21 Вірш з Біблії про дар пророцтва

Дар пророцтва згадується серед інших дарів Святого Духа у 1 Коринтянам 12:10 і Римлянам 12:6. Грецьке слово, перекладене як «пророцтво» або «пророкування» в цих уривках, означає «прорікати» або проголошувати Божу волю, тлумачити Його цілі або якимось іншим чином роз’яснювати Його істину. Багато людей невірно сприймають дар пророцтва як здатність провіщати майбутнє. Хоча знання про майбутні події іноді могло бути аспектом дару пророцтва, це був перш за все дар проголошення, а не передбачення.

Згідно з Новим Завітом, пророки мали такі обов’язки:

  1. Вони сприяли заснуванню Церкви.
    Церква затверджена «на підставі апостолів і пророків, маючи Самого Ісуса Христа наріжним каменем» – (Ефесянам 2:20-21).
  2. Були ініціаторами місіонерської діяльності Церкви.
    Саме через дар пророцтва Дух Святий відокремив Павла і Варнаву і послав їх у першу місіонерську подорож ( Дії 13:1-2), а також підказував, де саме їм необхідно було зосередити свої зусилля (Дії 16:6- 10).
  3. Вони наставляли Церкву.
    «Хто пророкує, — писав апостол Павло, — той каже людям у настанову, умовляння та втіху… наставляє церкву» – (1 Коринтянам 14:3-4). Поруч із іншими дарами Бог дав Церкві дар пророцтва «до скоєння святих, на діло служіння, для творення тіла Христового» – (Ефесянам 4:12).
  4. Сприяли єдності та захисту Церкви.
    Пророки сприяли «єдності віри», захищали Церкву від лжевчень, щоб віруючі «не були більше немовлятами, що хитаються і захоплюються всяким вітром вчення, за лукавством людей, за хитрому мистецтву спокуси» – (Ефесянам 4:14).
  5. Попереджали про майбутні труднощі.
    Один із пророків Нового Завіту попереджав про голод, що наближається. Внаслідок цього Церква змогла попередньо надати допомогу постраждалим від цього лиха (Дії 11:27-30). Інші пророки попереджали про арешт і ув’язнення апостола Павла в Єрусалимі ( Дії 20:23; 21:4, 10-14).
  6. Твердили основи віри в епоху релігійних суперечок.
    На першому соборі Святий Дух привів Церкву до єдино вірного вирішення спірного питання про звернення язичників у християнство. Потім через пророків той самий Дух утвердив віруючих у справжньому вченні. Передаючи рішення собору, «Юда і Сила, будучи також пророками, рясним словом надали настанову братам і затвердили їх» – (Дії 15:32).
  • до колосян 2:8 – «Стережіться, щоб ніхто вас не звів філософією та марною оманою за переданням людським, за стихіями світу, а не за Христом».
  • до коринтян 14:1-5 – «Дбайте про любов, і про духовне пильнуйте, а найбільше щоб пророкувати. Як говорить хто чужою мовою, той не людям говорить, а Богові, бо ніхто його не розуміє, і він духом говорить таємне. А хто пророкує, той людям говорить на збудування, і на умовлення, і на розраду. Як говорить хто чужою мовою, той будує тільки самого себе, а хто пророкує, той Церкву будує. Я ж хочу, щоб мовами говорили всі, а ліпше щоб пророкували: більший бо той, хто пророкує, аніж той, хто говорить мовами, хібащо пояснює, щоб будувалася Церква».
    21 Вірш з Біблії про дар пророцтва

Ціль і мета справжнього пророцтва полягає в тому, щоб «говорити людям на збудування, аби сприяти їхньому духовному росту, і на умовлення, і на розраду» – (1 до Коринтян 14:3).

  1. до коринтян 14:22 – «Так що мова знак не для віруючих, а для невіруючих; пророцтво ж, – не для невіруючих, а для віруючих».
  2. до коринтян 14:24-25 – «Коли ж усі пророкують, і ввійде якийсь невіруючий чи неосвічений, його всі викривають, усі судять тайни його серця стають явними, і, таким чином, він, упавши ниць на землю, поклониться Богові й заявить, що Бог є справді поміж вами».
  3. Амоса 3:7 – «Бо не чинить нічого Господь Бог, не виявивши таємниці Своєї Своїм рабам пророкам».
  4. Осии 12:14 – «І через пророка вивів Господь Ізраїля з Єгипту, і пророком він був збережений».
  5. 1 до солунян 5:20-22 – «Пророцтвом не нехтуйте, усе досліджуйте і доброго держіться, стримуйтеся від усякого роду зла».
  6. 1 Івана 4:2-3 – «Пізнавайте Божого Духа тим, що кожний дух, який визнає, що Ісус Христос прийшов у тілі, є від Бога. А кожний дух, який не визнає, що Ісус [Христос прийшов у тілі], не є від Бога, — це від антихриста, про якого ви чули, що надходить і вже тепер є у світі».
  7. від Матвія 7:18-20 – «Не може добре дерево поганих плодів родити, а погане дерево родити добрих плодів. Кожне дерево, що не родить доброго плоду, зрубують і кидають у вогонь.Тож за їхніми плодами пізнаєте їх».
  8. Плач Єремії 2:9 – «Її брами прибиті до землі, Він знищив і розбив її засуви, її царя та її володарів між народами. Немає закону! І її пророки не бачили видіння від Господа».
  9. Йоіля 2:28-31 – «І буде, що після цього Я виллю Мого Духа на всяке тіло, і ваші сини, і ваші дочки пророкуватимуть, і вашим старцям снитимуться сни, і ваші юнаки бачитимуть видіння.І на рабів і на рабинь Я в ті дні виллю Мого Духа. І Я дам ознаки на небі й на землі, – кров і вогонь, і куряву диму. Сонце обернеться в темряву, а місяць – у кров, перш ніж прийде великий і явний Господній день».
  10. 2 Петра 1:21 – «Адже пророцтво ніколи не було з волі людини, але від Бога звіщали мужі, натхнені Святим Духом».
  11. Римлянам 12:6 – «Маємо різноманітні дари, згідно з даною нам благодаттю: якщо пророцтво, — то в міру віри».
  12. Дії 2:17 – «І буде останніми днями, — каже Бог, — Я виллю від Духа Мого на всяке тіло, і будуть пророкувати ваші сини і ваші дочки, а ваші юнаки видіння побачать, і вашим старцям будуть снитися сни».
  13. 1 Тимофія 1:18 – «Це веління передаю тобі, сину Тимофію, згідно з пророцтвами, які раніше були дані про тебе, аби ти, згідно з ними, боровся доброю боротьбою».
  14. Об’явлення 19:10 – «І я впав до його ніг, щоб вклонитися йому, та він каже мені: Гляди, не роби цього! Я співраб твій та твоїх братів, які мають свідчення Ісуса. Богові вклонися! А свідчення Ісуса — це дух пророцтва».
  15. Ефесянам 4:11-12 – «Він і поставив одних апостолами, інших пророками, ще інших благовісниками, а тих — пастирями та вчителями, щоби приготувати святих для справи служіння, для збудування Христового тіла».
  16. Єремії 1:5 – «Раніше, ніж Я тебе створив у лоні, Я тебе знаю, і раніше, ніж ти вийшов із лона, Я тебе освятив, Я тебе поставив пророком для народів».
  17. Повторення Закону 18:22 – «То якщо пророк скаже щось від Імені Господа, і те слово не здійсниться і не збудеться, — то це є слово, якого Господь не говорив: це безбожно сказав той пророк, — не майте до нього пощади».
  18. Матвія 24:11 – «І повстануть численні лжепророки, і зведуть багатьох».
  19. 2 Хронік 20:20 – «Вони встали рано на світанку й вийшли в пустелю Текоя, і коли вони виходили, Йосафат піднявся і закричав, гукаючи: Послухайте мене, Юдо, і ви, які живете в Єрусалимі! Вірте Господу, вашому Богові, і віра буде винагороджена! Вірте Його пророкові, і вам пощастить!».
  20. Ісая 44:26 – «І Хто потверджує слова Свого раба і правдивою чинить раду Своїх посланців? Я — Той, Хто каже Єрусалимові: Поселися, — і містам Юдеї: Будуйтеся! І її пустелі посходять».
  21. Дії 11:27-28 -«Тими днями прибули з Єрусалима до Антіохії пророки. Один з них на ім’я Агав, уставши, Духом провістив великий голод, який мав бути в усьому світі, який і настав за Клавдія».
    21 Вірш з Біблії про дар пророцтва

Іноді пророцтво може бути надто загальним, а іноді, навпаки, — досить чітким і конкретним. Воно може бути переданим через заздалегідь підготовлену проповідь або послання, чи прийти до людини раптово у вигляді надприродного Божественного одкровення.
Також зверніть увагу на перехід від пророків до учителів у 2 Петра 2:1 – «А між людом були й неправдиві пророки, як і будуть між вас учителі неправдиві». Петро вказує, що в Старому Завіті були пророки, тоді як у церкві будуть учителі.
Тому, перш ніж приймати будь-яке пророцтво, завжди випробовуйте дух, що стоїть за ним. І на додачу ніколи не забувайте питати себе, чи знаходить воно відгук у вашому серці (див. 1 Івана 4:1).

Також, за посиланнями нижче, є перелік статтей, які, на нашу думку, свіввідносяться даній темі:

  1. 24 Вірші з Біблії про Хрещення Святим Духом та Його дари
  2. 27 Віршів з Біблії про Духа Святого і Його плоди.
  3. 20 Віршів зі Святого Письма про Духа Святого.
  4. Топ-15 Віршів з Біблії про дар молитви “іншими” мовами та дар тлумачення “інших” мов.
  5. 26 Віршів з Біблії про духовні дари віри, зцілення та дар розпізнавання духів.
  6. 28 Віршів з Біблії про духовні дари слова мудрості і слова знання, керівництва і учителювання.
  7. 31 Вірш з Біблії про духовні дари допомоги, потішання та милосердя.
  8. 27 Віршів з Біблії про імена і титули Духа Святого.
  9. 15 Віршів зі Святого Писання про мир і душевний спокій.
  10. 28 Віршів з Біблії про віру.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *