18 Віршів з Біблії про прощення

У Біблії грецьке слово, що перекладається як «прощати», буквально означає «відпускати». Ми прощаємо інших, коли відпускаємо образу і не вимагаємо компенсації за біль чи втрату, яких зазнали. Ісус використав це порівняння, коли вчив своїх послідовників молитися: «Прости нам гріхи наші, бо й ми прощаємо кожному, хто нам заборгував» (Луки 11:4).Біблія вчить, що до прощення нас має спонукувати безкорислива любов, адже вона «не веде лічби образам» (1 Коринфян 13:4, 5).
У Біблії багато написано про прощення, хоча конкретно концепція прощення самих себе в ній не розглядається. Зазвичай ми говоримо про «прощення самих себе», коли людина продовжує докоряти себе за вчинений у минулому гріх або жалкувати з приводу негативних наслідків, викликаних прийнятим раніше рішенням. Нам самим іноді може знадобитися пробачити себе за власні помилки, аби продовжувати рухатися вперед у своєму житті.
Корисно порівнювати прощення інших із прощенням себе. У Матвія 18:21-35 записана притча про немилосердного слугу. У ній господар прощає непомірний борг одному зі своїх слуг, після чого той відразу ж вимагає від іншого слуги повернути значно меншу суму. Господар сказав: «Хіба не слід і тобі було змилосердитися над своїм співрабом, як я змилосердився над тобою?» (Матвія 18:33).
18 Віршів з Біблії про прощення

 1. Екклезіаста 7:9 – «Не спіши в своїм дусі, щоб гніватися, бо гнів спочиває у надрах глупців».
 2. Від Матвія 6:14-15 – «Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець. А коли ви не будете людям прощати, то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших».
 3. Ефесянам 4:32 – «А ви один до одного будьте ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог через Христа вам простив!».
 4.  Колосян 3:13 – «Терпіть один одного, і прощайте собі, коли б мав хто на кого оскарження. Як і Христос вам простив, робіть так і ви!».
 5. Луки 6:37 – «Також не судіть, щоб не суджено й вас; і не осуджуйте, щоб і вас не осуджено; прощайте, то простять і вам».
 6. Марка 11:25 – «І коли стоїте на молитві, то прощайте, як маєте що проти кого, щоб і Отець ваш Небесний пробачив вам прогріхи ваші».
 7. Матвія 18:21-22 – «Петро приступив тоді та запитався Його: Господи, скільки разів брат мій може згрішити проти мене, а я маю прощати йому? Чи до семи раз?Ісус промовляє до нього: Не кажу тобі до семи раз, але аж до семидесяти раз по семи!».
 8. Псалом 86:5 – «Бо Ти, Господи, добрий і всепрощаючий, багатий милосердям до всіх, хто кличе Тебе».
 9. 1 Івана 1:9 – «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої».
  18 Віршів з Біблії про прощення
 10. Михея 7:18 – «Хто Бог інший, як Ти, що прощає провину і пробачує прогріх останку спадку Свого, Свого гніву не держить назавжди, бо кохається в милості?».
 11. Псалом 32:5 – «Я признав Тобі гріх мій, і не сховав провини своєї; я сказав: «Визнаю Господеві провини свої», і Ти простив провину мого гріха».
 12. Матвія 5:23-24 – «Тому, коли принесеш ти до жертівника свого дара, та тут ізгадаєш, що брат твій щось має на тебе, залиши отут дара свого перед жертівником, і піди, примирись перше з братом своїм, і тоді повертайся, і принось свого дара».
 13. Приповісті 19:11 – «Розум людини припинює гнів її, а величність її перейти над провиною».
 14. Римлянам 12:20-21 – «Отож, як твій ворог голодний, нагодуй його; як він прагне, напій його, бо, роблячи це, ти згортаєш розпалене вугілля йому на голову. Не будь переможений злом, але перемагай зло добром!».
 15. Ісая 1:18 – «Прийдіть, і будемо правуватися, говорить Господь: коли ваші гріхи будуть як кармазин, стануть білі, мов сніг; якщо будуть червоні, немов багряниця, то стануть мов вовна вони!».
 16. Псалом 103:10-12 – «Не за нашими гріхами Він чинить з нами, і не відплачує нам за нашими гріхами».
 17. Матвія 6:14 – «Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець».
 18. Ефесян 4:26-27 – «Гнівайтеся, та не грішіть, сонце нехай не заходить у вашому гніві,і місця дияволові не давайте!».

18 Віршів з Біблії про прощення

Що допоможе прощати?

 1. Прощення не означає дивитись крізь пальці на провину чи робити вигляд, ніби нічого не сталося. Простити означає просто «відпустити» образу.
 2. Якщо ви позбудетесь гніву та образи, це позитивно вплине на ваше здоров’я, допоможе вам зберігати спокій і відчувати більше радості (Прислів’я 14:30; Матвія 5:9). А щонайважливіше, коли ви прощаєте інших, Бог прощатиме і вам (Матвія 6:14, 15).
 3. Ми всі недосконалі (Якова 3:2). Кожен з нас цінує, коли хтось пробачає наші помилки. Тому ми теж повинні вибачати провини інших (Матвія 7:12).
 4. Якщо підстава для образи є незначною, варто послухатись біблійної поради: «Продовжуйте терпіти… одне одного» (Колоссян 3:13).
 5. Не дозволяйте гніву розпалитися і постарайтесь якомога швидше позбутися образи (Ефесян 4:26, 27).

Оскільки ми отримали прощення від Бога, то маємо поширювати це прощення й на інших. Немає стандартів, вищих за Божі. Наші гріхи один проти одного – це гріхи проти Нього; ми порушуємо Його закони. Жодна людина, включаючи нас самих, не може згрішити проти нас більше, ніж проти Господа. Коли ми зрозуміємо, що Його стандарти – найважливіші і що Він милостиво пробачив нас, то зможемо поширювати таке ж прощення на інших, а також на себе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *