В Черкасах розповіли про безпечний відпочинок

У міськраді розповіли, чи готові черкаські пляжі до відкриття сезону. Цього року КП “Дирекція парків” передали на баланс три комунальні пляжі: Смілянський, Пушкінський та Соснівський. Як повідомив під час оперативної наради заступник директора підприємства Олексій Мельник, всі вони до пляжного сезону готові. Інформує “Zmi.ck.ua”.

42297_800x600_68606071_1-e1411732273970Зокрема провели дослідження піску, води, обстежили дно, підготували засоби безпеки. Також встановлені роздягальні та туалети, вирізані сухі дерева та кущі, дно почищено. В першу чергу взялися працювати на пляжі Пушкінському. На 1 червня тут будуть доріжки, чистий пісок, роздягальні та душ. Кабінки вже закуплені і перебувають на території підприємства. На пляжі буде встановлений дитячий майданчик, який демонтували з вулиці Смілянської, 2 і привели в належний стан.

“З сьогоднішнього дня починає працювати машина для чистки піску. Її вже протестували. Вона мобільна, зручна для пересування з пляжу на пляжу”, – зазначив Олексій Мельник.

У планах продовжувати облаштовувати другу частину пляжу, де встановлений майданчик для кросфіту. Під питанням пляж Смілянський. Адже потрібне мінімальне фінансування і техніка, за допомогою якої, можна почистити русло річки, зробити натягування піску з дна на пляж. Це потрібно, щоб дно не заростало водоростями і не цвіло. Пляж Соснівський – у нормальному стані. З орендарями домовилися, що вони також встановлюватимуть туалети та роздягальні.

За словами очільника “Черкаської міської комунальної аварійно-рятувальної служби” Сергія Микитченка, дно акваторії комунальних пляжів обстежили водолази. На самих пляжах працюватимуть рятувальники. Пости будуть оснащенні наметами, інформацією для відпочиваючих, моторним човном та всім необхідним для порятунку людей. Окрім того, невдовзі комунальники відремонтують тротуари. Але також є і проблеми. За словами заступника начальника управління інспектування Ігоря Кіти, якість води після середини липня значно погіршується. Одна з причин – несанкціоновані врізки до дощової каналізації міста. В межах міста є близько 15 витоків зливової каналізації. Весь бруд з доріг, без будь-якої очистки, потрапляє в річку. Потрібно встановлювати фільтри. Після того, як вирішиться питання незаконних врізок, буде встановлений фільтр, який вже готовий. Водночас рятувальники відзначають, що пляжі до відкриття сезону не готові. За словами начальника черкаського міськвоєнного відділу управлянні ДСНС України в Черкаській області Андрія Хижняка, жодного паспорту пляжу не підписано. Щодо приватних пляжів, то власники “Бочки” цього року заключили угоди на обстеження дна.

“В межах компетенції ми перевірили “Рів’єру” і “Живчик”. Там легше поставити великі таблички “Купатися заборонено”. Вони не несуть відповідальність за людей, які там відпочивають. На комісії вирішили створити групу і періодично виїжджати на місця та перевіряти, чи дійсно люди купаються. Жодного паспорту пляжу до цього часу не підписаний. Пушкінський робиться так, як потрібно, за двома іншими комунальними пляжами догляду немає”, – розповів Андрій Хижняк та попросив мера дати доручення донести людям інформацію про те, де можна безпечно відпочивати.

Тож, за лічені дні розпочнеться таке довгоочікуване літо, яке ми бажаємо вам, наші любі читачі, провести якнайкраще і відпочити не лише весело, але й безпечно та з користю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *