22 Вірші з Біблії про навчання і освіту

Одним з важливих аспектів освіти є навчання. Це вимагає надзвичайної дисципліни. Навчання не для слабких. Хоча часто виникає спокуса уникнути навчання або щоразу думати, що воно протилежне задоволенню.
Ісус сказав: коли ми пізнаємо правду, вона зробить нас вільними (Івана 8:32). Свобода від страху походить із освіти в Істині.
У посланні до Римлян апостол Павло використовує слово «знання» та його похідні одинадцять разів. Що нам слід знати? Ми маємо прагнути до власної освіти в Божому Слові. Здобувши духовні знання, ми зможемо застосовувати їх на практиці у своєму житті, підкоряючись і служачи Господу в дусі та праведності (Римлянам 6:11-13). Стара приказка говорить: «Ми не можемо застосовувати те, що не знаємо». Цей принцип особливо вірний, коли йдеться про біблійну освіту. Як нам слід здобувати освіту в біблійному розумінні? Ми читаємо, навчаємося, запам’ятовуємо й розмірковуємо над Божим Словом.
З наведених нижче уривків зі Святого Письма Біблія вчить нас, що здобувати знання необхідно, і що ми повинні наполегливо працювати та добре розуміти Його Слово.
22 Вірші з Біблії про навчання і освіту

 1. 2 Тимофію 2:15 – «Силкуйся поставити себе перед Богом гідним, працівником бездоганним, що вірно навчає науки правди».
 2. 2 Тимофію 3:16-17 – «Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, 17щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова».
 3. Псалом 107: 43 – «Хто розумний, нехай він уважно ставиться до цього і вважає велику любов Господа».
 4. Приповісті 9:10 -Страх Господній початок премудрости, а пізнання Святого це розум».
 5. Приповісті 18:15 – «Серце розумне знання набуває, і вухо премудрих шукає знання».
 6. Колоссянам 3:17 – «І все, що тільки робите словом чи ділом, усе робіть у Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові й Отцеві».
 7. Ісус Навин 1: 8 – «Нехай книга цього Закону не відійде від твоїх уст, але будеш роздумувати про неї вдень та вночі, щоб додержувати чинити все, що написано в ній, бо тоді зробиш щасливими дороги свої, і тоді буде щастити тобі».
  22 Вірші з Біблії про навчання і освіту
 8. Филип’ян 3: 13-14 – «Браття, я себе не вважаю, що я досягнув. Та тільки, забуваючи те, що позаду, і спішачи до того, що попереду, я женусь до мети за нагородою високого поклику Божого в Христі Ісусі».
 9. Колосян 3: 23-24 – «І все, що тільки чините, робіть від душі, немов Господеві, а не людям! Знайте, що від Господа приймете в нагороду спадщину, бо служите ви Господеві Христові».
 10. Єремія 29:11 – «Бо Я знаю ті думки, які думаю про вас, говорить Господь, думки спокою, а не на зло, щоб дати вам будучність та надію».
 11. Луки 6:40 – «Учень не більший за вчителя; але, удосконалившись, кожен буде, як учитель його».
 12. 2 Коринтян 4: 16-17 – «Через те ми відваги не тратимо, бо хоч нищиться зовнішній наш чоловік, зате день-у-день відновляється внутрішній. Бо теперішнє легке наше горе достачає для нас у безмірнім багатстві славу вічної ваги».
 13. Ісус Навин 1: 9 – «Чи ж не наказав Я тобі: будь сильний та відважний? Не бійся й не лякайся, бо з тобою Господь, Бог твій, у всьому, де ти будеш ходити».
 14. Приповісті 1:7 – «Страх Господній початок премудрости, нерозумні погорджують мудрістю та напучуванням».
  22 Вірші з Біблії про навчання і освіту
 15. Приповісті 1:5 – «Хай послухає мудрий і примножить науку, а розумний здобуде хай мудрих думок».
 16. Івана 8:32 – «і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!».
 17. Приповісті 12:1 – «Хто любить навчання, той любить пізнання, а хто докір ненавидить, той нерозумний».
 18. Колоссянам 1:28 – «Його ми проповідуємо, нагадуючи кожній людині й навчаючи кожну людину всякої мудрости, щоб учинити кожну людину досконалою в Христі».
 19. Прислів’я 4: 6-7 – «Не відмовляйся від мудрості, і вона захистить тебе; люби її, і вона буде доглядати за тобою. Початок мудрості такий: здобудьте мудрості, хоча це коштувало всього, що у вас є, знайдіть розуміння. “Дай мудрому й він помудріє іще, навчи праведного і прибільшить він мудрости!».
 20. Якова 1: 5 – «А якщо кому з вас не стачає мудрости, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє, і буде вона йому дана».
 21. Якова 3: 17 – «А мудрість, що зверху вона, насамперед чиста, а потім спокійна, лагідна, покірлива, повна милосердя та добрих плодів, безстороння та нелукава».
 22. 1 Івана 4: 5-6 – «Вони від світу, тому то говорять від світу, а світ слухає їх. Ми від Бога, хто знає Бога, той слухає нас, хто не від Бога, той не слухає нас. Цим пізнаємо Духа правди та духа обмани».

22 Вірші з Біблії про навчання і освіту
Біблійна освіта оснащує народжених згори віруючих, аби Бог міг через них виконувати роботу, на яку Він їх посвятив (Ефесянам 2:10). Така освіта трансформує нас через відновлення нашого розуму (Римлянам 12:2), безперервний процес застосування знань у Христі, «що став нам мудрістю від Бога, – праведністю ж, і освяченням, і відкупленням» (1 Коринтянам 1:30).
Боже Слово вдосконалює й забезпечує нас знаннями, аби ми ставали освіченими, вірними Господніми слугами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *