Чи можна на Черкащині пити воду з-під крану

Питна вода – це базова потреба людини. Якщо її якість погіршується – це може відобразитися на здоров’ї кожна в області та країні. Ми розбиралися, яка вода тече із кранів черкащан, ти чи можна її пити

Юлія Фомічова турбується про здоров’я своє та двох маленьких дітей. Жінка готує лише з фільтрованої води, а для пиття купує воду у пляшках. Вважає, що так буде краще для її сім’ї.

«Від самого народження дітей намагаюся чисту воду купувати. На це не треба шкодувати грошей, оскільки здоров’я дітей безцінне. А навіть, якщо водоканал гарантує, що він повністю очищує воду, ми прекрасно знаємо, які зношені у нас системи, з якої іржавої труби може текти ця вода. І який шлях вона проходить від очистки і до наших квартир».

В Україні три чверті води з крана – це вода з Дніпра, каже начальниця лабораторії Черкасиводоканалу. Щоб довести її до прийнятного стану, потрібно чимало попрацювати. Зміст рідини змінюється залежно від пори року, а це значить, що технологію очистки треба щоразу змінювати.

«Аби отримати питну воду, потрібно дуже довго попрацювати над нею. Вода з річки Дніпро має великий вміст органічних сполук. І по цій причині – це дуже складна така технологія для одержання питної води високої якості, – зазначає начальниця лабораторії підприємства “Черкасиводоканал” з контролю за якістю питної та стічної води Тетяна Проценко.

За дослідженнями Черкасиводоканалу, найкраща за складом вода – та, яка відстоялася потрібний час. Також властивості рідини покращує насадка на кран з активованим вуглем, яка мінімізує вміст хлору.  В Черкасах воду постійно перевіряють на якість, і вона відповідає всім нормам. Та в області ситуація з питною водою значно гірша.

«За результатами перевірок, проведених в областях дежпродспоживслужбою Черкаської області, проведених у поточному році, порушення санітарного законодавства реєструвалися практично на кожному другому  об’єктів питного водопостачання. Це зокрема і відсутність технологічних регламентів, не проводиться виробничо-лабораторний контроль, потреба у ремонті водозабірних, водоочисних споруд, утримання санітарно-захисних зон свердловин», – каже начальник управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління  Держпродспоживслужби в Черкаській області Володимир Папач.

Єдиний спосіб оцінити якість та безпечність питної води – це проводити лабораторні дослідження. Адже мікробне забруднення чи значна кількість хімічних домішок не змінюють суттєво смаку запаху та кольору, а тому не викликають підозри. Проте вони можуть негативно впливати на здоров’я людини. Знайти спеціаліста, який міг оцінити якість вашої води та порадити, як її покращити, рекомендує фахівчиня з функціонального харчування Анна Собко. Щоб не отримати шкоди від хлору, який завжди додається у воду з крану  – потрібно купувати фільтр.

 «Постійне споживання хлорованої води може призводити до того, що в організмі поступово накопичуються оці небезпечні  для організму речовини. Вони провокують такі досить популярні сьогодні захворювання, як атеросклероз, серцево-судинні захворювання і, звичайно, онкологічні»

Не рекомендує спеціалістка вживати воду і з пляшок, оскільки це теж може мати негативні наслідки.

«Сама пляшка – це пластик, а вода є дуже гарним розчинником. І з часом, якщо вода перебуває в таких пляшках, відбуваються такі хімічні реакції, які призводять до того, щоці речовини переходять у воду і таким чином потрапляють до нашого організму»

Отже, вода у нашому крані проходить перевірку і відповідає стандартам. І все ж спеціалісти радять використовувати додаткову фільтрацію.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *