Безробіття внаслідок карантину. Де отримувати допомогу та шукати роботу

У Черкаській області за період карантину кількість людей, яка звернулись до служби зайнятості, є на 60 відсотків більшою, ніж у цей період минулого року. Зараз тут зареєстровано 22 тисячі безробітних, і є лише 760 вакансій від роботодавців. Про безробіття внаслідок карантину, де отримувати допомогу, та як шукати роботу читайте далі.

Звільнений під час карантину

У черкащанина Олексія троє дітей і кредит на 55 тисяч гривень. Чоловіка звільнили з роботи під час карантину, не заплативши за останній місяць роботи. Кредит він брав частково за оформлення квартири, інше витратив на покупку харчових продуктів. Мама сімейства зараз у декреті, і якщо не рахувати виплати на дитину, Олексій єдиний годувальник. Ім’я чоловік попросив змінити, бо побоюється помсти нечесного роботодавця.

“Беру на продукти з кредитної картки, дорого все, відсотки високі, борг ще більше зростає”, – каже Олексій.

Роботодавець підстрахувався ще при прийнятті чоловіка на роботу. Взяв його за умови, що той одразу підпише документ на звільнення, на випадок, якщо піде в запій. Олексій не п’є зовсім, та щоб узяли на роботу, документ підписав.

“Мене звільнили на місяць раніше, ніж я працював. За місяць мені дали тільки аванс, зарплату я так і не отримав дотепер. Ще й нахабним чином кажуть: “Спасибі, що звільнився!”. Мені показали документи, що я звільнився, і що нібито отримав зарплату за цей період”, – каже Олексій.

Де шукати роботу

Та навіть якщо ви втратили роботу під час карантину працівники служби рекомендують не втрачати оптимізму, звертатися у центри зайнятості та моніторити можливі варіанти: оголошення в інтернеті, на телебаченні, в друкованих ЗМІ.

“Під час карантину це дуже зручно. Є час, який можна приділити пошуку роботи, є

можливість промоніторити пошукові сайти, надіслати своє резюме, наступним кроком – це буде спілкування з роботодавцем. Можна попереднє інтерв’ю за телефоном чи у скайп- режимі”, – відзначає начальниця відділу організації профорієнтації Черкаського обласного центру зайнятості Алла Баранцова.

Допомога при втраті роботи чи зупинці діяльності

Претендувати на допомогу у центрі зайнятості можна при втраті роботи, а також якщо ваш роботодавець тимчасово зупинив свою діяльність на період карантину. Підтримка надається і для малого та середнього бізнесу, держава обіцяє компенсацію за заробітні плати працівникам. З початку карантину процедура реєстрації у центрах зайнятості спростилася. Це можна зробити, не контактуючи з працівниками особисто або взагалі онлайн.

Особливості подачі документів

“З початку карантину в кожному центрі зайнятості були облаштовані спеціальні місця, скриньки, куди вони могли залишати документи для того, щоб їх зареєстрували, як безробітних. З часом серед документів, які вони мали подавати для служби зайнятості з метою реєстрації, залишили тільки дві заяви, тобто ніяких більше документів, копій документів не потрібно подавати, тільки написати заяву про надання статусу безробітного, та про призначення допомоги по безробіттю. Такі ж саме документи можна направити електронною поштою”, – каже заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Зареєструватися в центрах зайнятості можна і на державному онлайн порталі “Дія”. Працівники обіцяють допомогти з визначенням професії, відправити на курси підвищення кваліфікації, та провести вебінари, які допоможуть улаштуватися на роботу.

“На сьогодні служба зайнятості працює в дистанційному режимі зі своїми клієнтами. Ми не тільки реєструємо, ми й працевлаштовуємо. Кількість роботодавців зменшилась. Зрозуміло, що деякі роботодавці припинили свою діяльність на період карантину, але ми все-таки працевлаштували 10.000 громадян”, відзначає заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Створення резюме

Один із перших, важливих етапів працевлаштування – створення резюме, адже саме з нього починається ваше знайомство з роботодавцем. Тому якщо ви шукаєте роботу, приділіть цьому достатньо часу. Резюме має складатися не більше як з двох сторінок формату А4. У документа має бути чітка структура, де вказується прізвище, ім’я, по батькові, особисті дані. А також у резюме має бути мета.

Одне резюме скласти, просто я шукаю роботу і розіслати на будь-які компанії це не варіант, наприклад, маю освіту вчителя, але я ще можу працювати викладачем іноземної мови, можу працювати перекладачем, можу працювати в туристичній фірмі. От уже три напрямки, то потрібно складати три резюме. Під кожну вакансію, під кожний напрямок. під кожну мету пошуку роботи ми складаємо окреме резюме”, – відзначає начальниця відділу організації профорієнтації Черкаського обласного центру зайнятості Алла Баранцова.

Також у документі варто вказати досвід роботи, волонтерську практику, освіту, курси, тренінги – все, що покаже вас як всебічну людину. Створити резюме онлайн можна на порталі центрів зайнятості України.

Наш герой Олексій уже знайшов іншу роботу й вірить, що вихід завжди є. Й навіть у складні часи людина, що прагне працювати, може знайти роботу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *