24 Вірші з Біблії про емоційність

Якими були би люди, якби вони ніколи не виявляли емоцій, якби могли постійно контролювати їх?
Проте Бог створив нас за Своєю подобою, і Його емоції розкриваються у Святому Письмі; тому Він створив нас емоційними істотами. Ми відчуваємо любов, радість, щастя, провину, гнів, розчарування, страх тощо. Деякі емоції приємно відчувати, а деякі – ні. Іноді наші емоції ґрунтуються на істині, а іноді вони «оманливі», оскільки походять від хибних припущень. Наприклад, якщо ми помилково вважаємо, що Бог не контролює обставини нашого життя, то можемо відчувати страх, розпач або гнів, засновані на цьому хибному переконанні. Однак емоції сильні й реальні для того, хто їх відчуває, і вони можуть бути корисним індикатором того, що відбувається в нашому серці.
Розпізнаючи свої емоції та віддаючи їх Богові, ми зможемо підкорити своє серце Йому, дозволити здійснювати Свою діяльність у наших серцях і спрямовувати наші дії. Іноді це може означати, що Господь просто втішає нас, заспокоює та нагадує, що нам не треба боятися. Іноді Він може спонукати нас прощати або просити прощення.
На наші емоції, як і на наш розум і тіло, сильно впливає гріхопадіння людства. Інакше кажучи, наші емоції заплямовані нашою гріховною природою, і тому їх слід контролювати. Біблія каже нам, що ми маємо перебувати під контролем Святого Духа (Римлянам 6; Ефесянам 5:15-18; 1 Петра 5:6-11), а не емоцій.
24 Вірші з Біблії про емоційність

 1. Приповісті 14:29 – «Довготерпелива людина багата розумом, а малодушна –  вельми нерозумна».
 2. Якова 1:19-20 – «Знайте, мої улюблені брати: кожна людина нехай буде швидкою до слухання, стримана в словах, повільна на гнів. Адже людський гнів не здійснює Божої справедливості».
 3. Приповісті 15:1 – «Гнів нищить і розумних. Лагідна відповідь відвертає гнів, а вразливе слово викликає обурення».
 4. Ефесянам 4:26 – «Гніваючись, – не грішіть; сонце хай не заходить у вашому гніві».
 5. Приповісті 16:32 – «Терпелива людина краща за сильну, а хто панує над гнівом, кращий від того, хто здобуває місто».
 6. Галатам 5:22-23 – «Плід же Духа – любов, радість, мир, довготерпіння, ласкавість, доброта, віра, лагідність, стриманість. На таких немає Закону!».
 7. Приповісті 29:11 – «Нерозумний виливає весь свій гнів, а мудрий в міру стримує його».
 8. Колосянам 3:8 – «Нині ж і ви відкиньте те все: гнів, лють, злобу, богозневагу, безсоромні слова з ваших уст».
 9. Приповісті 19:11 – «Милосердна людина виявляє довготерпіння; її похвала приходить на беззаконних».
 10. Псалом 37:8 – «Стримайся від гніву і покинь гнів! Не журися, він веде тільки до зла».
 11. Приповістей 17:27 – «Хто є обережним, коли говорить гостре слово, –  той мудрий, і довготерпелива людина – розумна».
 12. Римлянам 12:2 – «І не пристосовуйтеся до цього віку, але змінюйтеся оновленням [вашого] розуму, щоб ви пізнавали, що є Божа воля: добре, приємне і досконале».
 13. Приповісті 25:28 – «Людина, що стриму немає для духу свого, це зруйноване місто без муру».
 14. Псалом 4:4 – «Гнівайтесь і не грішіть, розмірковуйте в серцях своїх на ложах своїх і мовчіть».
  24 Вірші з Біблії про емоційність
 15. Приповістей 14:17 – «Ходи здалека від людини безумної, і від того, в кого мудрих уст ти не бачив».
 16. Якова 3:2 – «Адже всі ми багато грішимо. Коли ж хто не грішить словом, – то досконалий чоловік, здатний приборкати й усе тіло».
 17. Приповісті 25:15 – «Терпінням правителя можна переконати, а м’який язик зломить кості».
 18. Псалом 34:14 – «Відвертайся від зла та роби добро; шукай миру та прагни до нього».
 19. Приповісті 12:16 – «Нерозумний відразу виявляє свій гнів, а кмітливий приховує своє безчестя».
 20. Приповісті 21:23 – «Хто охороняє свої уста і язик, той оберігає свою душу від лиха».
 21. 1 Петра 3:9 – «Не відплачуйте злом за зло або лайкою за лайку, а навпаки, благословляйте, [знаючи], що ви були покликані на те, аби успадкувати благословення».
 22. Екклезіаста 7:9 – «Не поспішай палати гнівом у твоєму дусі, бо гнів спочине в подолі беззаконних».
 23. Від Матвія 5:22 – «А Я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого [безпідставно], підпадає під суд. Якщо хто скаже на свого брата: рака (виродок), –  той підлягає верховному суду. А хто скаже: дурний, –  той підпадає під вогняну геєну».
 24. Приповісті 22:24-25 – «Не будь товаришем людині запальній, і з гнівливим другом разом не живи,щоб ти, часом, не навчився його доріг і не накинув петлю на свою душу».

24 Вірші з Біблії про емоційність
Дозволяти емоціям контролювати нас – неблагочестиво. Заперечення чи засудження наших емоцій також неблагочестиве. Ми маємо дякувати Богові за нашу здатність відчувати емоції та керувати ними як Його даром. Ключ до управління нашими емоціями – це зростання в нашому житті з Господом. Ми трансформуємося через оновлення нашого розуму (Римлянам 12:1-2) та силу Святого Духа – Того, Хто виробляє в нас самовладання (Галатам 5:22-23). Нам необхідно щодня живити себе біблійними принципами, виявляти бажання зростати в пізнанні Бога й проводити час у роздумах про Його характер. Ми маємо прагнути більше пізнавати про Нього та відкривати своє серце Йому за допомогою молитви.
Важливо пам’ятати, що наші емоції та почуття за своєю суттю не є добрими чи поганими; важливо те, як ми вибираємо реагувати на них. Наслідуючи приклади, викладені в Біблії, і шукаючи підтримки в інших, ми можемо навчитися справлятися з негативом емоцій і почуттів у здоровий спосіб. Незалежно від того, переживаємо ми радість чи смуток, вдячність чи гнів, ми можемо вірити, що Бог з нами на кожному кроці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *