Літо 2020-го для багатьох сімей стало непростим. Карантин вплинув і на фінансовий стан, і на індустрію розваг. Весною батькам довелося весь час проводити в сім’ї та допомагати дітям опановувати знання самостійно. Зараз же, коли навчання закінчилося – постало інше питання, як організувати відпочинок, адже подорожувати в нинішніх умовах зможуть не всі. Ми дізналися як виходять із ситуації Черкаські сім’ї, та, що рекомендують спеціалісти.
Чому треба навчити дітей
Невміння організувати своє дозвілля – одна із проблем сучасних дітей – вважає засновник дитячого центру підготовки і розвитку Ірина Ткаченко.
«Останні років 10 дуже пропагується, що з дитиною постійно треба займатися, треба щось розказувати, показувати, забавляти. Тобто часу на самозайнятість у дитини з самого народження немає. І звичайно, як вона буде здобувати ця навичка самозайнятості, вигадки, чи ще чогось, коли за нього це завжди робить дорослий. В тому і проблема, що діти сидять і кажуть: мені сумно, я не знаю що робити. Тому, що дитина для себе ніколи нічого не придумувала сама», – відзначає засновник дитячого центру підготовки і розвитку “Крокодил Гена”.
Щоб не дати вашій дитині сумувати влітку, потрібно допомогти їй організувати свій день. Планувати можна від найменших дрібниць до масштабних розваг. Таке планування допоможе їй і у майбутньому житті, коли кількість завдань, які доведеться вирішувати, значно збільшиться.
«Якийсь час треба сідати разом з дитиною і прописувати план на завтрашній день, що ти будеш робити. Тобто ось, ти встаєш, йдеш приймаєш душ, потім ти снідаєш, потім ти миєш посуд, прибираєш своє ліжко, вибираєш собі одяг. Потім ми разом сідаємо і вибираємо куди дитина може піти погуляти. І ті варіанти, які вона не обрала сьогодні, вона обере їх на завтра», – додає Ірина.
Розваги від мами трьох дітей
У Олі в будинку справжній дитячий садочок. В одному дворі живуть дві сім’ї, вона з чоловіком та двома хлопчиками, та сім’я донечки, у якої вже також дві дитини. До розваг підходять креативно.
«Буває ми виїжджаємо на бархани, у за Черкасами є такі величезні гори піску, і діти з’їжджають на них на льодянках та санках. Дуже люблять з татом ходити на рибалку, до лазні. Вони собі зробили будиночок на дереві і там у них своя хованка, та проводять час там грають в футбол на вулиці із сусідськими дітками, то в хованки, то ще щось», – розповідає мама трьох дітей Ольга Псюрник.
І це ще не повний перелік розваг. Сім’я бере в оренду квадроцикли і катається на них. У гарячу пору влаштовують змагання на шлангах з водою. А ще Ольга знайшла метод, як мотивувати хлопців, аби ті вміли самостійно себе зайняти.
«Коли я бачу, що вони пересиджують в гаджетах, я кажу хлопці, три години перерва – складаємо телефони, і на вулицю. І вони спочатку сумують, не знають куди себе діти, а потім починають вже включати мозок і рухатися. Кличуть сусідських дітей в гості придумують нові ігри забави», – каже Ольга.
Поради батька трьох дітей
Олександр Павленко – батько трьох дітей. Він вважає, що допомогти своїм дітям організуватися має власним прикладом. Ще кілька років тому чоловік всерйоз зайнявся спортом, і своїм прикладом зацікавив дітей. Тепер їхнє захоплення допомагає в будь-який період весело та з користю провести час.
«Мій старший син займається футболом, молодшому 4 роки, він бігає зі мною, купається в Дніпрі, б’є лапу – займається кікбоксингом. Він бачить це все, і також тягнеться до здорового способу життя», – каже Олександр.
Зміцнювати здоров’я та не залишатися вдома все літо рекомендує найвідоміший український педіатр – доктор Комаровський. На його думку, відпочинок на свіжому повітрі просто необхідний для імунітету, і для цього не обов’язково летіти за кордон. Підійде поїздка на дачу, походи в лісі, пікніки, відпочинок біля річки подорож своїм транспортним засобом.
Рекомендації лікаря
«Якщо ви можете собі дозволити подорож, і ця подорож не буде порушувати закони вашої країни – ви однозначно повинні думати і планувати подорож, як лікар, я це однозначно рекомендую», – відзначає дитячий лікар та телеведучий Євген Комаровський.
Щоб спланувати літній відпочинок ваших дітей дізнайтеся, які гуртки та табори є у вашому населеному пункті. Багато з них уже планують свою роботу, та готові показати вам план заїздів на цей рік, а також які антикарантинні заходи вони вживають. Якщо ж ви плануєте подорож сім’єю з дітьми, пам’ятайте прості правила.
«Якщо ви плануєте кудись їхати, ви повинні задати собі три головних питання: по-перше, наскільки я зможу дозволити собі мати безпечне житло, по-друге – безпечну їжу і пиття, і по-третє, чи буде в мене можливість отримати медичну допомогу при виникненні проблеми. Якщо ви зібралися дикунами на байдарках, про що ви повинні думати? Про те, що ви можете зателефонувати своєму лікарю, і про те, яку аптечку треба з собою взяти», – каже Євген Комароський.
Відпочивати потрібно вам та вашим дітям – це допоможе зберегти і фізичне здоров’я і душевний спокій. Навіть невелика розрядка на вихідних матиме позитивний вплив. Тому шукайте свій варіант відпочинку та бережіть себе.