, також дари вздоровлення, допомоги, управління, різні мови».
 5. Ефесянам 4:11-12 – «І Він, отож, настановив одних за апостолів, одних за пророків, а тих за благовісників, а тих за пастирів та вчителів, щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового».
 6. Римлянам 12:6-8 – «І ми маємо різні дари, згідно з благодаттю, даною нам: коли пророцтво то виконуй його в міру віри, а коли служіння будь на служіння, коли вчитель на навчання, коли втішитель на потішання, хто подає у простоті, хто головує то з пильністю, хто милосердствує то з привітністю!».
 7. 1 Коринтян 12:29-31 – «Чи ж усі апостоли? Чи ж усі пророки? Чи ж усі вчителі? Чи ж усі сили чудодійні? Чи ж усі мають дари вздоровлення? Чи ж мовами всі розмовляють? Чи ж усі виясняють? Тож дбайте ревно про ліпші дари, а я вам покажу путь іще кращу!».
 8. 1 Тимофія 4:13 – «Поки прийду я, пильнуй читання, нагадування та науки!».
 9. Римлянам 15:14 – «Певний я, мої брати, за вас, що ви сповнені доброти, сповнені всякого знання і можете інших навчити».
 10. 2 Тимофія 2:2 – «І що ти почув від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, які будуть спроможні й інших навчити».
 11. Приповісті 9:9 – «Дай мудрому нагоду, і він стане ще мудрішим. Навчай праведного, і він усе більше буде сприймати».
 12. Приповісті 22:6 – «Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї».
 13. Матвія 28:19-20 – «Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь».
 14. Тита 2:7-8 – «Всім сам себе подавай за зразка добрих діл, у навчанні непорушеність, повагу, слово здорове, неосудливе, щоб противник був засоромлений, не мавши нічого лихого казати про нас».
  28 Віршів з Біблії про духовні дари слова мудрості і слова знання, керівництва і учителювання
 15. Приповісті 1:5 – «Хай послухає мудрий і примножить науку, а розумний здобуде хай мудрих думок».
 16. 1 Петра 4:10-11 – «Служіть один одному, кожен тим даром, якого отримав, як доморядники всілякої Божої благодаті. Коли хто говорить, говори, як Божі слова. Коли хто служить, то служи, як від сили, яку дає Бог, щоб Бог прославлявся в усьому Ісусом Христом, що Йому слава та влада на віки вічні, амінь».
 17. Ісая 11:2 – «І спочине на Нім Дух Господній, дух мудрости й розуму, дух поради й лицарства, дух пізнання та страху Господнього».
 18. Ефесянам 3:7-8 – «Якій служителем я став через дар благодаті Божої, що дана мені чином сили Його. 8Мені, найменшому від усіх святих, дана була оця благодать,    благовістити поганам недосліджене багатство Христове».
 19. 2 Тимофія 3:16-17 – «Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова».
 20. Дії 6:3-4 – «Отож, браття, виглядіть ізпоміж себе сімох мужів доброї слави, повних Духа Святого та мудрости, їх поставимо на службу оцю. А ми перебуватимемо завжди в молитві та в служінні слову».
 21. 1 Коринтян 1:5-7 – «Бо ви всім збагатилися в Ньому, словом усяким і всяким знанням, 6бо свідоцтво Христове між вами утвердилось, так що не маєте недостачі в жаднім дарі  благодаті ви, що очікуєте з’явлення Господа нашого Ісуса Христа. Він вас утвердить до кінця неповинними бути дня Господа нашого Ісуса Христа!».
 22. 1 Коринтян 2:13 – «що й говоримо не вивченими словами людської мудрости, але вивченими від Духа Святого, порівнюючи духовне до духовного».
 23. Римлянам 12:7 – «Коли служіння будь на служіння, коли вчитель на навчання».
 24. Ефесянам 4:11 – «І Він, отож, настановив одних за апостолів, одних за пророків, а тих за благовісників, а тих за пастирів та вчителів».
 25. 2 Тимофія 3:14-15 – «А ти в тім пробувай, чого тебе навчено, і що тобі звірено, відаючи тих, від кого навчився був ти. І ти знаєш з дитинства Писання святе, що може зробити  тебе мудрим на спасіння вірою в Христа Ісуса».
 26. Приповісті 9:10 – «Страх Господній початок премудрости, а пізнання Святого це розум».
 27. Приповісті 16:23 – «Серце мудрого чинить розумними уста його, і на уста його прибавляє навчання».
 28. Матвія 10:19-20 – «А коли видаватимуть вас, не журіться, як або що говорити: тієї години буде вам дане, що маєте ви говорити, бо не ви промовлятимете, але Дух Отця вашогов вас промовлятиме».
 • Духовний дар керівництва дається Богом людям, які допоможуть церкві зростати та процвітати зараз і в майбутньому. Господь дає дар керівництва не для піднесення людей, а для Своєї слави, коли віруючі використовують цей дар для виконання Його волі.Існує декілька характеристик тих, хто має духовний дар управління. Перш за все, вони визнають, що були призначені Господом і перебувають під Його керівництвом. Вони розуміють, що не є абсолютними правителями, і самі підкоряються Тому, Хто є Головою церкви, – Господу Ісусу. Визнання свого місця в ієрархії керівництва Тіла Христового не дозволяє обдарованому лідеру піддаватися гордині чи почуттю вищості. Посвячений християнський керівник усвідомлює, що він є лише слугою Бога та тих, кого він веде. Апостол Павло визнавав своє становище, називаючи себе «рабом» Ісуса Христа (Римлянам 1:1). Подібно до Павла, обдарований керівник розуміє, що Господь покликав його на цю посаду, а не він сам себе на неї призначив (1 Коринтянам 1:1). Наслідуючи приклад Ісуса, такий керівник живе, щоб служити людям, над якими він головує, а не панувати над ними (Матвія 20:25-28).

28 Віршів з Біблії про духовні дари слова мудрості і слова знання, керівництва і учителювання

 • Духовний дар учителювання є одним із дарів Святого Духа (Римлянам 12:6-8; 1 Коринтянам 12:28; Ефесянам 4:1-12). Він позволяє ефективно передавати біблійну істину іншим людям. Найчастіше, хоч і не завжди, він використовується у контексті місцевої церкви.Дар учителювання включає в себе аналіз і проголошення Божого Слова, пояснення його змісту та застосування у житті слухача. Обдарований учитель – той, хто має унікальну здібність ясно навчати і передавати знання, зокрема доктрини віри та біблійні істини.Ми бачимо приклади вчителювання в усій Біблії. Сам Ісус був Великим учителем, і Він велів Своїм учням: «Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів» (Матвія 28:19-20). Христос вказав апостолам навчати нових учнів усьому, що Він заповів, наставляючи їх як у навчанні, так і в святому житті. Його служителі мають навчати не людським заповідям або чомусь іншому, що походить від них чи інших людей, а лише тому, що вказано Христом.Церква збудовується за допомогою дару вчителювання, оскільки люди слухають Боже Слово та розуміють його значення і застосування у своєму житті. Господь наділяє багатьох віруючих цим даром, аби наставляти оточуючих у вірі й надавати їм можливість зростати в мудрості, знаннях і благодаті (2 Петра 3:18).

Також, за посиланнями нижче, є перелік статтей, які, на нашу думку, свіввідносяться даній темі:

 1. 24 Вірші з Біблії про Хрещення Святим Духом та Його дари
 2. 27 Віршів з Біблії про Духа Святого і Його плоди.
 3. Топ-15 Віршів з Біблії про дар молитви “іншими” мовами та дар тлумачення “інших” мов.
 4. 21 Вірш з Біблії про дар пророцтва.
 5. 20 Віршів зі Святого Письма про Духа Святого.
 6. 31 Вірш з Біблії про духовні дари допомоги, потішання та милосердя.
 7. 26 Віршів з Біблії про духовні дари віри, зцілення та дар розпізнавання духів.
 8. 28 Віршів з Біблії про духовні дари слова мудрості і слова знання, керівництва і учителювання.
 9. 27 Віршів з Біблії про імена і титули Духа Святого.
 10. 28 Віршів з Біблії про віру.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *