Вчені довели Біблійну істину на фізіологічному рівні

Дослідники поставили за мету з’ясувати, як прояв щедрості пов’язано з відчуттям задоволення і щастя на фізіологічному рівні, і поставили експеримент, в якому за допомогою фМРТ вони спостерігали за тим, що відбувається в мозку людини в момент, коли він вирішує виявити щедрість.

Для експерименту набрали дві групи, по 25 людини у кожній, – експериментальну і контрольну. Учасникам обох груп пообіцяли, що в наступні чотири тижні їм видаватимуть по 25 швейцарських франків, які ті повинні будуть витратити. Різниця між групами була в тому, що члени контрольної групи взяли на себе зобов’язання витратити гроші на себе, а експериментальної – на інших людей, наприклад, роблячи їм подарунки або запрошуючи їх на обід.

Крім того, учасники обох груп повинні були пройти тест – вибрати якогось конкретного, знайомого їм людини, щоб порадувати його подарунком з тих грошей, що їм дадуть вчені, причому подарунки могли дуже відрізнятися за ціною – від 3 до 25 франків.

Результати показали, що у учасників з експериментальної групи, які взяли зобов’язання бути щедрими, активізувався вентральний стриатум – зона в мозку, яка відповідає за механізм заохочення. Саме в цій зоні знаходяться нейрони, які виробляють дофамін – нейромедіатор, що викликає почуття задоволення у відповідь на «правильні» дії. Крім того, члени експериментальної групи були щедрішими в тесті, в якому потрібно було вибрати подарунок.

Вчені відзначили, що активність стриатума не змінювалася в залежності від ціни подарунка. Відчуття щастя давав сам факт дарування, а не дорожнеча або дешевизна подарунка. Таким чином вчені на фізіологічному рівні підтвердили біблійну істину “Блаженнее давати ніж брати”.

Дослідники роблять висновок: для того щоб бути щасливішим, потрібно бути щедрішими, незважаючи на те що в повсякденному житті люди часто недооцінюють зв’язок між щедрістю і щастям. Так вони лише підтвердили біблійну істину про те, що «“Блаженніше давати, ніж приймати”” (Діян. 20:35). Дослідження описано в журналі Nature Communications.

 

джерело: gcshelp.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *