Назва свята Івана Купала має християнське походження. Мається на увазі Іван Хреститель, але на цьому все християнське значення закінчується. В Україні досі існують обряди, які впливають на життя тих, хто їх виконує. Ми знайшли 5 традицій, яких краще не дотримуватися, оскільки вони можуть принести прокляття у ваше життя.
1. Стрибати через багаття
За однією з версій стрибки через багаття – це відгомони традиції спалювати дітей в жертву богу Молоху, який згадується в Біблії. Священне писання говорить про проведення дітей через багаття, маючи на увазі їх вбивство.
“Коли будеш входити до Краю, що дає тобі Господь Бог твій, то не навчися чинити такого, як гидота цих народів: Нехай не знайдеться між тобою такий, хто переводить свого сина чи дочку свою через огонь (Вт 18: 9-10.)
Зараз ця язичницька традиція нібито відганяє нечисть, яка вибирається з води, приносить щасливе життя і виліковує від хвороб. Але це не що інше як поклоніння богу сонцестояння, за яким стоїть конкретний демон. Подібні обряди лише відкривають шлях для нечистої сили в ваше життя.
Стрибаючи через вогонь, ви грішите і відходите від Божого захисту.
2. Гадати
Існує величезна кількість ворожінь на Івана Купала, які обіцяють розповісти долю, показати суженого, відкрити правду на ту чи іншу ситуацію. І люди, які ворожать дійсно починають щось бачити. Це не випадково, адже за ворожіннями стоять демони, які з готовністю відкривають завісу на диявольський план для їх життя. А обряд дає можливість його втілити. Насправді відповіді на всі питання знає лише Господь.
“… відповів перед царем та й сказав: Таємниці, про яку питається цар, не можуть об’явити цареві ані мудреці, ані заклиначі, ані чарівники, ані віщуни. Але є на небесах Бог, що відкриває таємниці, і Він відкрив царю Навуходоносору про те, що буде в останні дні”. (Дан. 2:27)
3. Купатися з метою оздоровитися
Одна з традицій на Івана Купала – це звичайно ж купання. Люди кажуть, що це виліковує від хвороб і приносить духовне очищення. У самому купанні немає нічого страшного, але коли ви привносите в це певний сенс, купання переростає в обряд
«Господеві Богові своєму вклоняйся, і служи Одному Йому!» (Мт 4:10б)
4. Плести вінки
Слов’яни вважала вінок символом сонця. Вони надавали йому особливого змісту, і звичайні квіти, створені Господом, наділялися характеристиками божества, яке, на їхню думку, захищало і допомагало. Вінок на Івана Купала – це ще один метод ворожіння. Його пускали у воду, щоб зрозуміти хто ж сужений дівчини.
Такий обряд дає можливість дияволу змінювати життя і влазити в долю, хоча у Бога вже є хороший план для людини.
Така дія – це результат вибору: я довіряю Богові або поклоняюся дияволу, середини немає.
5. Шукати папороть
Існує повір’я, що в ніч на Івана Купала розпускається квітка папороті і людині, яка знайшла його, щастя і багатство забезпечено. За язичницьким переказами – це дар бога Перуна.
Насправді це ще один метод відвести людину від Бога. Адже ніщо не випадково. По-перше, ходити вночі по лісі небезпечно.
Насправді це ще один метод відвести людину від Бога. Адже ніщо не випадково. По-перше, ходити вночі по лісі небезпечно.
По-друге, віра в те, що рослина дасть тобі те, що може принести тільки Творець автоматично ставить папороть вище Господа.
«Ні, але що язичники, приносячи жертви, приносять бісу, а не Богу» (1 Кор 10:20).