Одним з важливих аспектів освіти є навчання. Це вимагає надзвичайної дисципліни. Навчання не для слабких. Хоча часто виникає спокуса уникнути навчання або щоразу думати, що воно протилежне задоволенню.
Ісус сказав: коли ми пізнаємо правду, вона зробить нас вільними (Івана 8:32). Свобода від страху походить із освіти в Істині.
У посланні до Римлян апостол Павло використовує слово «знання» та його похідні одинадцять разів. Що нам слід знати? Ми маємо прагнути до власної освіти в Божому Слові. Здобувши духовні знання, ми зможемо застосовувати їх на практиці у своєму житті, підкоряючись і служачи Господу в дусі та праведності (Римлянам 6:11-13). Стара приказка говорить: «Ми не можемо застосовувати те, що не знаємо». Цей принцип особливо вірний, коли йдеться про біблійну освіту. Як нам слід здобувати освіту в біблійному розумінні? Ми читаємо, навчаємося, запам’ятовуємо й розмірковуємо над Божим Словом.
З наведених нижче уривків зі Святого Письма Біблія вчить нас, що здобувати знання необхідно, і що ми повинні наполегливо працювати та добре розуміти Його Слово.
- 2 Тимофію 2:15 – «Силкуйся поставити себе перед Богом гідним, працівником бездоганним, що вірно навчає науки правди».
- 2 Тимофію 3:16-17 – «Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, 17щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова».
- Псалом 107: 43 – «Хто розумний, нехай він уважно ставиться до цього і вважає велику любов Господа».
- Приповісті 9:10 -Страх Господній початок премудрости, а пізнання Святого це розум».
- Приповісті 18:15 – «Серце розумне знання набуває, і вухо премудрих шукає знання».
- Колоссянам 3:17 – «І все, що тільки робите словом чи ділом, усе робіть у Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові й Отцеві».
- Ісус Навин 1: 8 – «Нехай книга цього Закону не відійде від твоїх уст, але будеш роздумувати про неї вдень та вночі, щоб додержувати чинити все, що написано в ній, бо тоді зробиш щасливими дороги свої, і тоді буде щастити тобі».
- Филип’ян 3: 13-14 – «Браття, я себе не вважаю, що я досягнув. Та тільки, забуваючи те, що позаду, і спішачи до того, що попереду, я женусь до мети за нагородою високого поклику Божого в Христі Ісусі».
- Колосян 3: 23-24 – «І все, що тільки чините, робіть від душі, немов Господеві, а не людям! Знайте, що від Господа приймете в нагороду спадщину, бо служите ви Господеві Христові».
- Єремія 29:11 – «Бо Я знаю ті думки, які думаю про вас, говорить Господь, думки спокою, а не на зло, щоб дати вам будучність та надію».
- Луки 6:40 – «Учень не більший за вчителя; але, удосконалившись, кожен буде, як учитель його».
- 2 Коринтян 4: 16-17 – «Через те ми відваги не тратимо, бо хоч нищиться зовнішній наш чоловік, зате день-у-день відновляється внутрішній. Бо теперішнє легке наше горе достачає для нас у безмірнім багатстві славу вічної ваги».
- Ісус Навин 1: 9 – «Чи ж не наказав Я тобі: будь сильний та відважний? Не бійся й не лякайся, бо з тобою Господь, Бог твій, у всьому, де ти будеш ходити».
- Приповісті 1:7 – «Страх Господній початок премудрости, нерозумні погорджують мудрістю та напучуванням».
- Приповісті 1:5 – «Хай послухає мудрий і примножить науку, а розумний здобуде хай мудрих думок».
- Івана 8:32 – «і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!».
- Приповісті 12:1 – «Хто любить навчання, той любить пізнання, а хто докір ненавидить, той нерозумний».
- Колоссянам 1:28 – «Його ми проповідуємо, нагадуючи кожній людині й навчаючи кожну людину всякої мудрости, щоб учинити кожну людину досконалою в Христі».
- Прислів’я 4: 6-7 – «Не відмовляйся від мудрості, і вона захистить тебе; люби її, і вона буде доглядати за тобою. Початок мудрості такий: здобудьте мудрості, хоча це коштувало всього, що у вас є, знайдіть розуміння. “Дай мудрому й він помудріє іще, навчи праведного і прибільшить він мудрости!».
- Якова 1: 5 – «А якщо кому з вас не стачає мудрости, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє, і буде вона йому дана».
- Якова 3: 17 – «А мудрість, що зверху вона, насамперед чиста, а потім спокійна, лагідна, покірлива, повна милосердя та добрих плодів, безстороння та нелукава».
- 1 Івана 4: 5-6 – «Вони від світу, тому то говорять від світу, а світ слухає їх. Ми від Бога, хто знає Бога, той слухає нас, хто не від Бога, той не слухає нас. Цим пізнаємо Духа правди та духа обмани».
Біблійна освіта оснащує народжених згори віруючих, аби Бог міг через них виконувати роботу, на яку Він їх посвятив (Ефесянам 2:10). Така освіта трансформує нас через відновлення нашого розуму (Римлянам 12:2), безперервний процес застосування знань у Христі, «що став нам мудрістю від Бога, – праведністю ж, і освяченням, і відкупленням» (1 Коринтянам 1:30).
Боже Слово вдосконалює й забезпечує нас знаннями, аби ми ставали освіченими, вірними Господніми слугами.