Вчені: хворі на рак із сильною вірою відчувають себе краще

Коли у Грегга Карра був діагностований рак легенів, він звернувся до своєї віри, щоб знайти сенс у важкі часи.

«Цей рак допоміг мені оновити мою духовність. Я переконаний, що Бог хоче, щоб я допомагав більшій кількості людей »,

– сказав Карр. Карр каже, що після 4 місяців агресивного і часто хворобливого лікування він відчуває себе досить добре, щоб повернутися до роботи. У своєму маленькому містечку в Іллінойсі він часто консультує інших, які стикаються з власним діагнозом раку.

Карр далеко не самотній в пошуку сенсу через віру під час діагностики раку, лікування і одужання. За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань США (CDC), 69% хворих на рак кажуть, що моляться за своє здоров’я. Недавнє дослідження, опубліковане про Раку, рецензованому журналі Американського товариства по боротьбі з раком, передбачає зв’язок між релігійними або духовними переконаннями і поліпшенням фізичного здоров’я серед пацієнтів з раком.

«У нашому обсерваціонному дослідженні ми виявили, що люди, які виявили, що відчуття трансцендентності, осмисленості або спокою повідомили про те, що відчувають найменші фізичні проблеми», – говорить провідний автор доктор наук Хізер Джим.

«У багатьох хворих на рак виникає реакція, коли мені ставлять діагноз «Чому я?» Або відчуваю, що їх карають або зляться. Це нормальна частина примирення з діагнозом раку».

Вчені: хворі на рак із сильною вірою відчувають себе краще

Для звіту дослідники з Онкологічного центру Моффітт і його колеги розглянули результати декількох опублікованих досліджень на цю тему, які включали понад 32 000 хворих на рак разом узятих. Вони виявили зв’язок між пацієнтами з більш високим рівнем духовного благополуччя і повідомленнями про кращому фізичному здоров’ї. Дослідники не дивилися на те, чи впливає духовне благополуччя на виживаність пацієнтів або рецидив раку.

Автори визначили релігію як приналежність до релігійної організації та відвідування організованих служб, в той час як духовність – це зв’язок з силою, що перевищує себе.

Для деяких людей релігія є вираженням їх духовності, в той час як інші знаходять духовність поза організованою релігії.

Вчені: хворі на рак із сильною вірою відчувають себе краще

Автори кажуть, що релігія і духовність можуть допомогти хворим на рак знайти сенс в свїй хворобі і забезпечити комфорт перед лицем страху. Ці пацієнти можуть також з більшою ймовірністю отримати практичну допомогу, яка допомагає в їх одужанні, тому що вони часто пов’язані з спільнотою людей, які поділяють їхні переконання і можуть надати їжу, допомогу по дому, поїздки на прийоми до лікаря і інші види практичного догляду.

Впоратися з раком

За даними Національної комплексної мережі по боротьбі з раком (NCCN), хоча діагноз раку може спонукати деяких людей оновити свою віру, він може надати протилежний вплив на інших. Для них діагноз може поставити під сумнів їхню віру і змусити їх поставити під сумнів свої переконання або релігійних цінностях. Вони можуть злитися на Бога або сумніватися в існуванні вищої сили. NCCN каже, що таке почуття може утруднити пацієнтам справитися з раком і його лікуванням. Може бути корисно поговорити з кимось, хто може зрозуміти ці почуття сумніву і гніву.

 

джерело: gcshelp.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *