50 фільмів, які повинен подивитися кожен на думку Чака Колсона

Чарльз (Чак) Колсон відомий у всьому світі християнський діяч і засновник християнської організації «Тюремне братство».

Мало хто знає, що служитель любив фільми і бачив в них спосіб донести істину і багато рис Бога. Він вірив, що є такі картини, які можуть надихнути людей почати нове життя.

Ось 50 фільмів зі списку Чака Колсона, які, на його думку, повинен подивитися кожен християнин.

Фільми на християнську тематику:

 1. Вогненні колісниці / Chariots of Fire, (1981). Спортивна драма про шотландця Еріці Лідделл, для якого послух Богу стало важливіше, ніж перемога в Олімпійських іграх в 1924 році.
 2. Людина на всі часи / A Man for All Seasons, (1966). Британська історична драма про святого Томаса Мора, який, будучи в XVI столітті лорд-канцлером Англії, відмовився схвалити розлучення короля Генріха VIII, не побоявшись віддати життя за свою віру.
 3. Країна тіней / Shadowlands, (1985 і 1993). Фільм розповідає історію трагічного кохання апологета і автора книг «Хроніки Нарнії» Клайва С. Льюїса і американки Джой Девідмен Грешам і їх короткою подружнього життя.
 4. Сержант Йорк / Sergeant York, (1941). Фільм-біографія про життя Елвіна Йорка, одного з найбільш нагороджених солдатів США часів Першої світової війни.
 5. Плащаниця / The Robe, (1953). Історія римського центуріона, який виграв одяг розп’ятого на Голгофі за якісь гріхи засудженого. Ця подія змінила все його життя. Драматична історія героїзму і жертовності.
 6. Я сповідаюся / I Confess, (1953). Кінофільм Альфреда Хічкока про священика, який вислуховує сповідь убивці. Показання свідків вказують на те, що головний підозрюваний — сам священик, але сан забороняє Логану розголошувати таємницю сповіді навіть заради власного алібі!
 7. Бен-Гур / Ben-Hur, (1959). Історія молодого єврея, який живе в Палестині в 26 році від Різдва Христового і з часом стає християнином.
 8. Брат Сонце, Сестра Місяць / Brother Sun, Sister Moon, (1973). Біографічний художній фільм про життя одного з найбільш шанованих католицьких святих — Святого Франциска.
 9. У потаємному місці / The Hiding Place, (1975). Історія, заснована на реальних подіях часів окупації гітлерівськими військами Голландії. Сім’я Тен Бум, глибоко віруючі люди, під час окупації переховували в своєму будинку євреїв, допомагали їм усім, чим могли, за що були заслані в концентраційний табір.
 10. Рятівна милість / Saving Grace, (1986). Історія молодого кардинала Белліні, який виявляється обраний на престол Папи Римського під ім’ям Лев XIV. Сумніваючись у своєму призначенні, він відправляється інкогніто в маленьке містечко. Кумедний фільм ілюструє новозавітний сенс служіння.
 11. Знедолені / Les Miserables, (1935). Фільм оповідає про життя багатьох людей протягом двадцяти років у Франції XIX століття, чиї життєві шляхи з’єднані воєдино історією колишнього каторжника Жана Вальяна, який знаходиться в бігах, переховуючись від невгамовного поліцейського інспектора, який переслідує Жана за дрібне правопорушення.
 12. Ніжне милосердя / Tender Mercies, (1982). Історія жебрака кантрі-співака, який зазнає невдачі за невдачею, але, врешті-решт, звертається до Христа. На екрані прекрасно зображено хрещення.
 13. Покаяння / Repentance, (1987). Фільм заборонений в Радянському Союзі. Дія розвивається, ніби поза часом, без суворої вказівки на тридцяті роки XX-го століття. В образі диктатора Варлама Аравідзе можна впізнати риси і Гітлера, і Муссоліні, і Сталіна, і Берії. Три покоління однієї сім’ї розплачуються за гріхи батьків. Колись жертвами тоталітарного режиму стали Сандро Барателі і його дружина. Через роки їхня дочка Кеті мстить за батьків …
 14. Два кольори часу / Cry the Beloved Country, (1995). 1940-е. Доля трагічно перетнула життєві шляхи двох поважних чоловіків. Один з них, сільський священик, відправившись в місто на пошуки сина, якого звинувачують у вбивстві. Тоді і відбувається його знайомство з Джеймсом Джарвіс. І гнів стикається з гордістю, а результат непередбачуваний.
 15. Пожнеш бурю / Inherit the Wind, (1960). Цей фільм присвячений подіям 1925 року в Дейтоні, штат Теннессі, коли шкільний вчитель був засуджений за викладання еволюційної теорії, що в той час було заборонено.
 16. Брати Карамазови / The Brothers Karamazov, (1958). Чи можливо бути хорошим, не знаючи Бога? Цей фільм говорить чітке «Ні!»
 17. Мрець іде / Dead Man Walking, (1995). Ув’язнений, засуджений до смерті за жорстоке вбивство, обирає своєю духовною наставницею черницю. Спочатку вона намагається допомогти йому уникнути вищої міри покарання, але, не добившись цього, намагається полегшити останні години його життя, пробудити в ньому людяність і переконати покаятися.

Фільми з високою моральністю:

Наступні фільми варто подивитися за їх серйозне і надихаюче ставлення до моральних тем, або тому, що персонажі стикаються з моральними проблемами і долають їх.

 1. Містер Сміт їде до Вашингтона / Mr. Smith Goes to Washington, (1939). Кінофільм режисера Френка Капрі про сміливого і спраглого служити країні ідеаліста-сенатора, який бореться з корумпованими політиками.
 2. Це чудове життя / It’s a Wonderful Life, (1946). Кінофільм режисера Френка Капрі. Головний герой фільму, не витримавши низки проблем, вирішує накласти на себе руки, але ангел-хранитель допомагає йому побачити, наскільки його життя допомогло іншим людям.
 3. Касабланка / Casablanca, (1942). Голлівудська романтична кінодрама про події початку Другої світової війни в марокканському місті Касабланка, що знаходився в той час під контролем фашистської Франції. Головному герою доводиться вибирати між боргом і почуттям.
 4. Привабливий хлопчик / The Winslow Boy, (1948). Картина, в основу якої лягли реальні події. Юнака виключили з військово-морської академії за дрібну крадіжку, але його батьки вимагають судового розгляду, щоб захистити честь хлопчика.
 5. Рівно опівдні / High Noon, (1952). Художній фільм-вестерн режисера Фреда Циннемана. Хороша людина має одна протистояти силам хаосу і зла.
 6. Тінь сумніву / Shadow of a Doubt, (1942). Психологічний трилер режисера Альфреда Хічкока. Заснований на реальній історії серійного душителя 1920-х років Ерла Леонарда Нельсона.
 7. Людина, яка занадто багато знала / The Man Who Knew too Much, (1955). Шпигунський трилер Альфреда Хічкока. Доктор Бен і Джо Маккенн, прості, нічого не підозрюючи, туристи, їдуть провести відпустку в Марокко. Разом з ними їхній син Хенк, вони насолоджуються відпусткою, але раптово виявляються втягнутим в самий центр міжнародної змови.
 8. На північ через північний захід / North by Northwest, (1959). Пригодницько-шпигунський трилер Альфреда Хічкока. У центрі сюжету — неіснуючий в реальності, вигаданий спецагент. Чоловіка на ім’я Джордж Каплан не існує, але на його ім’я знято розкішний номер в нью-йоркському готелі «Плаза». Ворожа контррозвідка приймає за шпигуна рекламного агента, який і стає її мішенню.
 9. Війна світів / War of the Worlds, (1953). Художній фільм, драма, фантастичний фільм режисера Байрона Хескіна. Створений за мотивами однойменного роману Герберта Уеллса. Дія фільму перенесено в США в 1950-і роки. Картина запитує: «Де ви будете шукати порятунку в разі нападу інопланетян?». І відповідає однозначно — «У Бога».
 10. Війна і мир / War and Peace, (1956). Голлівудська версія роману Льва Толстого розповідає про міжнародний конфлікт, небезпечні пригоди, захоплюючої інтриги і трагічну любов на тлі широкомасштабного вторгнення Наполеона в Росію.
 11. Дванадцять розгніваний чоловіків / Twelve Angry Men, (1957). Дванадцять присяжних засідателів у дорадчій кімнаті вирішують, чи винен італо-американський підліток, який виріс в трущобах, в убивстві свого батька.
 12. Звуки музики / The Sound of Music, (1965). Сім’я вирішує пожертвувати всім, що є, але не вступати в ряди нацистів.
 13. Опівнічна спека / In the Heat of the Night, (1967). Детективний фільм про расові забобони, американський спосіб життя і моралі в 1950-1960-і роки.
 14. Руді / Rudy, (1993). Фільм розповідає про різні епізоди життя знаменитого спортсмена Деніела Рюттігера, яке увійшло в історію американського футболу під прізвиськом Руді.
 15. Розум і почуття / Sense and Sensibility, (1995). Мелодрама, знята за мотивами однойменного роману британської романістки Джейн Остін. Це історія про пару, готовою пожертвувати особистим щастям заради честі.
 16. Опус містера Холланда / Mr. Holland’s Opus, (1995). Для геніального композитора найстрашнішим ударом виявляється народження глухого сина, який ніколи не зможе почути музику. Тільки любов до сина і до музики допомагає містеру Холланду створити свій опус, який можуть «чути» навіть глухі.
 17. Гриль-бар «Порох» / Spitfire Grill, (1996). Колишня ув’язнена переїжджає в невелике містечко, щоб почати нове життя. Це історія вибачення, зцілення і каяття.
 18. Вистояти і зробити / Stand and Deliver, (1988). В основу фільму лягла реальна історія вчителя математики, який не здався і повірив у своїх учнів.
 1. Хоробре серце / Braveheart, (1995). Фільм, що розповідає про боротьбу Шотландії за незалежність проти англійського панування.
 2. Список Шиндлера / Schindler’s List, (1993). Історична драма режисера Стівена Спілберга про німецького бізнесмена і члена НСДАП Оскара Шиндлера, що врятував понад тисячу польських євреїв від загибелі під час Голокосту.

Фільми про інших світоглядах і філософів

Наступні фільми дають уявлення про інших філософів, які допомагають зрозуміти ідеї, які формують світ, в якому ми живемо:

 1. Зоряні війни / Star Wars, (1977). Американський медіа-критик Тед Баєр сказав: «Язичницький світогляд безособової, моністичної сили, що наділяє людину владою і контролює обставини». Введення в монізм нової ери.
 2. Енні Холл / Annie Hall, (1977). Американський художній комедійний кінофільм режисера Вуді Аллена. У фільмі показано зародження, розвиток і кінець любовних відносин пари — нью-йоркського стендап-коміка Елві Сінгера, єврея-невротика, який бачить всюди антисемітські змови і вже 15 років відвідує психоаналітика, і молодої співачки Енні Холл.
 3. Дні жнив / Days of Heaven, (1978). Дія відбувається напередодні вступу Америки в Першу світову війну. Брат і сестра опиняються на фермі в Техасі, в світі без сенсу і мети. Терренс Малік, викладач філософії, став кінорежисером, через картину відкрив принципи екзистенціалізму. Цей фільм показує, що не так з миром, який виключає Бога.
 4. Темний кристал / The Dark Crystal, (1982). Американо-британський фентезійний ляльковий фільм. Сюжет зав’язаний навколо магічного каменю, який був пошкоджений, і через що було порушено рівновагу порядку і хаосу.
 5. Ганді / Gandhi, (1982). Біографічний фільм про життя Махатми Ганді — лідера і ідеолога руху ненасильницького опору проти британського колоніального панування в Індії в першій половині XX століття.
 6. Злочини і провини / Crimes and Misdemeanors, (1989). Дія фільма відбувається в Нью-Йорку. Дві сюжетні лінії описують життя і моральний вибір Джуді Розенталя і Кліффа Стерна.
 7. Парк Юрського періоду / Jurassic Park, (1993). Науково-фантастичний фільм режисера Стівена Спілберга. У картині розповідається про вигаданий острів, де вчені створили парк розваг з клонованими динозаврами.
 8. Контакт / Contact, (1997). Науково-фантастичний фільм режисера Роберта Земекіса за однойменним романом Карла Сагана. Одна з головних завдань, яке ставив перед собою Земекіс — показати, як найрізноманітніші люди будуть реагувати на можливість контакту з інопланетною цивілізацією, будь то вчені, чиновники або священики.

Фільми для дітей з сильним біблійним світоглядом

 1. ​​Хроніки Нарнії / The Chronicles of Narnia, (1989). Екранізації циклу фентезійних повістей, написаних Клайвом Стейплз Льюїсом. У них розповідається про пригоди дітей у чарівній країні під назвою Нарнія, де тварини можуть розмовляти, магія нікого не дивує, а добро бореться зі злом.
 1. Король Лев / The Lion Kind, (1994). 32-й за рахунком класичний повнометражний мультиплікаційний фільм, випущений студією Діснея про левеня на ім’я Сімба, якому належить пройти через зраду і вигнання, знайти відданих друзів і свою любов, а також стати справжнім Королем.
 2. Три життя Томазіни / The Three Lives of Thomasina, (1963). Британо-американський сімейний фантастичний фільм. Це зворушлива історія про шотландського ветеринара, який втратив, а потім знову знайшов віру в Бога.
 3. Красуня і чудовисько / Beauty and the Beast, (1991). Анімаційний фільм, який повторює біблійне вчення про те, що стан серця важливіше зовнішніх проявів.
 4. Таємничий сад / The Secret Garden, (1993). Головна героїня фільму — маленька дівчинка-сирота Мері. Вона переїжджає до дядька, де знаходить нового друга — хлопчика Коліна. Він допомагає дівчинці залікувати її душевні рани. Разом вони намагаються розгадати загадку таємничого саду.                          джерело: gcshelp.org
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: