Чи реально в садочках Черкас встановити відеокамери і транслювати батькам відео

У дитячих садочках можуть установити відеокамери. Українці підтримали петицію до Президента України з проханням ввести обов’язкове відеоспостереження у закладах дошкільної освіти. Документ набрав понад 25 тисяч голосів. Цього достатньо, аби очільник держави розглянув документ. Ми дізнавалися чи реально це здійснити в Черкасах.

Цього літа няня дитячого садочку Черкас побила дворічну дитину. І таких історій по Україні багато, каже блогерка Аліна Ханумак. Жінка розповідає, що коли віддавала дитину в садочок, радилася зі своїми підписниками. На що ті написали багато історій про те, як у садочках дітей дряпали, роздягали догола, щоб покарати, та били.

«Мені почали просто масово, сотнями писати історії, ганебні історії, просто жахливі, які траплялися з людьми в дитячих садочках і вони вперше у 30, у 40 років хтось розповідав мені те, що у дитячому садочку була завдана моральна травма, моральна шкода і людина її досі не подолала», – каже авторка петиції Аліна Ханумак.

Аліна створила петицію до Президента України про обов’язкове обладнання всіх закладів дошкільної освіти системами відеоспостереження. З 15 вересня документ набрав понад 25 тисяч голосів.

 «Ми живемо в 2021 році, коли в кожному банку , в кожному супермаркеті є камери , чому ж ми турбуємося про продукти в супермаркеті і гроші в банку, а не турбуємося про безпеку наших дітей. Не усі діти здатні розповісти батькам, що трапилося у садочку. Ми усі маємо розуміти дуже важливу річ. Відеоспостереження у дитячих садочках забезпечать безпеку не тільки батькам, а й вихователям», – каже Аліна.

У першій гімназії в Черкасах камери встановили ще десять років тому. Покупку профінансував один із батьків учнів школи. Техніку розміщали лише в коридорах, де дозволено законом. Установити спостереження їх спонукала інша причина.

«Деякі речі пропадали, потім заходили не зовсім бажані люди  до закладів освіти. Свого часу років вісім тому, нишпорили по класах і викрадали або техніку, або дитячі речі, – зазначив директор першої міської гімназії Черкаської міськради Сергій Саєнко.

Після встановлення камер неприємні інциденти в першій гімназії припинилися. Встановлення ж техніки 10 років тому обійшлося у 7 тисяч гривень. Сьогодні таке облаштування коштувати від 100 до 200 тисяч гривень у залежності від розміру навчального закладу, каже пан Сергій. Доступ до камер має бути обмежений.

«Насамперед має керівник і також має людина, яка обслуговує цю техніку. У нас це технік-електрик, а якщо це якийсь батько хоче подивитися якусь інформацію, то тільки з дозволу керівника. Також іноді звертаються правоохоронці і на їх письмовий запит ми цю інформацію віддаємо», – каже Сергій Саєнко.  

Ідею відеонагляду в садочках юристка Людмила Бордунос не підтримує. Щоб установити такий нагляд, необхідні підписи батьків. Петиція ж закликає відповідно змінити законодавство. Та тут є свої підводні камені, вважає юристка.

«А де є гарантії, що цей запис не буде переданий третім стороннім особам, ніякої гарантії на сьогоднішній день немає. Тобто ми зараз говоримо про запис, якщо ми говоримо відеотрансляцію в режимі он-лайн, згідно норм чинного законодавства знову ж таки не бачу можливості. Тому що цей відеозапис може батько один поширити далі», – каже юристка  Людмила Бордунос.

Дитяча вихователька Антоніна каже, що відеоспостереження для неї нічого не змінить. Жінка вірить, що всі й так ходимо під Богом і маємо поводитися відповідно. Але також бачить у цьому слабкі місця.

«Всі будуть боятися, будуть відеокамери, не буде відвертої взаємодії між дітьми і  батьками. Коли людина знає, що за нею спостерігають вона веде себе незручно», – каже вихователька підготовчої групи дитсадку “Оазис надії” Антоніна Полюхович

«Ми розуміємо що зараз все більше набуває масштабів відеоспостереження у всіх закладах , як і освіти так і інших і це цілком зрозуміло, тому, що всі батьки хочуть бачити в реальному часі, які їхні дітки, що вони роблять з ким вони граються, як вони поводяться  і як педагогічний колектив відноситься до їхніх діток. З іншої сторони є також інша  думка батьків, які категорично проти того, щоб за їхніми дітками хтось зовні завжди спостерігав і бачив. Тому, що їм це не подобається», – каже  вихователька-методистка дитсадку “Оазис надії” Яна Козій.

25 тисяч людей, які підтримали петицію, очікують на відповідь.

«Розглядатися петиція, яка набрала необхідну кількість голосів не більше трьох місяців. Тобто такого терміну чекаємо розгляду Президента», – каже Людмила.

Отже, час на роздуми є. Та чи варто це робити – питання, яке залишається відкритим.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *