Як Різдво замінили на Новий Рік

Новий рік — наймасштабніший свято на пострадянському просторі. Сьогодні воно відзначається ширше, ніж день народження Ісуса. Але так було не завжди. Фокус з Різдва на святкування Нового Року змістився за часів Радянського Союзу.

Фільм «Карнавальна ніч»

У країнах колишнього СРСР Новий рік, святкують з набагато більшим розмахом, ніж за радянських часів. До цього призвела столітня пропаганда тодішньої влади. Вона забрала у людей церковні свята і їм на заміну насадила свої — пролетарсько-революційні.

Еталоном святкування Нового року для радянської людини повинен був послужити фільм «Карнавальна ніч». Так і сталося. Шампанське, конфетті, переодягання в ошатні костюми до нашого часу вважається невід’ємними символами Нового Року.

Як Різдво замінили на Новий Рік

Чому 31 грудня

Традиція відзначати Новий рік 1 січня з’явилася в Росії ще в Петровські часи. Це було світське свято і припадало на святки — дні після Різдва Христового. Після жовтневого перевороту 1917 року була проведена календарна реформа: замість юліанського був прийнятий григоріанський календар.

Православна церква почала святкувати Різдво 7 січня. Таким чином Новий рік виявився за часом в кінці Різдвяного посту. Тому у людей, які дотримуються духовних традицій виникла проблема: як святкувати Новий рік і чи святкувати його взагалі?

Як Різдво замінили на Новий Рік

Ялинка — атрибут Різдва

До революції Новий рік завжди був нерозривно пов’язаний з Різдвом. Ще в 1920-ті роки більшовики боролися з традицією ставити і прикрашати ялинки — символ Ісуса Христа. Вічнозелене дерево до революції наряджали перед Різдвом, і на Новий рік воно вже була в будинку. Якийсь час відзначати ці свята заборонили взагалі. Наприкінці 1934 р Сталін особисто дав вказівку повернути народу свято Нового року. Різдву, втім, пощастило менше, воно залишилося під забороною.

Як віруючому святкувати Новий рік

Не потрібно надавати святкування Нового року першочергового, часом навіть містичного значення — це просто нова дата в щорічному календарі. Цей день може бути прекрасним приводом ще раз прославити Ісуса Христа, і подякувати Йому за все що він робить в нашому житті. Зверніть увагу на Того, Хто змінив хід історії людства. Це набагато важливіше, ніж будь-які святкові календарні дати.

За матеріалами магістра богослів’я Світлани Сургучова.

джерело: gcshelp.org

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: