Святий Миколай – приклад для наслідування

19 грудня в Україні ще багато людей  відзначає день Миколи Чудотворця. Що ж це за особистість, що православні та католики звели його у лик святих? Чого ми можемо навчитися, дізнавшись більше про це свято?

Святий Миколай – реальна людина

Святий Миколай народився у 270 році нової ери на території сучасної Туреччини. Ще підлітком, хлопець вивчав Святе Письмо. Пізніше його звели у сан священика. Під час переслідувань християн Миколая посадили до в’язниці. «Ушкоджені суглоби, хребет та кістки грудної клітки свідчать про муки, які переніс Святий Миколай у в’язниці – його катували на дибі», – розповів професор Луїджі Мартіно. Він проводив досліди над тілом святого.

Звільнили служителя по царюванню імператора Костянтина. Святий знищував ідолів та руйнував язичницькі храми. Дожив він до старості і залишив по собі безліч легенд та переказів, які передавалися з вуст у вуста. Він роздавав майже всі гроші, залишаючи собі тільки на найнеобхідніше.

Звідки взявся Санта Клаус

За народними переказами, саме Микола Чудотворець заклав традицію дарувати подарунки на Різдво. У місті Мірра, де він був єпископом, щороку на це свято найбідніші та найнещасніші люди знаходили біля своїх будинків золоті монети, дитячі іграшки та інші подарунки. Але для всіх залишалося загадкою, хто ж цей благодійник. Згодом жителі створили образ високого літнього чоловіка в червоному костюмі з білою обробкою. Він у санях, запряжених оленями, спускається з гір і допомагає всім нужденним. Коли випадково відкрилося ім’я справжнього благодійника, його почали називати Святий Миколай чи Санта-Клаус.

Святий Миколай чи Дід мороз

Традиція дарувати подарунки дітям на свято Миколи поширилася Європою із середньовічної Німеччини. Її перейняли Австрія та Польща, та Україна.

Після революційних подій другої половини ХІХ століття. у Галичині серед українських школярів виникла потреба у яскравому дитячому святі. Тому Святий Миколай став опікуном українських школярів. Згідно з ухвалою ЦК КПРС від 1937 року на заміну Миколі прийшов Дід Мороз, який дарує подарунки на Новий Рік. На Західній Україні зате традиція зберіглася.

Чи варто віруючим відзначати свято

Ми, як християни, можемо дарувати подарунки не лише своїм дітям у день святого Миколая. Важливо заохочувати їх до благодіяння. Поруч є ті, хто також потребує нашої любові.

І ще пам’ятати ми не поклоняємося Святому Миколаю, як “святому угоднику”, бо “Бо єдиний Бог, єдиний і посередник між Богом і людьми, людина Христос Ісус” (1 Тим. 2:5). Свято є хорошим приводом для добрих справ, які ми можемо робити щодня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *