5 причин не купатися у ополонці на Водохреща

19 січня Православна Церква в Україні відзначає свято Богоявлення Господнього, яке в народі називають Водохреща. Де Отець засвідчив Його Синівство Своїм голосом, сказавши «це Син Мій Улюблений, Його слухайте». І Дух Божий у вигляді голуба зійшов на Нього. Але традиція купатися в ополонці ніяк не пов’язана з цими подіями. Ми підібрали 5 причин не купаться на Водохреще.

  1. Хрестяться один раз

Апостол Петро ясно і об’єктивно говорить нам, що живуть за часів Нового Завіту, про сенс хрещення:

«Так і нас нині подібне Того образ, хрещення не тілесної нечистоти позбуття, але обітниця Богові доброго сумління, спасає воскресінням Ісуса Христа». (1 Пет 3:21)

Важливий момент «не тілесної нечистоти позбуття, але обітниця Богові доброго сумління». Останнім часом мало хто звертає увагу на ці слова. Вони дуже важливі. З хрещенням не можна грати. Ця обіцянка себе на послух Христові, а через Христа — Отця Небесного, при повному водійстві Святого Духа. І робиться це один раз, коли ми приймаємо рішення присвятити себе Христу.

  1. Всього лише адреналін

Багато з тих, хто традиційно занурюється в ополонку на Хрещення Господнє, кажуть потім, що після виходу з холодної води вони відчули полегшення і ейфорію: «Ніби заново народився, всі гріхи в ополонці залишив». Цьому стану є медичне пояснення.

Занурення в крижану воду — великий стрес для організму. А при стресі в кров викидається гормон адреналін, під впливом якого і виникають подібні відчуття.

Нічого спільного з духовністю цей стан не має, тим більше з водним хрещенням Господнім.

  1. Бережіть здоров’я

Такий звичай не можна виправдати бажанням наслідувати приклад занурення в воді Спасителя або водного хрещення віруючого.

Купання в ополонці ніякого відношення до духовного життя не має.

Це одна з традицій, яка, на жаль, переросла в марновірство. Потрібно усвідомлено підходити до подібних процедур, берегти своє здоров’я і не ризикувати їм.

  1. Це не просто обряд

Хрещення — це не обряд і не релігійна установка. Воно вказує на внутрішній, глибокий процес, який Павло порівнює зі смертю і похованням.

«Отож, ми поховані з Ним хрещенням у смерть, щоб, як Христос воскрес із мертвих славою Отця, так і нам ходити в оновленому житті». (Рим 6: 3-4)

Як у могилу опускається тіло мертве, так і у води хрещення опускається тіло людини. Це свідчить про смерть для цього світу; як мертве тіло при похованні повністю покривається землею, так і померлий для цього світу повністю покривається водою.

Така віра розуміє водне хрещення не як містичний обряд, але проголошує істину про те, що хрещений хрестився в смерть Христа. У ньому померла і була похований стара людина і воскресаючи з Христом, він стає новим творінням. Якщо ви вирішили хреститися, робіть це усвідомлено, а не тому що прийшло свято.

  1. Занурення в воду не рятує

У своєму вченні питання хрещення Ісус приділяє дуже серйозну увагу. Це один з найважливіших Його заповідей, виконання якого долучає до Його Церкви.

Євангеліст Марк передає слова Ісуса Христа:

«… Ідіть по цілому світові і проповідуйте Євангеліє всьому створінню. Хто увірує й охреститься, той буде спасенний; а хто не увірує, засуджений буде». (Мк 16: 15-16)

З наведеного уривка ми бачимо, що Ісус дуже серйозно ставився до питань покаяння, віри і хрещення. З ними Він пов’язує прощення гріхів і порятунок.

Віра в Ісуса Христа — це єдиний шлях до порятунку, а укладений з Ним через хрещення заповіт вводить нас в найвище становище — робить нас частиною Його Тіла — Церкви. Будь-яке купання, занурення в воду теплу або крижану, будь то на велике свято Водохреща, або в будь-який інший час, без самої віри в Господа Ісуса Христа і покаяння не має духовного сенсу і є просто позбуття тілесної нечистоти, а душі очистити і врятувати не може.

За матеріалами магістра богослів’я Світлани Сургучова.

джерело: gcshelp.org

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: