Вакцинація не має бути примусовою – Рада Церков в Черкасах озвучила відкрите звернення

Черкаська обласна рада християнських церков, вчора 22 вересня  на пресконференції озвучила відкрите звернення щодо вакцинації. У ньому християни  закликали залишити право вибору вакцинуватися чи ні людям. В той же час вони зазначили, що не агітують за чи проти вакцинації.

Ось текст документу:

Відкрите звернення Черкаської обласної ради християнських церков щодо вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Голові Черкаської ОДА,

Голові Черкаської обласної ради

Міському голові Черкас,

Очільникам районних адміністрацій,

Депутатам всіх рівнів

Шановні представники влади Черкащини!

Одним із нагальних соціальних питань, яке спричиняє чималу суспільну дискусію та неабияким чином турбує наших співгромадян, є питання щодо вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.

У зв’язку із цим зазначаємо, що ми розцінюємо прямий або завуальований примус до вакцинації і як зазіхання на Богом даровану свободу людини, і як грубе порушення її фундаментальних громадянських прав. Безумовно, кожний громадянин України має право на здоров’я так само як і право на прийняття особистого рішення щодо будь-яких медичних процедур стосовно себе. Натомість утвердження одного права людини за рахунок нехтування іншим ми вважаємо неприпустимою, неконституційною та антихристиянською соціальною практикою.

Принагідно інформуємо, що чимдалі частіше до відома очільників християнських церков Черкащини доходить інформація про численні спроби здійснити тиск чи навіть позбавити місця роботи тих працівників різноманітних закладів та установ, котрі реалізували своє право вільного вибору не на користь вакцинації. Тож ми одностайно наголошуємо: будь-який вибір кожної окремої людської особистості, створеної за образом і подобою Божою (Бут. 1:26-27), – це її священне й невід’ємне право; водночас будь-які намагання здійснити по відношенню до противників вакцинації спроби тиску, професійної дискваліфікації, приниження, висміювання, шантажу, соціальної марґіналізації, будь-які спроби затаврувати їх як нібито «безвідповідальних», «несвідомих» та «байдужих» до здоров’я оточуючих, маніпулятивне та штучне зрощення в таких людях відчуття провини, – все це є категорично неприйнятною формою дискримінації як з точки зору Божого закону, так і з точки зору світського права, будучи очевидним відходом від демократичних стандартів убік більш авторитарних форм державного управління.

Нагадуємо, що з перспективи цілісного біблійного погляду, порядок та послідовність Божого творіння, зображеного на перших сторінках Святого Письма (1. Особистість → 2. Сім’я → 3. Спільнота віруючих людей → 4. Держава), визначає й ієрархію всіх цих явищ з точки зору їхньої сутнісної цінності та правової пріоритетності. Особистість і її базові, Богом дані права є первинними й найбільш вагомими. Натомість будь-яке державне утворення є вторинним та допоміжним. Відповідно, не людина, сім’я або спільнота вірян оцінюються за критерієм їхньої лояльності до будь-яких вимог держави, а держава оцінюється з точки зору її здатності забезпечити усім громадянам комфортне життя та захистити базові права та свободи людини, родини та Церкви Божої.

Як очільники християнських церков міста та області ми залишаємо за собою право не агітувати своїх парафіян ані на користь вакцинації, ані проти неї, не позбавляючи вірян можливості зробити вільний вибір у цьому питанні. Також закликаємо представників громадськості й державних органів Черкащини міцно стояти на засадах захисту базових демократичних цінностей, конституційних прав і свобод громадян, не вносити додаткове напруження у й без того розколоте суспільство за допомогою введення у практику дискримінаційних «зелених паспортів», а також не дозволяти прикривати спроби позбавити кожну окрему людину її прав через удавану турботу про здоров’я та безпеку всього суспільства. Людська особистість і її права, які приносяться в жертву колективістським інтересам держави, ми вважаємо прикрим пережитком нещодавнього тоталітарного минулого, висновки з якого вже зроблені й помилки якого не повинні бути повторені.

Закликаємо на всіх Боже благословення!

Представники Черкаської обласної ради християнських церков

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *