36 Віршів з Біблії про важливість визнання власної цінності

Насправді в Біблії міститься багато уривків, які повідомляють про нашу цінність для Бога. У Буття 1:26-27 сказано, що ми створені за Його образом – образом самого Бога! У Псалмі 139:13-16 написано, що ми дивовижно створені, і всі дні нашого життя були записані в книзі Господа ще до нашого народження, підтверджуючи Його передбачення та план щодо нашого життя. В Ефесянам 1:4 сказано, що Він обрав Своїх дітей раніше створення світу, а в Ефесянам 1:13-14 – що ми є Його власністю, обраними для Його прославлення, і що в нас – як Його дітей – є спадщина на небесах.

Але зверніть увагу на формулювання в кожній із наведених вище фраз: «створені за Його образом», «дивовижно створені», «були записані», «Він обрав Своїх дітей», «ми є Його власністю» та в нас «є спадщина на небесах». У всіх цих фраз є дещо спільне: все це зробив для нас Бог. Це не те, що ми зробили для себе або на що заслужили. Фактично, ми – просто одержувачі всіх духовних благословень небес (Ефесянам 1:3).
36 Віршів з Біблії про важливість визнання власної цінності

 1. Псалом 139:13-14 – «Бо Ти сформував моє нутро, Ти зв’язав мене в утробі матері моєї. Я прославляю Тебе, бо я створений страшно й дивно».
 2. Від Матвія 10:29-31 – «Хіба ж не два горобці продаються за динарій? І жоден із них не впаде на землю без Отця вашого. Але вам навіть волосся на голові все пораховано. Тож не бійтеся, ви цінніше багатьох горобців».
 3. Римлянам 12:3 – «Через дану мені благодать кажу кожному з вас не думати про себе більш, ніж належить думати, але думати скромно, у міру віри, як кожному Бог наділив».
 4. 1 Коринтян 3:16 – «Хіба ви не знаєте, що ви храм Божий і що Дух Божий живе в вас?».
 5. 1 Коринтян 6:19-20 – «Чи ви не знаєте, що ваше тіло то храм Святого Духа, що всередині вас, Якого ви маєте від Бога? Ви не свої, бо дорого куплені ви. Тож прославляйте Бога у вашому тілі».
 6. Ефесянам 2:10 – «Бо ми Його творіння, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував, щоб ми в них ходили».
 7. Ефесянам 5:29 – «Бо ніхто ніколи не зненавидів свого тіла, але живить і плекає його, як і Христос Церкву».
 8. Филип’ян 4:13 – «Я все можу в Тім, Хто мене зміцнює».
 9. Колосян 3:12 – «Зодягніться ж, як Божі вибранці, святі й улюблені, у милосердя, доброту, смиренність, лагідність і довготерпіння».
 10. 1 Тимофія 4:4-5 – «Кожне бо Боже твориво добре, і ніщо не негідне, що приймаємо з подякою, воно бо освячується Божим Словом і молитвою».
 11. 1 Тимофія 6:17 – «Наказуй багатим за віку теперішнього, щоб не неслися високо, і щоб надії не клали на багатство непевне, а на Бога Живого, що щедро дає нам усе на спожиток».
 12. Якова 1:17 – «Усяке добре давання та дар досконалий походить згори від Отця світил, що в Нього нема переміни чи тіні відміни».
  36 Віршів з Біблії про важливість визнання власної цінності
 13. 1 Петра 2:9 – «Але ви – рід вибраний, священство царське, народ святий, народ у володіння Йому, щоб ви звіщали чесноти Того, Хто покликав вас із темряви до дивного світла Свого».
 14. 1 Івана 4:19 – «Ми любимо, бо Він перший полюбив нас».
 15. Римлянам 8:38-39 – «Бо я певен, що ні смерть, ні життя, ні ангели, ні володарі, ні теперішнє, ні майбутнє, ні сили, ні висота, ні глибина, ні будь-що інше в усьому творінні не зможе відлучи нас від любові Божої в Христі Ісусі, Господі нашім».
 16. Псалом 27:10 – «Бо батько мій і мати моя покинули мене, але Господь прийме мене».
 17. Псалом 23:1 – «Господь — мій пастир, я не буду мати потреби».
 18. Ісая 41:10 – «Не бійся, бо Я з тобою; не лякайся, бо Я Бог твій; Я зміцню тебе, Я допоможу тобі, Я підтримаю тебе Своєю праведною правицею».
 19. Ісая 43:1 – «А тепер так говорить Господь, Той, Хто створив тебе, Якове, Той, Хто створив тебе, Ізраїлю: «Не бійся, бо Я викупив тебе, Я покликав тебе по імені, ти Мій!».
 20. Ісая 49:16 – «Ось Я викарбував тебе на долонях своїх, стіни твої завжди передо мною».
 21. Єремії 29:11 – «Я знаю плани, які маю щодо вас, говорить Господь, плани на добро, а не на зло, щоб дати вам майбутнє та надію».
 22. Плач Єремії 3:22-23 – «Милосердя Господнє ніколи не припиняється; Його милосердя ніколи не закінчуються; воно оновлюється кожного ранку; велика твоя вірність».
 23. Від Матвія 6:26 – «Погляньте на птахів небесних: вони не сіють, не жнуть і не збирають у комори, а Отець ваш Небесний годує їх. Хіба ви не дорожчі від них?».
 24. Римлянам 8:32 – «Той, Хто не пожалів Свого Сина, але видав Його за всіх нас, як Він не дарує з Ним і все нам?».
  36 Віршів з Біблії про важливість визнання власної цінності
 25. 1 Коринтян 1:30 – «І через Нього ви в Христі Ісусі, що став для нас мудрістю від Бога, праведністю, і освяченням, і відкупленням».
 26. 2 Коринтян 5:17 – «Отже, коли хто в Христі, той створіння нове. Старе минуло, ось нове настало».
 27. Галатам 2:20 – «Я був розіп’ятий разом із Христом. Живу вже не я, але Христос живе в мені. А життя, яке я живу тепер у тілі, живу вірою в Сина Божого, який полюбив мене і віддав себе за мене».
 28. Ефесянам 1:4 – «Як Він вибрав нас у Ньому перед заснуванням світу, щоб ми були святі й непорочні перед Ним у любові».
 29. 2 Тимофія 1:7 – «Бо не дав нам Бог духа страху, але сили, і любови, і здорового розуму».
 30. 2 Коринтян 3:18 – «Ми ж відкритим обличчям, як у дзеркало, дивимося всі на славу Господню, і зміняємося в той же образ від слави на славу, як від Духа Господнього».
 31. Ефесянам 2:8-9 – «Бо ви спасенні благодаттю через віру. І це не від вас; це дар Божий, а не діл, щоб ніхто не хвалився».
 32. До Филип’ян 1:6 – «І я певний цього, що той, хто почав у вас добре діло, доведе його до кінця в день Ісуса Христа».
 33. До Филип’ян 4:6-7 – «Ні про що не журіться, але в усьому молитвою й благанням з подякою виявляйте свої бажання Богові. І мир Божий, що вищий від усякого розуму, стерегтиме ваші серця й ваші розуми в Христі Ісусі».
 34. Євреїв 4:16 – «Тож наближаймося з відвагою до престолу благодаті, щоб отримати милість і знайти благодать для своєчасної допомоги».
 35. 1 Івана 3:1 – «Дивіться, яку любов дав нам Отець, щоб ми називалися дітьми Божими, і ми такими є. Причина, чому світ нас не знає, полягає в тому, що він не пізнав Його».
 36. Об’явлення 3:20– «Ось стою під дверима та стукаю. Коли хто почує мій голос і відчинить двері, увійду до нього, і буду їсти з ним, а він зі мною».
  36 Віршів з Біблії про важливість визнання власної цінності

В Івана 1:12 сказано, що тим, хто прийняв Христа та повірив у Його Ім’я, Бог дав право стати Його дітьми. У 1 Івана 1:9 написано – якщо ми визнаємо свої гріхи, то Він пробачить їх та очистить нас від неправедності. Якщо ми зосередимося на тому, наскільки Господь любить нас, і на ціні, яку Він заплатив, аби викупити нас, то побачимо себе такими, якими нас бачить Він, і це допоможе нам зрозуміти, наскільки ми насправді цінні як діти Всевишнього Бога.

Наша самооцінка занадто часто базується на тому, що інші люди кажуть про нас. Єдиним істинним авторитетом щодо нашої самооцінки є Ісус Христос, і оскільки Він віддав Своє життя за нас, померши на хресті, це має показати нам, наскільки ми насправді цінні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *