5 багатіїв, які пожертвували весь свій статок на благодійність

Вчинки цих людей вражають і викликають повагу. Досягши багато чого в житті, вони не стали рабами свого багатства, а з легкістю поділилися ним з тими, кому воно потрібніше.

Чак Фіні,

творець Duty Free

У 1988-му журнал Forbes помістив Чака Фіні на 31-й рядок свого списку багатіїв, і це було частково невірно – до того моменту багатство Фіні вже власне не належала йому. Фіні анонімно жертвував свої гроші всіляким установам і організаціям – часто навіть самі одержувачі не знали, хто був їхнім благодійником, а бувало, що з них бралося навіть слово про нерозголошення.

Дітище Чака Фіні – фонд «The Atlantic Philanthropies», від імені якого і робляться всі пожертви. За деякими оцінками, на даний момент загальна сума пожертвувань фонду склала вже понад $ 6,2 млрд.

«Я переконався, що куди більше задоволення отримуєш, коли віддаєш гроші і бачиш, як завдяки їм щось з’являється – наприклад, госпіталь. Це ж логічно – вкладати гроші в добрі справи, а не класти на рахунок в банку і дозволяти накопичуватися і накопичуватися», – каже Фіні.

5 багатіїв, які пожертвували весь свій статок на благодійність

Браін Берні,

колишній власник бізнесу в області підбору кадрів і будівництва

У цього мільйонера все складалося чудово, поки в його будинок не прийшла біда: у дружини діагностували рак. Це вплинуло на магната, який багато займався благодійністю. Він передав значну частину своїх статків на створення цілої колони медичних машин. Ці машини їздили по маленьким селах в північній Англії і надавали хворим високотехнологічну медичну допомогу. Зарплату лікарям Браін Берні платив зі своєї кишені.

Через роки боротьби з хворобою його дружина одужала. На радощах Браін Берні продав більшу частину майна і віддав все на благодійність. Після цього він переїхав в маленьку квартиру над приміщенням свого благодійного фонду, щоб повністю присвятити себе справі боротьби з раком. Зараз він живе на невелику пенсію і їздить в старій машині.

5 багатіїв, які пожертвували весь свій статок на благодійність

Олаф Тон,

норвезький мільярдер

Весь свій статок (близько $ 6 млрд) Олаф Тон задумав витратити на фінансування медичних досліджень. Він вирішив, що гроші, які заробляв протягом життя, краще пустити на корисну справу. «Все одно я не зможу забрати їх з собою», – пояснює він.

Олаф живе досить скромно. Він одружений, але дітей у нього немає. Тому все своє багатство він вирішив пожертвувати. «У мене є велосипед і лижі, а їм я трохи. Так що, думаю, все буде добре », – постійно повторює колишній мільярдер в численних інтерв’ю.

5 багатіїв, які пожертвували весь свій статок на благодійність

Тім Кук,

генеральний директор Apple

Його стан оцінюється в $ 800 млн. Практично всі зароблені кошти 54-річний бізнесмен планує витратити на благодійність після того, як оплатить освіту свого 10-річного племінника.

Він не поширюється, на які цілі буде спрямовувати кошти, хоча і говорить, що потроху почав жертвувати гроші вже зараз. Кук повідомив, що має намір виробити системний підхід до благодійності, а не просто підписувати чеки.

5 багатіїв, які пожертвували весь свій статок на благодійність

Принц аль-Валід,

член Саудівської королівської сім’ї

Не так давно принц заявив, що пожертвує весь свій статок на благодійність. В першу чергу він хоче допомагати організаціям, які займаються боротьбою за права жінок, а також спонсорують вивчення невиліковних хвороб, допомагають жертвам стихійних лих і популяризують здоровий спосіб життя.

У своєму Twitter принц зазначив, що йому було дано дуже багато і він повинен розділити цей дар з іншими людьми. Своїм натхненником принц називає Білла Гейтса, який відкрив власний благодійний фонд Gates Foundation. Засновник Microsoft, в свою чергу, підтримав ініціативу члена королівської сім’ї.

5 багатіїв, які пожертвували весь свій статок на благодійність

джерело: gcshelp.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *