20 Віршів з Біблії про спокуси

Святе Письмо говорить нам, що всі ми стикаємося зі спокусами. У 1 Коринтянам 10:13 написано: «Досягла вас спроба не інша, тільки людська; але вірний Бог, Який не попустить, щоб ви випробовувалися більше, ніж можете, але при спробі й полегшення дасть, щоб знести могли ви її».
Звідки ж ці спокуси приходять? Перш за все, вони не походять від Бога, хоча Він і допускає їх. В Якова 1:14 ми бачимо, що спокуса також бере свій початок у нас самих. Людина спокушається, «як надиться й зводиться пожадливістю власною» (в. 14). Ми допускаємо певні думки, дозволяємо собі ходити в місця, в яких перебувати не слід, і приймаємо рішення, основані на власних бажаннях, що й веде нас до спокуси.
20 Віршів з Біблії про спокуси

 1. Якова 4:7 – «Тож підкоріться Богові та спротивляйтесь дияволові, то й утече він від вас».
 2. Матвія 26:41 – «Пильнуйте й моліться, щоб не впасти на спробу, бадьорий бо дух, але немічне тіло».
 3. 1 Петра 5:8 – «Будьте тверезі, пильнуйте! Ваш супротивник диявол ходить, ричучи, як лев, що шукає пожерти кого».
 4. Псалом 119:11 – «Я зберіг слово Твоє в серці своєму, щоб не грішити проти Тебе».
 5. Галатам 5:16 – «І кажу: ходіть за духом, і не вчините пожадливости тіла».
 6. Ефесянам 6:10-11 – «Нарешті, мої брати, зміцняйтеся Господом та могутністю сили Його! Зодягніться в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських».
 7. 2 Тимофія 2:22 – «Стережися молодечих пожадливостей, тримайся правди, віри, любови, миру з тими, хто Господа кличе від чистого серця».
  20 Віршів з Біблії про спокуси
 8. 1 Івана 2:16 – «Бо все, що в світі: пожадливість тілесна, і пожадливість очам, і пиха життєва, це не від Отця, а від світу».
 9. Приповісті 4:23 – «Над усе, що лише стережеться, серце своє стережи, бо з нього походить життя».
 10. Римлянам 12:2 – «І не стосуйтесь до віку цього, але перемініться відновою вашого розуму, щоб пізнати вам, що то є воля Божа, добро, приємність та досконалість».
 11. Матвія 5:29-30 – «Коли праве око твоє спокушає тебе, його вибери, і кинь від себе: бо краще тобі, щоб загинув один із твоїх членів, аніж до геєнни все тіло твоє було вкинене. І як правиця твоя спокушає тебе, відітни її й кинь від себе: бо краще тобі, щоб загинув один із твоїх членів, аніж до геєнни все тіло твоє було вкинене».
 12. Колосянам 3:5 – «Отож, умертвіть ваші земні члени: розпусту, нечисть, пристрасть, лиху пожадливість та зажерливість, що вона ідолослуження».
 13. 1 Коринтян 6:18 – «Утікайте від розпусти. Усякий бо гріх, що його чинить людина, є поза тілом. А хто чинить розпусту, той грішить проти власного тіла».
 14. Псалом 141:4 – «Нехай моє серце не схилиться до зла, щоб займатися лихими вчинками разом із людьми, які чинять беззаконня, і нехай я не їстиму їхніх смаколиків!».
  20 Віршів з Біблії про спокуси
 15. 2 Коринтян 10:5 – «І всяке винесення, що підіймається проти пізнання Бога, і полонимо всяке знання на послух Христові».
 16. Приповісті 16:18 – «Перед загибіллю гордість буває, а перед упадком бундючність».
 17. 1 Тимофія 6:9 – «А ті, хто хоче багатіти, упадають у спокуси та в сітку, та в численні нерозумні й шкідливі пожадливості, що втручають людей на загладу й загибіль».
 18. Луки 4:13 – «І диявол, скінчивши все цеє спокушування, відійшов від Нього до часу».
 19. Якова 1:12-14 – «Блаженна людина, що витерпить пробу, бо, бувши випробувана, дістане вінця життя, якого Господь обіцяв тим, хто любить Його. Випробовуваний, хай не каже ніхто: Я від Бога спокушуваний. Бо Бог злом не спокушується, і нікого Він Сам не спокушує. Але кожен спокушується, як надиться й зводиться пожадливістю власною».
 20.  Матвія 26:41 – «Пильнуйте й моліться, щоб не впасти на спробу, бадьорий бо дух, але немічне тіло».

20 Віршів з Біблії про спокуси
Як нам протистояти спокусам? Перш за все, ми маємо слідувати прикладу Ісуса, коли Його спокушував у пустелі диявол (Матвія 4:1-11). На кожну спокусу сатани Він давав одну і ту ж відповідь: «Написано…», цитуючи далі слова зі Святого Письма. Якщо Син Божий використовував Боже Слово, щоб покласти край спокусі (і це, як ми знаємо, діяло, бо після трьох невдалих спроб диявол залишив Христа), наскільки ж більше ми маємо звертатись до нього, коли стикаємось зі спокусами самі! Усі наші зусилля будуть слабкими й неефективними, якщо їх не підсилить Святий Дух через постійне читання, вивчення та роздуми над Словом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *