Черкаський річковий порт. Функції та завдання.

ЧеркасскийПорт

Річкові порти – основні воднотранспортні центри, що організують перевезення вантажів і пасажирів по річках та їх притоках, що зв’язують промислові та сільсько-господарські райони з надрічковими пунктами, і перевалку вантажів на залізниці і з залізниць. Черкаський річковий порт розташований на березі Кременчуцького водосховища в середній частині Дніпра на відстані 725 км від гирла річки. Тривалість навігації – з 15 квітня по 15 листопада. До 1961 р. тут діяла пристань, перетворена пізніше в Черкаський річковий порт. Вантажі, які йшли через нього, призначалися передусім для будівництв міста та області, тому вантажообіг був невеликий. Ситуація змінилася з 1986 р., коли через порт пішов до В’єтнаму та Індію черкаський карбамід. Порт також почав перевалку лісу в Туреччину, черкаського торфу – до Франції і т. д.

У 1996 р. було створено відкрите акціонерне товариство “Черкаський річковий порт”. Акваторія порту захищена хвилезахисних дамбою. Захід суден в акваторію порту здійснюється через верхній вхід протягом всієї навігації. Порт приймає самохідні вантажні трюмні судна типу “ріка – море” в / п до 3000 т, річкові суду м / п 600-2000 т. Глибина на підходах до порту і біля причалів становить 3,6 м. Швидкість руху суден в акваторії порту – до 5 км / год. На зовнішньому рейді порту є дві якірні стоянки для судів, розташовані уздовж правої кромки суднового ходу.

Вантажний район має 5 причалів, на яких здійснюється перевантаження навалювальних і тарно-штучних вантажів. Крім перевалки вантажів, порт здійснює перевезення вантажів власним флотом. Територія порту становить 10 га. Довжина причальної лінії порту: • вантажний район – 594 м; • пасажирський комплекс – 110 м; • пірс – 88 м. До всіх вантажних причалів ведуть залізничні та автомобільні шляхи. У порту Черкаси можливий також невеликий ремонт суден.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *