20 Віршів з Біблії про духовну боротьбу

Ефесянам 6:13-18 – «Через це візьміть повну Божу зброю, щоб могли ви дати опір дня злого, і, все виконавши, витримати. Отже, стійте, підперезавши стегна свої правдою, і зодягнувшись у броню праведности, і взувши ноги в готовість Євангелії миру. А найбільш над усе візьміть щита віри, яким зможете погасити всі огненні стріли лукавого. Візьміть і шолома спасіння, і меча духовного, який є Слово Боже. Усякою молитвою й благанням кожного часу моліться духом, а для того пильнуйте з повною витривалістю та молитвою за всіх святих».
Чим є ці елементи обладунків для нашої духовної боротьби? Ми маємо говорити правду на противагу диявольській брехні. Ми повинні покладатися на те, що ми названі праведними через жертву Христа за нас. Нам слід нести Благу Вістку, не звертаючи уваги на опір. Ми повинні бути непохитними у своїй вірі, незважаючи на те, наскільки сильні атаки проти нас. Наш найвищий захист у запевненні про наше спасіння й у тому факті, що духовні сили не зможуть його відібрати. Нашою обвинувальною зброєю має бути Слово Боже, а не власні міркування та відчуття. Ми маємо наслідувати приклад Ісуса, визнаючи, що деякі духовні перемоги можливі тільки за допомогою молитви.
20 Віршів з Біблії про духовну боротьбу

 1. Ефесянам 6:12 – «Бо ми не маємо боротьби проти крови та тіла, але проти початків, проти влади, проти світоправителів цієї темряви, проти піднебесних духів злоби».
 2. 2 Коринтян 10:3-4 – «Бо ходячи в тілі, не за тілом воюємо ми, зброя бо нашого воювання не тілесна, але міцна Богом на зруйнування твердинь, ми руйнуємо задуми».
 3. Якова 4:7 – «Тож підкоріться Богові та спротивляйтесь дияволові, то й утече він від вас».
 4. 1 Петра 5:8 – «Будьте тверезі, пильнуйте! Ваш супротивник диявол ходить, ричучи, як лев, що шукає пожерти кого».
 5. 1 Івана 4:4 – «Ви від Бога, дітки, і ви перемогли їх, більший бо Той, Хто в вас, аніж той, хто в світі».
 6. Римлян 12:21 – «Не будь переможений злом, але перемагай зло добром!».
 7. 2 Тимофія 4:7 – «Я змагався добрим змагом, свій біг закінчив, віру зберіг».
 8. 1 Тимофія 6:12 – «Змагай добрим змагом віри, ухопися за вічне життя, до якого й покликаний ти, і визнав був добре визнання перед свідками багатьома».
 9. 1 Петра 2:11 – «Благаю вас, любі, як приходьків та подорожніх, щоб ви здержувались від тілесних пожадливостей, що воюють проти душі».
 10. 2 Коринтянам 2:11 – «щоб нас сатана не перехитрував, відомі бо нам його задуми!».
  20 Віршів з Біблії про духовну боротьбу
 11. 1 Коринтян 16:13 – «Пильнуйте, стійте у вірі, будьте мужні, будьте міцні».
 12. Ефесянам 6:11 – «Зодягніться в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських».
 13. 2 Коринтян 11:14 – «І не дивно, бо сам сатана прикидається анголом світла!».
 14. Об’явлення 12:11 – «І вони його перемогли кров’ю Агнця та словом свого засвідчення, і не полюбили життя свого навіть до смерти!».
 15. 2 Солунян 3:3 – «І вірний Господь, що зміцнить вас і збереже від лукавого».
 16. 1 Івана 5:4 – «Бо кожен, хто родився від Бога, перемагає світ. А оце перемога, що світ перемогла, віра наша».
 17. 2 Тимофія 2:3-4 – «А ти терпи лихо, як добрий вояк Христа Ісуса! Бо жаден вояк не в’яжеться в справи життя, аби догодити тому, хто військо збирає».
 18. Євреям 12:1-2 – «Тож і ми, мавши навколо себе велику таку хмару свідків, скиньмо всякий тягар та гріх, що обплутує нас, та й біжім з терпеливістю до боротьби, яка перед нами, дивлячись на Ісуса, на Начальника й Виконавця віри, що замість радости, яка була перед Ним, перетерпів хреста, не звертавши уваги на сором, і сів по правиці престолу Божого».
 19. Об’явлення 12:9-10 – «І скинений був змій великий, вуж стародавній, що зветься диявол і сатана, що зводить усесвіт, і скинений був він додолу, а з ним і його анголи були скинені. І я почув гучний голос на небі, який говорив: Тепер настало спасіння, і сила, і царство нашого Бога, і влада Христа Його, бо скинений той, хто братів наших скаржив, хто перед нашим Богом оскаржував їх день і ніч!».
 20. Луки 10:18-19 – «Він же промовив до них: Я бачив того сатану, що з неба спадав, немов блискавка. Ось Я владу вам дав наступати на змій та скорпіонів, і на всю силу ворожу, і ніщо вам не зашкодить».

20 Віршів з Біблії про духовну боротьбу
Тільки Божою силою й наслідуючи Ісуса ми можемо перемагати в цій духовній боротьбі.
І ми бачимо, що, з одного боку, Ісус в своєму земному житті виганяв багато бісів. Але, з іншого боку, Він умів покірливо пройти через усі випробування, якими Отець дозволив сатані Його спокушати. Ми бачимо, що ні одне з цих випробувань не виявилось Ісусові понад силу, чим Біблія зміцнює і нас з вами, говорячи:«Досягла вас спроба не інша, тільки людська; але вірний Бог, Який не попустить, щоб ви випробовувалися більше, ніж можете, але при спробі й полегшення дасть, щоб знести могли ви її» (1 Коринтян 10:13).
Бог дав нам владу перемогти у духовній боротьбі. Але щоб користуватися цією владою, нам потрібно бути готовими покірливо приймати випробування, які нам посилаються, сподіваючись, що саме Бог (а не ми) незабаром потопче сатану під ногами нашими. Адже саме для випробуваних переможців Господь готує новий рай, замість того, який свого часу втратили Адам і Єва: (Об’явлення 2:7) – «Хто має вухо, хай чує, що Дух промовляє Церквам: переможцеві дам їсти від дерева життя, яке в раю Божім».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *