21 Вірш з Біблії про лицемірство

Лицемірство – це поведінка, що прикриває нещирість або зловмисність удаваним щиросердям або чеснотами. Лицемірство – це підробка переконань, почуттів, чеснот, яких людина не має. Нещирість.
Є дві форми лицемірства: сповідувати віру в щось, а потім виявляти дії, що суперечать цим переконанням та погляд звисока на інших, коли ми самі помиляємось. Біблія називає лицемірство гріхом.

 1. Матвія 6:1 – «Стережіться виставляти свою милостиню перед людьми, щоб бачили вас; а як ні, то не матимете нагороди від Отця вашого, що на небі».
 2. Матвія 7:5 – «Лицеміре, вийми перше колоду із власного ока, а потім побачиш, як вийняти заскалку з ока брата твого».
 3. Матвія 23:25 – «Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що чистите зовнішність кухля та миски, а всередині повні вони здирства й кривди!».
 4. Матвія 23:27 – «Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що подібні до гробів побілених, які гарними зверху здаються, а всередині повні трупних кісток та всякої нечистости!».
 5. Матвія 6:3 – «А як ти чиниш милостиню, хай не знатиме ліва рука твоя, що робить правиця твоя».
 6. Матвія 6:5 – «А як молитеся, то не будьте, як ті лицеміри, що люблять ставати й молитися по синагогах та на перехрестях, щоб їх бачили люди. Поправді кажу вам: вони мають уже нагороду свою!».
 7. Матвія 23:23 – «Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що даєте десятину із м’яти, і ганусу й кмину, але найважливіше в Законі покинули: суд, милосердя та віру; це треба робити, і того не кидати».
 8. Марка 7:9 – «І сказав Він до них: Спритно відкидаєте ви заповідь Божу, аби зберегти своє передання».
 9. Римлянам 2:1 – «Ось тому без виправдання ти, кожний чоловіче, що судиш, бо в чому осуджуєш іншого, сам себе осуджуєш, бо чиниш те саме й ти, що судиш».
 10. Римлянам 2:23-24 – «Ти, що хвалишся Законом, зневажаєш Бога переступом Закону! Бо через вас зневажається Боже Ймення в поган, як написано».
  21 Вірш з Біблії про лицемірство
 11. Якова 1:26 – «Коли ж хто гадає, що він побожний, і свого язика не вгамовує, та своє серце обманює, марна побожність того!».
 12. Якова 1:22 – «Будьте ж виконавцями слова, а не слухачами самими, що себе самих обманюють».
 13. Ісаї 29:13 – «І промовив Господь: За те, що народ цей устами своїми наближується, і губами своїми шанує Мене, але серце своє віддалив він від Мене, а страх їхній до Мене заучена заповідь людська».
 14. Матвія 15:8-9 – «Оці люди устами шанують Мене, серце ж їхнє далеко від Мене! Та однак надаремне шанують Мене, бо навчають наук людських заповідей…».
 15. Матвія 6:16 -«А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони. Поправді кажу вам: вони мають уже нагороду свою!».
 16. Римлянам 12:9 -«Любов нехай буде нелицемірна; ненавидьте зло та туліться до доброго!».
 17. 2 Коринтян 6:6 – «У чистості, у розумі, у лагідності, у добрості, у Дусі Святім, у нелицемірній любові».
 18. 1 Тимофію 1:5 – «Ціль же наказу любов від чистого серця, і доброго сумління, і нелукавої віри».
 19. Якова 3:17 – «А мудрість, що зверху вона, насамперед чиста, а потім спокійна, лагідна, покірлива, повна милосердя та добрих плодів, безстороння та нелукава».
 20. Колосянам 3:23-24 – «І все, що тільки чините, робіть від душі, немов Господеві, а не людям! Знайте, що від Господа приймете в нагороду спадщину, бо служите ви Господеві Христові».
 21. 1 Тимофію 4:16 – «Уважай на самого себе та на науку, тримайся цього. Бо чинячи так, ти спасеш і самого себе, і тих, хто тебе слухає!».

21 Вірш з Біблії про лицемірство
Слід зазначити, що лицемірство – це не те саме, що викриття гріха. Наприклад, не буде лицемірством повчати, що пияцтво – це гріх, навіть якщо ми самі страждаємо від алкогольної залежності.
Досконалих людей немає. Коли Ісус прийшов на землю, Він сказав, що “не здорові потребують лікаря, а недужі” (Матвія 9:12).Недотримання біблійних стандартів – це не лицемірство, проте є лицемірством казати, що ми віримо в Бога й хочемо коритися Йому, а потім не намагатися це зробити.
Як діти Божі ми покликані прагнути святості (1 Петра 1:16). Ми повинні «ненавидіти зло» й «шукати добра» (Римлянам 12:9).Все, що ми робимо, має відповідати тому, в що ми віримо і ким ми є у Христі.

 • Луки 12:1 – «Того часу, як зібралися десятитисячні натовпи народу, аж топтали вони один одного, Він почав промовляти перш до учнів Своїх: стережіться розчини фарисейської, що є лицемірство!».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *