35 Віршів з Біблії про прославлення Бога

 • Івана 14:15 – «Якщо Ви Мене любите, – Мої заповіді зберігайте!».
 • Филипянам 1:3-11 – «Дякую Богові своєму при кожній згадці про вас, і завжди в усякій молитві своїй за всіх вас чиню я молитву з радощами, за участь вашу в Євангелії від першого дня аж дотепер. Я певний того, що той, хто в вас розпочав добре діло, виконає його аж до дня Христа Ісуса. Бо то справедливо мені думати це про всіх вас, бо я маю вас у серці, а ви всі в кайданах моїх, і в обороні, і в утвердженні Євангелії спільники мої в благодаті. Бо Бог мені свідок, що тужу я за вами всіма в сердечній любові Христа Ісуса. І молюсь я про те, щоб ваша любов примножалась ще більше та більше в пізнанні й усякім дослідженні, щоб ви досліджували те, що краще, щоб чисті та цілі були Христового дня, наповнені плодів праведности через Ісуса Христа, на славу та на хвалу Божу».

«Прославляти» Бога означає віддавати Йому славу. У Старому Завіті слово «слава» стосовно Бога містить у собі ідею величі. У Новому Завіті слово, перекладене як «слава», означає «гідність, честь, звеличення та поклоніння». Поєднуючи їх разом, ми бачимо, що прославляти Бога означає визнавати Його велич і віддавати Йому честь, звеличуючи й поклоняючись, перш за все тому, що Він і лише Він єдиний заслуговує хвали, пошани та поклоніння. Божа слава – це сутність Його природи, і ми віддаємо Йому славу, визнаючи цю сутність.
Псалом 150 використовує слово «хвалити» та інші синоніми 11 разів у своїх шести віршах:
Псалми 150:1 вказує, де хвалити Господа: «Хваліть Бога в святині Його, хваліте Його на могутнім Його небозводі!». Тобто, всюди.
Псалми 150: 2 навчає, за що хвалити: «Хваліте Його за чини могутні Його, хваліте Його за могутню величність Його!».
Псалми 150: 3-5 вказують, як хвалити – за допомогою різних інструментів і танців. Складається враження, що ми маємо використовувати для прославлення всі засоби, які видають звуки.
Псалми 150:6 говорить нам, хто має хвалити Бога: «Все, що дихає, – хай Господа хвалить!». Кожна жива душа має Його вихваляти.

У Новому Завіті ми знаходимо приклади прославлення Ісуса.
У Матвія 21:9 розповідається про народ, який підносив хвалу Христу, коли Він в’їжджав в Єрусалим на віслюку.
У Матвія 8:2 згадується прокажений, який поклонився Йому.
У Матвія 28:17 сказано, що учні Ісуса поклонились Йому після воскресіння. Ісус приймав ці вияви хвали як Бог.
35 Віршів з Біблії про прославлення Бога

Прославлення Бога починається зі згоди з усім, що Він каже, особливо стосовно Себе. В Ісаї 42:5 написано: «Говорить отак Бог, Господь, що створив небеса і їх розтягнув, що землю простяг та все те, що із неї виходить, що народові на ній Він дихання дає, і духа всім тим, хто ходить по ній». Через те, ким Він є, – святим, досконалим та істинним – Його слова і настанови також є святими, досконалими й істинними, і ми прославляємо Його, слухаючи та погоджуючись із ними.
Біблія є Його Словом для нас – усім, що нам потрібно для життя з Ним. Слухання і згода, тим не менше, не прославлять Його, якщо ми також не підкоримося Йому та заповідям, що містяться в Його Слові. «А милість Господня відвіку й довіку на тих, хто боїться Його, і правда Його – над синами синів, що Його заповіта додержують, і що пам’ятають накази Його, щоб виконувати їх!» (Псалом 103:17-18).

Ось мала підбірка віршів, які підкреслюють біблійний акцент на прославленні Бога в різних аспектах життя та віри.

 1. 1 Хронік 16:28-29 – «Дайте Господу, роди народів, дайте Господу славу та силу, дайте Господу славу Ймення Його, приносьте дарунка й приходьте перед лице Його! Кланяйтеся Господеві в величчі святому!».
 2. Псалом 86:9 – «Усі народи, які Ти створив, прийдуть і поклоняться перед Тобою, Господи, і прославлять ім’я Твоє».
 3. Ісая 42:8 – «Я Господь, це моє ім’я; слави моєї не дам нікому іншому, ані хвали моєї ідолам».
 4. Ісая 43:7 – «І кожного, хто тільки зветься Іменням Моїм, і кого Я на славу Свою був створив, кого вформував та кого Я вчинив».
 5. Матвія 5:16 – «Так само нехай світить ваше світло перед іншими, щоб вони бачили ваші добрі діла та прославляли Отця вашого, що на небі».
 6. Матвій 9:8 – «Натовп, побачивши це, злякався та прославив Бога, що дав таку владу людям».
 7. Матвія 15:31 – «Так що натовп дивувався, бачивши німих, що говорять, калік — здорових, кульгавих, що ходять, і сліпих, що бачать, і прославляли Бога Ізраїля».
 8. Івана 15:8 – «Цим прославляється Мій Отець, якби ви принесли багато плодів і стали Моїми учнями».
 9. Івана 17:1 – «Сказавши ці слова, Ісус звів очі Свої до неба та й сказав: «Отче, прийшла година, прослав Сина Свого, щоб Син прославив Тебе».
 10. Дії 12:23 – «Ангол Господній негайно вразив його за те, що він не віддав слави Богові, і він був з’їдений червами, і він помер».
 11. Римлянам 15:6 – «Щоб ви разом одним голосом прославляли Бога й Отця Господа нашого Ісуса Христа».
 12. 1 Коринтян 6:20 – «Бо ви дорого куплені. Тож прославляйте Бога у вашому тілі».
 13. 1 Коринтян 10:31 – «Отже, чи їсте ви, чи п’єте, чи що інше робите, усе робіть на славу Божу».
 14. 2 Коринтян 4:15 – «Бо це все для вас, щоб, коли благодать поширюється на все більше людей, вона могла збільшити подяку на славу Божу».
  35 Віршів з Біблії про прославлення Бога
 15. До Филип’ян 2:11 – «І кожен язик визнає, що Ісус Христос є Господь, на славу Бога Отця».
 16. 1 Петра 2:12 – «Зберігайте свою поведінку між поганами в честі, щоб, коли будуть говорити на вас, як на злочинців, бачили ваші добрі вчинки та прославляли Бога в день відвідин».
 17. Об’явлення 14:7 – «І сказав він гучним голосом: Побійтеся Бога і віддайте Йому славу, бо прийшла година суду Його, і поклоніться Тому, Хто створив небо й землю, море та джерела вод».
 18. Псалом 115:1 – «Не нам, Господи, не нам, але імені Своєму віддай славу, ради милості Твоєї та вірності Твоєї!».
 19. Псалом 96:8 – «Віддай Господу славу Ймення Його, принеси жертву й увійди до дворів Його!».
 20. 1 Петра 4:11 – «Кожний, хто говорить, як проповідник Божий; хто служить, як той, хто служить силою, яку дає Бог, щоб у всьому прославлявся Бог через Ісуса Христа. Йому належить слава і панування на віки віків. Амінь».
 21. Римлянам 15:5-6 – «Бог витривалості й підбадьорення нехай дасть вам жити в такій злагоді один з одним, у згоді з Христом Ісусом, щоб разом одним голосом прославляти Бога й Отця Господа нашого Ісуса Христа».
 22. Колосян 3:17 – «І все, що тільки робите словом чи ділом, усе робіть в Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові Отцеві».
 23. 1 Коринтян 6:19-20 – «Чи ви не знаєте, що ваше тіло то храм Святого Духа, що всередині вас, Якого ви маєте від Бога? Ви не свої, бо дорого куплені ви. Тож прославляйте Бога у вашому тілі».
 24. Євреїв 13:15 – «Тож через Нього постійно приносьмо Богові жертву хвали, тобто плід уст, що визнають Його ім’я».
 25. Псалом 50:23 – «Той, хто приносить подяку як жертву, мене прославляє; тому, хто правильний шлях свій, покажу спасіння Боже!».
 26. Псалом 119:164 – «Сім разів на день я прославляю Тебе за Твої праведні правила».
 27. Михея 6:8 – «Він сказав тобі, о чоловіче, що добре; і чого Господь вимагає від тебе, крім того, щоб чинити справедливість, і любити милість, і ходити смиренно з Богом своїм?».
  35 Віршів з Біблії про прославлення Бога

Прославляти Бога означає звеличувати Його якості – святість, вірність, милосердя, благодать, любов, велич, силу, владу, всезнання й багато іншого – проголошуючи їх знову і знову у своїх розумах та розповідаючи іншим про виняткову природу спасіння, яке дає лише Він.

 1. Псалом 145:1 – «Я прославлю Тебе, Боже мій і Царю, і благословлю ім’я Твоє на віки віків».
 2. Матвія 6:9 – «Тож моліться так: Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє».
 3. Псалом 86:12 – «Я дякую Тобі, Господи, Боже мій, усім серцем моїм, і я прославлятиму ім’я Твоє навіки».
 4. Псалом 100:4 – «Увійдіть у ворота Його з подякою, і в подвір’я Його з хвалою! Дякуйте Йому, благословляйте Ім’я Його!».
 5. Псалом 34:3 – «О, величайте Господа зі мною, і возвеличуймо ім’я Його разом!».
 6. Псалом 145:10-12 – “Нехай прославляють Тебе, Господи, всі діла Твої, і всі святі Твої нехай благословлять Тебе! Вони будуть говорити про славу Царства Твого, і про силу Твою звіщатимуть, щоб сповістити синам Божим. зміцни твою могутність і славну велич твого царства».
 7. Об’явлення 4:11 – «Достойний Ти, Господи і Боже наш, прийняти славу, честь і силу, бо Ти створив усе, і Твоєю волею все існувало і було створено».
 8. Псалом 19:14 – «Нехай слова моїх уст і роздуми мого серця будуть приємні в очах Твоїх, Господи, скеле моя і мій Викупитель».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *