Молоді мами Черкас отримали гранти на власні проекти

Народження дитини завжди по-особливому впливає на жінку. Вона знову розквітає, адже обновлюється не лише її фізичний організм, а й певне, що моральний стан. Саме тому у молодих мам з Черкас так багато ідей в галузі культури. Хочемо підкреслити, що для підтримки таких ініціатив із бюджету міста було виділено 196,7 тис. грн. Інформація про це зявилася на офіційному сайті Черкаської міської рад

information_items_6387_1Вчора, 24 березня, три авторки проектів, які фінансуватимуть із бюджету міста, розповіли про свої ідеї у прес-центрі газети «Нова Доба». Усі вони нові для Черкас. Нагадаємо, цьогоріч на грантову програму у галузі культури виділили 196,7 тис грн.

 Усього переможців 15, серед яких три мами у декретній відпустці. Вони запропонували проекти, які ще не пропонувалися на отримання гранту.
Я спілкуюся з колегами з інших міст, то вони приємно здивовані, що у Черкасах є така грантова програма, – зауважила головний редактор видання Тетяна Очеретяна.
Вона пообіцяла, що на сторінках видання можна буде дізнатися про історію кожного проекту-переможця, адже підтримка культурних заходів надзвичайно важлива.
Програма працює третій рік поспіль, – повідомила начальник управління культури Валентина Шепецька. – Ми були ініціаторами першої такої програми в Україні, бо була практика грантів від благодійних фондів, закордонних проектів, але програма міська і розрахована лише на громадські об’єднання, жодна державна структура брати участь не може.
Оксана Сергєєва отримає кошти на постановку казки-балету «Дюймовочка» в обласній філармонії. 30-тирічна викладачка класичного танцю переїхала до Черкас із Одеси, де працювала артисткою балету.
Спочатку думала, що побуде тут разом із чоловіком і повернеться, та обоє вирішили мешкати у місті на Дніпрі. Танцювальну кар’єру хотілося продовжувати, тож вирішила заснувати школу балету.
У перший рік роботи ми набрали 45 учнів, – ділиться досвідом жінка. – Я не сумнівалася, що дітей зацікавить балет.
Наразі у школі біля 70 вихованців у віці від 4 до 9 років. Займатися улюбленою справою Оксані допомагає чоловік, адже в родині двоє малюків.
Грант на фест короткометражок «КіноШОТ» виборола Вікторія Лаврентьєва. Вона розповідає, що ідею такого заходу виношувала аж 7 років. Вікторії теж 30, а її дитині усього 2 місяці. Проте, «мамські» турботи за завадили жінці втілити мрію в життя.
Рецепт перемоги – хотіти і почати робити перші кроки, – каже вона. – Я люблю авторське кіно. Тричі була на Одеському міжнародному кінофестивалі як волонтер і учасник. Тож подумала – чому б рідним Черкасам не мати власний проект, який стане їх візиткою?
Вікторія економіст. Після роботи за фахом, у 25 подалася за кордон. Там і помітила, що кожне місто має власне мистецьке обличчя, особливо у Німеччині.
У рамках фестивалю покажуть стрічки лише українських режисерів. З 72-х робіт для демонстрації оберуть 15.
28-мирічна Юлія Молоцило закінчила два училища – у Черкасах та ім. М.Драгоманова в Києві. З 18-ти років працювала музичним керівником у санаторії та дитячому садочку, співала у ресторанах, була бек-вокалісткою у команді Ані Лорак, учасницею «Голосу країни» у команді Олега Скрипки. У місті відома як солістка гурту “July 8”. Під час виховання 11-тимсячного сина Артема написала музику до улюбленого вірша Василя Симоненка. Його творчістю захоплювалася ще зі школи. Грант запропонувала для запису пісні на поезію «Ти знаєш, що ти людина?».
Для досягнення мети треба горіти ідеєю,- вважає молода мама. – А ще вірити у себе і мати групу підтримки серед рідних.
17474810_1309860579110749_656934557_n (1)
Пісню запишуть у травні, тож у червні вона вже може лунати по радіо, прогнозує співачка.
 У черкаській міськраді є і громадський бюджет, і грантова програма, і стипендія міського голови, які дають жителям можливіть реалізувати проекти для розвитку міста, – наголосив керівник департаменту освіти Ігор Волошин. – Прикметно, що ці проекти переймають в інших містах. Бюджет грантової програми, на превеликий жаль, недостатній, аби допомогти усім, тож наступного докладемо зусиль, аби отримати кошти на проведення другого етапу у вересні.
Нагадаємо, участь у грантовій програмі у галузі культури цього року взяли 40 проектів, що вдвічі більше, ніж торік.
Джерело: http://www.rada.cherkasy.ua/ua/newsread.php?view=12703&s=1&s1=17

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *