“Богом даний”: жінка, яку врятували з-під завалів багатоповерхівки в Умані, зустрілася з рятівником

Свою дитину мріє назвати на честь рятувальника, який 28 квітня 2023 року витягнув її із-під завалів в багатоповерхівці, в яку влучила російська ракета.

Таким чином мешканка зруйнованого підʼїзду в Умані Наталія Смілянець хоче віддячити.

Начальник караулу пожежної частини Богдан Коротюк рятувальником працює сім років. Торік, 28 квітня, був серед перших, хто виїхав на виклик. Та, з його слів, не знав, що в багатоповерхівку влучила ракета і доведеться працювати понад десять годин поспіль:

“Того ранку, близько 4:20 нам надійшло багато повідомлень про пожежу у багатоповерхівці. Тоді ми в складі відділення на автоцистерні виїхали на виклик. Як прибули, то вже побачили зруйновану будівлю та пожежу на третьому та сьомому поверхах. Також горіли припарковані поряд три автомобілі. Наскільки масштабні руйнування я побачив вперше і це було трохи шоком для мене”.

Уманський рятувальник розповів про минулорічний ракетний удар
Рятувальник Богдан Коротюк згадав про ракетний удар по уманській багатоповерхівці. Суспільне Черкаси

Розповів: спочатку гасили пожежі. Тоді ні фізичної, ні моральної втоми не відчували:

“Емоційно важко було, коли почали розбирати завали. Тому, що бачили загиблих і ці квартири, фотографії, всі ці іграшки. Тоді морально ставало важче”, — поділився Богдан Коротюк.

У роботі рятувальника за рік нічого не змінилося. І далі працює у частині та рятує людей. А от події того дня забути важко. За свою працю отримав і нагороду:

“Ця нагорода підписана президентом України «За врятоване життя». Одержав я її 24 серпня минулого року. Було неочікувано її отримувати. Тому що це наша робота така — рятувати людей”.

В Умані на Черкащині під час масованого обстрілу влучили у багатоповерхівку. Що відомо

Серед врятованих чоловіком того дня – Наталія Смілянець. Вона зі своїм рятівником вперше зустрілася через рік біля зруйнованого під’їзду.

“Дуже рада вас бачити. Пам’ятаю, як я злазила і перше що запитала: як вас звати? Ви відповіли — Богдан. Думаю, ну це людина точно Богом дана, яка врятувала мене звідти”, — згадала Наталя.

Вона того ранку змогла вилізти з-під плит, якими її привалило на ліжку і чекала порятунку на балконі:

“Я пам’ятаю, що ви холоднокровно сказали: я почекаю, спершу дитину знімайте. А я боса, без одягу, і мене людина на руки взяла та передала до швидкої”.

Рятувальник зізнався, що навіть нині перебувати на місці ракетного удару складно:

“Коли б я не проїжджав повз цей будинок, то згадую ті події. Вони позитивними ніколи не будуть, тому що це трагедія і втрата людей”.

На прощання Наталія дала Богдану обіцянку:

“Якщо в мене буде син — я назву його обов’язково Богданом. Чесне слово кажу, що якщо буде син, то назву на вашу честь. Вашим ім’ям”.

В Умані мешканка зруйнованого підʼїзду зустрілася з рятувальником
Жінка пообіцяла назвати сина на честь рятувальника. Суспільне Черкаси

Квартира Наталії була на сьомому поверсі, нині її демонтували.

“Я дивлюсь, а в мене все перевертається. Адже тут пройшла більша частина мого життя. Дуже тяжко. Нічого немає: ні одного альбому, ні як я в перший клас йшла, ні як я маленькою була. Дуже шкода, ні весільної фотографії батьків, нічого не лишилося”, — поділилася Наталія.

Додала, що не впевнена, що після відбудови зможе тут жити:

“Це братська могила, на якій я не знаю як жити, от чесно. Як і більшість людей, хто жив зі мною в багатоповерхівці, я не знаю як там жити”

Після усіх подій Наталія боїться навіть звуків літака. Нині продовжує працювати у школі та тимчасово мешкає у соціальному готелі. За рік пережила не одну операцію через травми отримані під час ракетного удару.

“У червні мені пересадили шкіру на спині у Вінниці, в опіковому центрі. А потім 28 грудня зробили операцію на правому оці. Лишилося прооперувати ще ліве око. Також маю сильні болі в спині, тому в корсеті ходжу. Проте довго ходити не можу, хвилин 20-30”, — розповіла жінка.

Що того дня найбільше що змінилося в житті Наталії – це посилилася віра в Бога.

Нагадаємо, 28 квітня 2023 року о 4.30 ранку російські війська завдали ракетного удару по Умані. Одна з ракет влучила у девʼятиповерховий будинок. Загинули 24 людини, із них шестеро – діти. Поранення отримали 18 людей.

Джерело: suspilne.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *