10 віршів з Біблії про гріх бездіяльності: нехтування допомогою бідним

Немає сумнівів у тому, що масштаби убозтва у світі великі й руйнівні.
Божий народ не може бути байдужим до нужденних, бо Його очікування щодо турботи про бідних тісно вплетені у Святе Письмо.
В притчі про овець і козлів, у якій Ісус розповідає про останній суд, де праведними є ті, хто нагодував голодних, напоїв спраглих, приймав чужинців, одягав нагих, піклувався про хворих, відвідував в’язнів.
Неправедними є ті, хто цього не робив – (Матвія 25:31-46).
Однак є примітною мова, яку використовує Христос, звертаючись до цих протилежних груп. «Овець» Він хвалить за те, що вони дбали про бідних, хворих, ув’язнених і вразливих. «Козли», з іншого боку, покарані за те, що вони не виявляли до них уваги та не діяли. Коли праведники запитують Його, коли вони все це робили, Христос відповідає: «те, що зробили одному з Моїх найменших братів, ви зробили Мені».
10 віршів з Біблії про гріх бездіяльності: нехтування допомогою бідним

     1. Приповістей 3:27-28 – «Не стримуй добра тим, кому належить, коли це в твоїй владі. Не кажи своєму ближньому: прийди завтра, і я дам тобі – коли він уже є з тобою».
     2. Якова 2:14-17 – «Яка користь, брати мої, коли хто говорить, що має віру, але діл не має? Чи може спасти його віра? Коли ж брат чи сестра будуть нагі, і позбавлені денного покорму, а хто небудь із вас до них скаже: ідіть з миром, грійтесь та їжте, та не дасть їм потрібного тілу, що ж то поможе? Так само й віра, коли діл не має, мертва в собі!».
     3. Луки 10:30-37 -«Притча про милосердного самарянина, в якій чоловіка пограбували, побили і залишили мертвим на узбіччі дороги. Двоє релігійних лідерів проходять повз нього і нічого не роблять, але самарянин, якого зневажали євреї, зупиняється і допомагає йому, демонструючи, що справжня любов до ближнього передбачає дію».
     4. Приповісті 14:31 – «Хто тисне нужденного, той ображає свого Творця, а хто милостивий до вбогого, той поважає Його».
     5. Ісая 58:6-7 – «Чи ж ось це не той піст, що Я вибрав його: розв’язати кайдани безбожности, пута ярма розв’язати й пустити на волю утиснених, і всяке ярмо розірвати? Чи ж не це, щоб вламати голодному хліба свого, а вбогих бурлаків до дому впровадити? Що як побачиш нагого, щоб вкрити його, і не сховатися від свого рідного?».
      10 віршів з Біблії про гріх бездіяльності: нехтування допомогою бідним
     6. 1 Івана 3:17-18 – «А хто має достаток на світі, і бачить брата свого в недостачі, та серце своє зачиняє від нього, то як Божа любов пробуває в такому? Діточки, любімо не словом, ані язиком, але ділом та правдою!».
     7. Повторення Закону 15:7-8 – «Коли буде серед тебе вбогий, один із братів твоїх ув одній із брам твоїх у Краї твоїм, що Господь, Бог твій, дає тобі, то не зробиш запеклим свого серця, і не замкнеш своєї руки від убогого брата свого, бо конче відкриєш свою руку йому, і конче позичиш йому за його потребою, що буде бракувати йому».
     8. Галатам 6:2 – «Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закона Христового».
     9. Приповісті 19:17 – «Хто милостивий до вбогого, той позичає для Господа, і чин його Він надолужить йому».
     10. Євреїв 13:16 – «Не забувайте ж і про доброчинність та спільність, бо жертви такі вгодні Богові».
      10 віршів з Біблії про гріх бездіяльності: нехтування допомогою бідним

Якщо ми справді віримо в Ісуса, то також повинні поділяти Його турботу про бідних. Христос наказав нам любити одне одного (Івана 13:34-35). І як краще можна продемонструвати любов, доброту та співчуття Ісуса Христа, як не допомагати комусь із Його «найменших братів» серед нас?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *