На гачку у кредиторів

resize_1343722082

Дуже неприємна історія сталася з мешканцем міста Черкаси Сергієм Бачеріковим. За дві копійки нібито невиплаченої комісії йому пред’явили рахунок.
А почалося все з того, що житель Черкас вирішив взяти в кредит диван. Але, як виявилося, не все так просто. Звідкись з’явилася заборгованість. Так що тепер Сергій витрачає не тільки гроші, але і час, і нерви.
Найприкріше те, що гроші були сплачені навіть раніше терміну – за три місяці. Черкащанин вже і забув про кредит, як раптом – повідомлення на мобільний телефон про те, що необхідно внести платіж протягом 5 діб.
За словами Сергія, він повністю розрахувався з кредитним боргом і на руках – всі квитанції, що це підтверджують.
– За що ж пеня? – запитує він.
– Дві копійки вчасно ви не сплатили.
Кажуть, що це  комісія, і протягом двох місяців на ці гроші нараховувалася пеня – всього заборгованість склала 39 грн. Але, як зазначено в договорі, пеня в 25 грн. можлива тільки коли є факт несплати боргу, але  Сергій розраховувався за кредитом у встановлені терміни. А тепер колектори дзвонять, погрожують. За що, питається. Був би дійсно боржником, а так …
Зараз Сергій намагається добитися справедливого рішення банку, але якщо його зусилля виявляться марними (що найбільш ймовірно), доведеться все-таки звертатися до суддів.
– Щоб захистити свої права, коли людина використовує  банківський кредит, необхідно з уважністю прочитати умови договору, попросити працівників банку роз’яснити незрозумілі моменти.
– Не потрібно соромитися питати про те, що неясно, адже через якийсь час  з’являться  питання до вас, – радить   Андрій Семиз, юрист. – Якщо борг вже погашений,  найкраще взяти довідку, що підтверджує, що кредитний договір закритий, тому що це – юридичний факт припинення зобов’язань перед банком.
Якщо клієнт все ж таки потрапив у подібну ситуацію, в управлінні Нацбанку області рекомендують написати заяву в службу внутрішнього аудиту банківської установи, де необхідно вказати реквізити договору. Протягом двох тижнів банк повинен провести внутрішнє розслідування і надати клієнтові відповідь про те, звідки взявся борг, який він оскаржує. Якщо  відповідь співробітників  банку не задовільняє,  клієнт має повне право звернутися до суду.
Дізнатися, що робити  в подібних випадках, можна, зателефонувавши за телефоном  довіри для вкладників і кредиторів банків, діючий в місцевому управлінні Нацбанку: (0472) 33-99-38.

http://www.city.ck.ua/news/2013-year/kredit-s-dvoinim-dnom.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *