Рятуючи життя – чому важливо ділитися кров’ю

Без донорської крові відкладаються операції, вмирають постраждалі в катастрофах та мами при важких пологах, а онкохворі не можуть пройти життєво необхідні курси терапії.  Нормою для розвинених країн вважається 33 донації на 1000 осіб, В Україні їх майже вдвічі менше.

“Кров, можливо ми не почуваємо не відчуваємо, вона не болить. Але коли її не вистачає, людина не може дихати, не може боротися з інфекцією.Це левова частка ін’єкцій які ми проводимо кожен день”, – каже завідувач Черкаського обласного лікувально-діагностичного гематологічного центру Олена Лук’янець.

Сергій прийшов здати кров у 34-й раз. Його тато був почесним донором. Хлопцю  до цього звання залишилося ще 6 разів відвідати центр переливання крові. Та хлопець каже, що робить це не заради відзнак. Він вважає донорство своїм громадянським обов’язком.

Спочатку була проста мотивація, оскільки хотілося долучитися до цього руху. Для мене це круто, особливо враховуючи скільки людей потребує донорської крові”, – каже донор Сергій Шмиголь

На цей раз допомога знадобилася дяді друга, який зараз у реанімації. Друзі Сергія знають про його соціальну роботу й телефонують йому, коли виникає потреба. Та не всі в Україні ставляться до донорства крові так позитивно.

Сьогодні існує дуже багато міфів. Перше – при переливанні крові можна заразитися. Друге – це шкідливо для здоров’я. Третє – це не дійде до реципієнта. Але все це не відповідає реальності”, – каже головний лікар Черкаського обласного центру служби крові “ЧЕРКАСИ-ПЛАЗМА” Світлана Кривцун.

“Такі міфи не знаю де беруться. Здавати кров навіть корисно, оскільки спочатку проводять всі аналізи, і ти на ранніх етапах відслідковуєш свої хвороби і можеш вжити заходи”, – відзначає донор Сергій Шмиголь.

Ось Сергій здає кров. Усі інструменти в центрі переливання крові – одноразові. Аппаратура для роботу з компонентами – сучасна. Спочатку беруть невелику дозу, аби перевірити її на хвороби. Далі основну частину. А ось вона вже в обласному лікувально-діагностичному гематологічному центрі. Там її щодня потребують хворі.

Наявність донорів для нашого відділення –  це наріжний камінь, ми дуже вдячні тим, хто може піти і здати кров безкоштовно. Завдяки цим людям багато можуть одужати”, – відзначає Олена Лук’янець.

Стати донором просто. Достатньо прийти в центр переливання крові у своєму місті, там вам заведуть медичну карту, проводять обстеження та перевіряють на наявність хвороб. Якщо все добре – ви можете здати кров.

“Треба виключити за день до здачі з  їжі жир. Бажано прийти- поснідавши”, –  рекомендує  завідувач відділу заготівлі крові та її компонентів Черкаського обласного центру служби крові “ЧЕРКАСИ-ПЛАЗМА”Світлана Тринько.

Студентом Сергій організував акції, які стимулювали донорство. Він і зараз агітує своїх друзів. Адже те, що вам може нічого не коштувати, комусь урятує життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *