Як українські ЗМІ знехтували маршем на захист сім’ї і традицій демонструючи свою упередженість і непрофесійність

16 червня в Києві відбулися дві  події: так званий “Марш рівності” та Хода на захист сім’ї й традицій. Проте, зосередження уваги ЗМІ переважно на першому заході викликало запитання щодо балансу й об’єктивності в українських національних медіа.

Аналіз моніторингової групи “Всі разом!” показав, що на Ходу на захист сім’ї і традицій прийшло значно більше учасників, але більшість медіа зосередили свою увагу лише на “Марші рівності”. Наприклад, “Громадське” надало платформу обом подіям, хоча інші медіа, такі як “UA: Суспільне”, “Інтер” та “1+1”, обмежилися короткими згадками або зовсім ігнорували Ходу на захист традицій.

Крім того, деякі звіти містили упереджене висвітлення, що включало неточні дані та неправдиві твердження про події, зокрема щодо нібито загрози лгбт-спільноти національній безпеці, що було непідтверджено.

Експерти організації «Всі разом!» провели моніторинг висвітлення недільних подій провідними українськими телеканалами. Під час аналізу враховували наступні чинники: хронометраж, точність і об’єктивність висвітлення двох сторін, ігнорування подій, неправдиві твердження, текст та емоційне забарвлення у репортажу збоку репортера та редакцій телеканалів.

«Громадське»
Отже, найбільш розгорнутий репортаж, проте однак не зовсім об’єктивний виявився у «Громадського». Автори: Роман Негрієнко (журналіст), Маруся Злобіна (продюсер), Олександра Дяченко (відеограф), Настя Камінська (редактор).

Журналістський матеріал складався з таких елементів:
– залаштунки підготовки організаторів до так званого «Маршу рівності». Його головним героєм Віктор Пилипенко, голова об’єднання «лгбт-військові»;

джерело: slovoproslovo.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *