Російська пропаганда та жорстокі переслідування християн на окупованих територіях

Російська пропаганда про те, що Володимир Путін “захищає християнство” від сатанізму і неонацизму, розбивається об достовірні повідомлення з численних джерел про жорстокі і нещадні переслідування християн на окупованих українських територіях.
Щоб виправдати свою майбутню “спецоперацію” проти України, Путін заявив у лютому 2022 року: “Повалення віри й традиційних цінностей, придушення свободи (в Україні!!) нагадують “релігію навпаки” – чистий сатанізм”.

Деякі західні політики, від конгресмена-республіканця Грін до угорського прем’єр-міністра Орбана, відкрито підтримують сповідуваний Путіним хрестовий похід на “порятунок християнства”. Їхню навмисну сліпоту викривають незліченні історії про систематичне руйнування або серйозні пошкодження церковних будівель; ще гірше – про садистські тортури, зґвалтування, ув’язнення, викрадення, вбивства і зникнення церковних лідерів, включаючи пасторів, священиків, єпископів і дияконів.

Ще до повномасштабного російського вторгнення систематичні порушення релігійної свободи відбувалися в Луганській Народній Республіці (ЛНР), в Луганській області України, яка проголосила незалежність у травні 2014 року після окупації Криму. Закон, прийнятий у 2018 році, дозволив владі “дискримінувати будь-які неправославні релігійні громади”.

Це було передвісником прийдешніх подій. З моменту вторгнення повідомляється, що понад 600 культових споруд було пошкоджено або зруйновано внаслідок цілеспрямованих російських ракет, безпілотників-смертників, артилерійських обстрілів та інших актів насильства. Українська п’ятидесятницька церква, євангельські та баптистські церкви, а також адвентисти сьомого дня стали мішенню для нападів як “екстремісти”. Понад сто залів Царства Божого Свідків Єгови були пошкоджені. Усі протестантські та неправославні церкви були заборонені незабаром після захоплення Маріуполя.

Спеціальні доповідачі Організації Об’єднаних Націй письмово заявили російській владі про свою “серйозну стурбованість повідомленнями про насильницькі зникнення і тортури… священнослужителів на окупованих територіях”. Російська влада не відповіла.

Приховане коріння

Цього тижня під час онлайн молитви з України з колегами з МДМ наша увага була привернута до переслідуваних церков на окупованих територіях для молитви. Коли ми запитували Бога, як молитися за переслідувану церкву, я згадав статтю, яку нещодавно прочитав про австралійського агронома, який заохочує лісовідновлення в регіоні Сахеля в Африці. Разом з місцевими фермерами він відновив 50 000 квадратних кілометрів лісу за 40 років, не посадивши жодного дерева.

Агроном зрозумів, що в більшості посушливих районів світу майже невидимі підземні ліси все ще живі. Під землею залишалося приховане коріння і насіння колишніх дерев або існуючих кущів. Якщо ці корені обрізати, захищати і систематично доглядати, вони з часом виростуть у дерева. Дерева, в свою чергу, допомогли б сільському господарству та покращили б рівень життя людей. Вони приносили надію.

Помісні церкви також несуть надію, зцілення, примирення і змінюють життя людей. Навіть коли окупанти придушують релігійну свободу і ховають існуючі форми поклоніння, ми молилися за те, щоб приховане насіння знову проросло і принесло нове життя.

Що, в свою чергу, викликало ще одну асоціацію.

Вислухана молитва

Під час Тридцятилітньої війни більша частина Центральної Європи була спустошена затяжною боротьбою між силами Реформації та Контрреформації. У битві на Білій горі під Прагою в 1620 році католицький дім Габсбургів відбив повстання протестантської знаті. Богемія і Моравія, що накладалися на територію сучасної Чеської Республіки, опинилися під католицьким контролем. Братам довелося зректися своєї віри, піти в підпілля, покинути країну… або бути вбитими.

Молодий учитель, на ім’я Коменський, якому було 26 років, коли почалася війна в 1618 році, був членом Unitas Fratrum (Об’єднаного братства), церкви, створеної послідовниками Яна Гуса. Кілька разів Коменському доводилося тікати від ворожих солдатів. Він втратив дружину і дитину, а також усі свої рукописи. У 1628 році, коли братство розбіглося від переслідувань, Коменському довелося вести невеличку групу біженців через гірський кордон до безпечного місця в Польщі. Коли вони зупинилися, щоб востаннє поглянути на свою батьківщину, Коменський молився, щоб Бог зберіг у цій землі “приховане насіння”, яке одного дня дасть плід.

Коменський з групою біженців оселився в Лісі (Лєзно), Польща, де був висвячений на єпископа братства “Unitas Fratrum”. Він одружився вдруге і продовжив розвивати свої освітні ідеї. Згодом його визнають “батьком сучасної освіти”. Але чергова війна змусила Коменського втекти з Лісси. Зрештою він знайшов притулок в Амстердамі, де й помер у 1670 році.

Однак його молитва про “приховане насіння” була почута через п’ятдесят років після його смерті. Ще більше біженців з Моравії та Богемії знайшли шлях через кордон до Саксонії, сучасної Німеччини. Там під керівництвом графа фон Цінцендорфа вони перетворилися на місіонерську громаду Геррнхут, яка в 1732 році відправила місіонерів на самому початку сучасного протестантського місіонерського руху.

“Господи, збережи приховане насіння на окупованих територіях України, яке одного дня дасть плід!”
Джерело: https://slovoproslovo.info/rosiyska-propahanda-ta-zhorstoki-peresliduvannya-hrystyyan-na-okupovanyh-terytoriyah

джерело: slovoproslovo.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *