Сімейний вечір в Думанцях

Що таке сім’я? Алегра МакБірні, американська письменниця, писала: «Сім’я – це надзвичайне упорядкування, яке задумав Бог у Своїй геніальності і любові. Це вдале поєднання: дітей і дорослих, скуйовдженого волосся і сивини, сили і слабкості, вправності і невміння, впевненості і пошуку. Усе це Він вміщує у таке собі поєднання «будинок – лікарня – пральня – робота – школа» – і називає одним словом – ДІМ».

На щастя, сьогодні в баптиських церквах щороку одружується чимало молодих людей, створюються сім’ї під Божим благословінням. І дуже важливим аспектом їхнього існування є спілкування з такими ж, як і вони. Не дарма ж у церквах є окремі молодіжні, чоловічі, жіночі та з недавнього часу сімейні зустрічі. Це надзвичайне благословіння, коли вся родина в церкві і коли маєш таких друзів. Церква в Думанцях також має благословіння у вигляді молодих сімей. І зовсім нещодавно, 21 січня, вони зібралися, аби мати спілкування у абсолютній єдності.

Сімейний вечір в Думанцях

Окрім смаколиків, чаю, конкурсів, завдань та креативних фото молоді люди мали серйозне спілкування на тему стосунків між чоловіком та дружиною. Про це розповідає молодіжний лідер Юрій Кононенко:

Сімейний вечір в Думанцях
Юрій та Надія Кононенко

«Ми обговорювали один з важливих пунктів – чому часто з’являються конфлікти в сім’ях? В результаті спілкування і активного обговорювання цієї теми на основі Слова Божого ми вивели 4 основні причини:

  1. Чоловік і жінка виділяють мало часу для спілкування.

  2. Не довіряють один одному.

  3. Звинувачають один одного, хочуть виправдати себе

  4. Найважливіше – те що стосунки з Богом не на першому місці, не дають Богу доступ до серця, яке потрібно змінювати.»

Своїми враженнями охоче поділилися учасники зустрічі, які не лише раділи від єдності християн, а й брали для себе багато корисного.

Олександр Приходько: «Такі зустрічі подобаються мені ти, що ми збираємося всі разом. Це дуже добре і мені б хотілося, щоб сім’ї більше між собою спілкувалися, ходили в гості один до одного, виїзджали разом в цікаві подорожі, підтримували один одного і частіше збиралися разом. Основний меседж на сімейному вечорі був про те, що потрібно якомога більше відкритого спілкування між дружиною та чоловіком. Обов’язково буде використовувати це з моєю дружиною!»

Сімейний вечір в Думанцях
Родина Приходьків

Сайчишина Поліна: «Вечір запам’ятався такою домашньою та невимушеною атмосферою, що надихала на роздуми. Запам’яталась думка нашого майбутього пастора Шльончака Ігоря, яка, як мені здається,  є ключем до успішних відносин у шлюбі: “Щоб мати гарні взаємини у сім’ї, щоб мій чоловік/дружина були задоволені – необхідно боятися Бога. Тоді я буду боятися образити мого партнера, за якого теж помер Христос “. Здавалося б, так просто, але  не завжди легко виконувати…»

Сімейний вечір в Думанцях
Родина Коркоців

Олександр Сайчишин: «Основана проблема непорозумiнь в сiм’ї – брак спілної молитви чоловiка i дружини, а також вiдсутнє спiлкування один з одним. Чоловiк не розумiє, що хоче вiд нього дружина, тому що вона йому нічого не розповідає («Нехай сам здогадається!»). А потім дружина сердиться чому чоловiк її не розуміє.

Сімейний вечір в Думанцях
Родина Сайчишиних

Так і отримуємо непорозумiння на рiвному мiсцi. А причина – брак спiлкування. Треба бiльше спiлкуватися i розповiдати, що ми очiкуємо один вiд одного, щоб не доводилось здогадуватись, а також приділяти час спільній молитві.»

Сімейний вечір в Думанцях
Родина Гомонів

Кононенко Олександр розповів чим йому запам’ятався вечір та чим взагалі корисні такі зустрічі як для самих сімей, так і для церкви.

«Сімейні вечори – це завжди добре, адже це весело і головне корисно проведений час в колі друзів! Мені сподобалось спілкування і те, що можна обмінюватися досвідом. Також, сподобалося говорити про те, що говорить  Біблія про духовну основу сім’ї. Це було дуже корисно! Було цікаво мати різні конкурси і креативну фотозону.

Сімейний вечір в Думанцях
Олександр та Богдана Кононенко

Такі зустрічі дуже корисні і потрібні нам, адже завдяки цьому наші сімї більш здружуються і стають міцнішою спільною родиною! На мою думку, для церкви досить важливо, щоб ми були спільні у всьому і духовно зростали й підтримували один одного!»

Сімейний вечір в Думанцях

Тож, подумайте, чи можете ви викупляти час за рахунок інших справ, щоб більше спілкуватися з сім’єю? (Прочитайте Ефесян 5:15, 16). Деякі сім’ї обмежують перегляд телепрограм та фільмів і використання комп’ютера. Інші намагаються принаймні раз у день спільно споживати їжу. Чудову можливість розвивати близькі стосунки і спокійно обговорювати духовні питання батькам і дітям дає сімейне поклоніння. Дуже добре, якщо ви відводите для цього приблизно годину-дві щотижня, але щоб у сім’ї був відвертий обмін думками, необхідно щось більше. Потрібно регулярно і щиро спілкуватися. Перед тим як твоя дитина піде до школи, скажи їй щось підбадьорливе, обговори з нею денний вірш чи помолися, поцілуй дружину та обійми чоловіка. Це значною мірою вплине на те, як пройде день кожного з вас.

Не знеохочуйтеся, якщо спілкування у вашій сім’ї не таке відверте, як ви того хотіли б. Продовжуйте працювати над цим і далі ходіть у правді. У новому світі досконалі люди втішатимуться чудовим спілкуванням, без непорозумінь і суперечок. А сьогодні всі ми робимо те, про що пізніше жалкуємо. Тому не зволікаймо вибачатись. Охоче прощаймо. Будьмо «гармонійно поєднані в любові» (Кол. 2:2). Любов має велику силу. «Любов довготерпелива і добра… не дратується, не веде лічби образам… Любов усе зносить, в усе вірить, на все надіється, все терпить» (1 Кор. 13:4—7). Тож продовжуйте виявляти любов. Тоді спілкування у вашій сім’ї буде процвітати, приноситиме вам радість і хвалу Господу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *