30 Віршів зі Святого Писання про страх

Біблія згадує про два різні типи страху. Перший є корисним і має заохочуватися. Другий тип – шкідливий, і з ним слід боротися.
Перший тип – це страх Господній. Це, швидше, шанобливий трепет перед Богом, благоговіння перед Його силою та славою. Тим не менше, це також належна повага до Його люті й гніву. Іншими словами, страх перед Господом – це повне визнання того, ким Він є, яке приходить через пізнання Бога та Його якостей.
Страх Господній несе з собою багато благословень і переваг. Він є початком мудрості й веде до належного розуміння (Псалом 110:10). Лише нерозумні зневажають мудрість і повчання (Притчі 1:7). Більше того, страх Господній веде до життя, спокою, миру та задоволення (Притчі 19:23).
Водночас, інший тип страху, згаданий в Біблії, не є корисним. Тим не менше, іноді ми боїмося.  Ніхто не ідеальний, і Бог знає про це. Тому Він щедро розмістив слова підбадьорення проти страху на протязі всієї Біблії. Починаючи з книги Буття і до книги Об’явлення, Бог нагадує нам: «Не бійся!».
30 Віршів зі Святого Писання про страх

 1. Псалом 23:4 – «Хоч би й піду я долиною смертної тіні, не буду боятися зла, бо Ти зі мною, Твоя палиця й Твій жезл — вони потішають мене».
 2. Ісая 41:10 – «Не бійся, бо Я з тобою! Не блукай, бо Я — твій Бог, Який тебе укріпив і тобі допоміг, і тебе укріпив Своєю праведною правицею».
 3. Ісуса Навина 1:9 – «Ось Я заповів тобі: будь сильним і мужнім, не жахайся і не бійся, бо з тобою Господь, твій Бог, у всьому, куди тільки підеш!».
 4. 2 Тимофія 1:7 – «Адже Бог не дав нам духа страху, але духа сили, любові й розсудливості».
 5. Псалом 34:4 – «Я шукав Господа, і Він відповів мені, і визволив мене від усіх моїх страхів».
 6. Ісая 43:1 – «І тепер так говорить Господь Бог, Який тебе створив, Якове, Який тебе сформував, Ізраїлю: Не бійся, бо Я тебе викупив! Я дав тобі твоє ім’я, ти Мій!».
 7. Псалом 56:3 – «Коли я боюся, я покладаюся на Тебе».
 8. Приповісті 3:25-26 – «Ти не боятимешся ні страху, коли він наблизиться, ні навали нападаючих безбожників. Адже Господь буде на всіх твоїх дорогах і зміцнить твою ногу, щоб ти не похитнувся».
 9. Матвія 10:31 – «Не бійтеся, бо ви кращі за багатьох горобців».
 10. 1 Івана 4:18 – «Але досконала любов проганяє страх, оскільки страх несе страждання; хто ж боїться, той недосконалий у любові».
  30 Віршів зі Святого Писання про страх
 11. Псалом 27:1 – «Господь світло моє та спасіння моє; кого боятися мені? Господь твердиня життя мого; кого боятися?».
 12. Псалом 118:6 – «Господь на моєму боці, я не буду боятися. Що зробить мені людина?».
 13. Псалом 91:4 – «Він тебе закриє Своїми перцями, і під Його крилами ти знайдеш притулок; Його вірність — щит і щит».
 14. Марка 6:50 – «Бо всі Його побачили і занепокоїлися. І тут же Він заговорив до них, і сказав їм: Кріпіться, це Я, не бійтеся!».
 15. Псалом 46:1-2 — «Бог — наш притулок і сила, помічник у біді, тому ми не злякаємося, хоч земля похитнеться, хоч гори захитаються в серці моря».
 16. Псалом 55:22 – «Поклади тягар свій на Господа, і Він тебе підтримає; Він ніколи не дасть, щоб праведний захитався».
 17. Повторення Закону 31:6 – «Будь мужнім і сильним, не бійся, не лякайся, ані не тривожся перед їхнім обличчям, бо Сам Господь, твій Бог, Який іде попереду з вами й серед вас, не залишить тебе і не покине тебе».
 18. Псалом 112:7 – «Він не боїться поганих новин; його серце тверде, він надіється на Господа».
 19. Від Матвія 6:34 – «Отже, не журіться про завтрашній день, бо завтрашній день і сам про себе поклопочеться; вистачає дневі власних турбот».
 20. 1 Петра 5:7 – «Покладіть на Нього всі ваші турботи, бо Він дбає про вас».
  30 Віршів зі Святого Писання про страх
 21. Ісая 41:13 – «Адже Я — твій Бог, Який держить твою правицю, Котрий тобі каже: Не бійся».
 22. Псалом 55:16-17 – «Але я кличу до Бога, і Господь мене спасе. Увечері, і вранці, і опівдні я виголошую свою скаргу та стогін, і Він чує мій голос».
 23. Римлянам 8:38-39 – «Адже я переконаний, що ні смерть, ні життя, ні ангели, ні влади, ні теперішнє, ні майбутнє, ні сили, ні висота, ні глибина, ні будь-яке інше творіння не зможе нас відлучити від Божої любові, яка в Ісусі Христі, нашому Господі!».
 24. Івана 14:27 – «Мир залишаю вам, Мій мир Я даю вам. Не так, як світ дає, Я даю вам. Хай не тривожиться ваше серце і не лякається».
 25. Псалом 118:7 – «Господь на моєму боці, як мій помічник; я дивлюся з торжеством на тих, хто ненавидить мене».
 26. Псалом 94:19 – «Коли турбот мого серця багато, Твої розради звеселяють мою душу».
 27. Ісая 35:4 – «Моліться, малодушні розумом! Сильними будьте, не бійтеся! Ось наш Бог віддає суд і віддасть, Він прийде і нас врятує!».
 28. Матвія 10:28 – «Не бійтеся тих, хто вбиває тіло, душі ж убити не можуть; бійтеся більше того, хто може і душу, і тіло погубити в геєні».
 29. Псалом 112:1 – «Хваліть Господа! Блаженна людина, що боїться Господа, що любить заповіді Його!».
 30. Псалом 27:3 – «Хоч би військо стояло проти мене, серце моє не боїться; хоч війна проти мене почнеться, я буду відважний».

30 Віршів зі Святого Писання про страх
Довіра Богові – це відмова піддаватися страху. Це – звернення до Бога навіть в найтемніші часи, а також віра, що Він поставить усе на свої місця. Ця віра походить зі знання Бога і того, що Він – добрий.
Як тільки ми навчимося покладатися своєю вірою на Бога, то більше не будемо боятися того, з чим нам доведеться стикатися на життєвому шляху. Ми будемо разом із псалмоспівцем з упевненістю говорити: «А всі, які надіються на Тебе, хай відчують радість. Вони веселитимуться повік, а Ти поселишся між ними. І будуть Тобою хвалитися всі ті, хто любить Твоє Ім’я» –  (Псалом 5:12).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *