Двоє людей загинули від блискавки на Черкащині. Як сховатися від грози

Рятувальники нагадують, як правильно ховатися під час грози

У неділю у Черкаській області від удару блискавки загинули двоє людей, ще одну жінку вдалося врятувати.

Двоє загиблих

Трагедія сталася у селі Софіївка неподалік Черкас.

“Як з’ясувалося, всі троє людей відпочивали біля водойми, і коли почалася сильна гроза, сховалися під дерево”, ― повідомили у Черкаському обласному центрі екстреної медичної допомоги.

“На місці медики виявили, що від ураження блискавки загинув 23-річний хлопець та жінка близько 55-ти років”, ― додають у центрі.

Третя людина, яка була під деревом, ― 46-річна жінка ― також постраждала. Від блискавки вона отримала електротравму, але залишалася у свідомості. Її госпіталізували.

Як діяти під час грози

Рятувальники нагадують, що температура у блискавці може перевищувати 30 тисяч градусів, і щороку від неї гинуть до 3 тисяч людей по всьому світу.

Тому вони радять під час грози уникати високих дерев, металевих парканів та стін, біля яких ростуть дерева. Найбільше вразливі для блискавок дуб, тополя, сосна і ялина, найменше ― верба, клен і кущі.

“Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя”, ― кажуть у ДСНС.

“Ні в якому разі не бігайте й не плавайте. Зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б’є туди постійно”, ― додають рятувальники.

“Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим: волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але не лягайте в повний зріст”, ― звертають увагу вони.

Дуже не радять їхати під час грози на велосипеді чи мотоциклі. Водночас у машині безпечно, але краще зняти всі металеві антени, які можуть притягувати розряди.

А вдома під час грози потрібно зачинити всі вікна та двері.

джерело: bbc.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *