З початку купального сезону на водних об’єктах області загинули 9 людей. Про це повідомляє УДСНС України в Черкаській області. Історій про те, як вода забирає життя директор КП “Черкаської аварійно – рятувальної служби” Сергій Микитченко знає занадто багато. Найстрашніше, каже, спостерігати за тим, як батьки безпечно п’ють оковиту на березі, а діти тим часом без нагляду купаються у воді. Чоловік не раз бачив, як батьки вже самі витягували тіло власної дитини. Адже найчастіше тонуть діти та люди на підпитку.
«Молоді люди, які відпочивали всю ніч, рішили на ранок зкупатися в річці Дніпро, прийшовши в місце не обладнане для цього, почали купатися і в цьому місці дуже такі порослі трави, і молодий юнак заплутавшись в цих водорослях загинув, при тому, що вмів плавати», – каже директор КП «Черкаська аварійно-рятувальна служба» Сергій Микитченко.
В Черкасах пляжна лінія складає 15 кілометрів. Та пляжів на яких працюють рятувальники є лише три. Відпочиваючі обирають місце де ближче та приємніше. Тому в місті є свої чорні зони, де найчастіше тонуть люди. Серед них найчастіше дикі пляжі.
«Можуть бути травмування, можуть бути утоплення, де просто немає рятувальної служби не встигнуть врятувати людей. Можуть травмуватися на березі в воді», – відзначає директор КП «дирекція парків» в Черкасах Сергій Рубан.
На таких пляжах мають стояти поперджувальні знаки. Проте, коли їх ставлять, найчастіше відпочиваючі не звертають на них уваги, а навіть ламають, та використовують, як дрова. Керівник рятувальної служби ні в якому разі не рекомендує обирати дикі пляжі для купання, проте люди всеодно туди йдуть. Тому для таких відчайдухів дає декілька порад.
«Коли одна людина заходить в воду, інша повинна слідкувати з берега, якщо це не знайоме місце за допомогою ніг, невеликих кроків ощупати дно, яке воно, піщане там, може бути мул, чи там можуть бути якісь небезпечні бетонні перешкоди, арматура. Потім подивитися чи немає на поверхні ніяких предметів, це можуть бути корчі, дерева гілки», – каже Сергій Микитченко.
Люди завжди тонули та будуть тонуть приречено у приватній розмові говорить Сергій Микитченко. Тому наше завдання зробити так, щоб цього не сталося. Якщо ж поряд з вами тоне людина не поспішайте на допомогу, каже керівник. Спочатку оцініть власні сили. Знайдіть якусь деревину, палку, щось плавуче, та підпливіть позаду до утопаючого, дайте йому пару секунд побути над водою, а тоді тягніть до берега.
«Сама основна помилка – це те, що підпливають зпереду до потопаючого, тим самим дають йому захватити вас і зачасту потопельник хватає потопельник за ту частину, яка на поверхні, за шию, за голову, тим самим перекриває дихання самому рятувальнику і людина тоне», – відзначає Сергій Микитченко
У врятованого потрібно перевірити ознаки дихання та серцебиття, якщо такі відсутні, покладіть людину лицем вниз, грудьми на коліно, щоб голова опинилася якомога нижче та тисніть на спину, аби видалити воду з легенів і шлунку. Приберіть все зайве з ротової порожнини, та спробуйте викликати рвоту. А далі покладіть потопельника на спину, зробіть валик під шию та робіть непрямий масаж серця та вентиляцію легенів. Продовжуйте спроби, доки він не почне дихати, або на тілі підуть трупні плями.
Якщо ж ви самі відчули, що тонете, не панікуйте, намагайтеся глибоко вдихати повітря, робіти рухи ногами та руками в воді, ане на поверхні. Та кличте на допомогу.