5 фактів про висадку на Місяць: космічне причастя і Біблія

Понад  п’ятдесят років тому – 20 липня 1969 року Луї Армстронг ступив на поверхню Місяця. Це була пілотована місія НАСА по приземленню на Місяць, коли астронавти Ніл Армстронг, Едвін «Базз» Олдрін і Майкл Коллінз пройшли шлях в небеса далі, ніж хто-небудь раніше.

Ось п’ять фактів про посадку на Місяць, які через півстоліття все ще вселяють благоговіння і здивування людям усіх віросповідань:

  1. Олдрін ВЗЯВ ПРИЧАСТЯ на борту МІСЯЧНОГО КОРАБЛЯ

Коли Олдрін вперше висловив ідею святкування Причастя під час польоту Аполлона-11 на Місяць, адміністратори НАСА скептично відреагували. Агентство вже відбили позов, поданий після того, як астронавти транслювали себе, читаючи Книгу Буття під час місії «Аполлон-8», яку активіст-атеїст Мадаліною Мюррей Хейр порахував порушенням в поділі церкви і держави. (Його справа в кінцевому підсумку було припинено.)

Але Олдрін, який пізніше описав місію як «частину вічного Божого плану для людини», був наполегливий, і чиновники в кінцевому підсумку надали йому дозвіл на служіння за умови, що він буде мовчати.

Потім Олдрін звернувся до пастора своєї церкви – преподобному декану Вудраффа з Пресвітеріанської церкви Вебстера під Х’юстоном – коли питання перейшли від юридичної до богословського.

Хоча Олдрін був висвячений пресвітеріанським старійшиною, було неясно, чи буде йому дозволено спостерігати за Причастям самостійно. Але коли його пастор запитав одного з високопоставлених чиновників пресвітеріанської церкви, чиновник швидко відповів «так». Потім Вудрафф закупив маленьку срібну чашу для виведення на орбіту Олдрина, переконавшись, що він відповідає вимогам ваги.

План нарешті здійснився незабаром після того, як місячний посадковий апарат «Орел» приземлився на Місяць 20 липня 1969 року. Сидячи поруч з Армстронгом, Олдрін витягнув чашу, вино і хліб зі свого «комплекту особистих речей», а потім сказав по радіо.

«Це пілот ЛМ», – сказав він, звертаючись до місячного модулю. «Я хотів би скористатися цією можливістю, щоб попросити кожного слухача, ким би і де б він не був, зробити паузу на хвилину і обдумати події останніх кількох годин і подякувати по-своєму».

Олдрін деякий час мовчки читав від Іоанна 15: 5, який він написав на картці розміром 3 на 5 дюймів: «Я лоза, а ви гілки. Хто залишиться в мені, а я в ньому, принесе багато плоду; бо ти нічого не можеш зробити без мене.

Потім астронавт приступив до виконання християнського ритуалу (Армстронг не взяв участі), зробивши його першою людиною, яка зробить релігійний обряд на небесному тілі.

«Я налив вино в чашу, яку дала мені наша церква», – згадує він в статті 1970 роки для журналу Guideposts. «В одній шостій місячної гравітації вино повільно і граціозно згорнулося вгору по краю чаші. Цікаво було подумати, що найперша рідина, коли-небудь наливають на Місяці, і перша їжа, з’їдена там, були елементами причастя ».

  1. «ЦЕРКВА КОСМОНАВТІВ» ДОСІ СВЯТКУЄ МІСЯЧНЕ ПРИЧАСТЯ У НЕДІЛЮ

Згідно Офісу Генеральної Асамблеї Пресвітеріанської Церкви (США), Вебстера пресвітеріан називають «церквою астронавтів». Це був духовний дім багатьох астронавтів і службовців з довколишнього Космічного центру Джонсона, включаючи Джона Гленна, одного з Первинних астронавтів НАСА “Меркурій-сім” і першого американця, які облетіли навколо Землі, і Джек Кінцлер, який створив американський прапор Олдріна і Армстронга, які були посаджені на Місяць, щоб він міг майоріти в космосі.

Святкування Причастя Олдріна на борту Орла «як продовження нашої громади» є одним з етапів в історії Церкви за 126 років, повідомляється на її веб-сайті.

До цього дня недільне місячне причастя в пресвітеріанської церкви Вебстера включає читання уривка з Псалма 8: «Коли я розглядаю небо твоє, роботу пальців твоїх, місяця і зірок, які ти висвятив; Що таке людина, яку ти пам’ятаєш? і син людський, що ти згадуєш? »Цей уривок був одним з двох, прочитаних Олдріном в космосі, і Вебстер Пресвітеріанський прочитав його під час служби в день приземлення на Місяць, згідно зі звітом за 2014 рік у Х’юстонській хроніці.

  1. ПАПА БЛАГОСЛОВИВ КОСМОНАВТІВ АПОЛОН-11

Як і мільйони людей по всьому світу, папа в той час, святий Павло VI, спостерігав за приземленням місяця по телевізору.

У папи, була особлива точка зору. Він спостерігав за цим у Ватиканській обсерваторії, навіть вдивляючись через свій  телескоп, щоб подивитися на місяць, де стояли астронавти, непомітні навіть для потужного інструменту, згідно веб-сайту Фонду Ватиканської обсерваторії.

Потім він вітав і благословив космонавтів на англійській мові:

«Тут, зі своєї обсерваторії в Кастель-Гандольфо, недалеко від Риму, папа Павло Шостий з вами, космонавтами. Честь, вітання та благословення вам, підкорювачам Місяця, блідому світлові наших ночей і наших мрій! Принесіть їй своїм живим присутністю голос духу, гімн Богу, нашому Творцеві і нашому Отцю. Ми поруч з вами, з нашими добрими побажаннями і з нашими молитвами. Папа (Павло) Шостий вітає вас разом з усією католицькою церквою ».

Пізнішепапа зустрів астронавтів Аполлона-11 і їхніх дружин у Ватикані.

  1. БУЛА Аполлонова МОЛИТОВНА ЛІГА

Хоча Олдрін роками мовчав про причастя на місяці, у нього була духовна підтримка.

Коли Хейр подав в суд позов, стверджуючи, що астронавти Аполлона-8 порушили пункт про встановлення Конституції США, читаючи книгу Буття, перебуваючи на орбіті, група, яка називала себе Молитовною лігою Аполлона, схопилася на захист астронавтів. Ліга в кінцевому підсумку набрала понад 8 мільйонів підписів і листів на захист релігійної свободи космонавтів, повідомляє Wired.

Група була сформована декількома роками раніше тодішнім капеланом НАСА, вченим і пресвітеріанським міністром на ім’я Джон Максвелл Стаут, і його дружиною Хелен після пожежі Аполлона-1, в результаті якого загинули три астронавта. Останні побажання одного з повалених астронавтів, Еда Уайта II, включали в себе розміщення Біблії на Місяці – місію, яку Стаут виконав в його честь.

  1. Біблія ПОПАЛА НА МІСЯЦЬ

Олдрін приніс з собою клаптик Письма на місячну поверхню, ймовірно тому, що повна друкована копія священної книги не відповідала суворим вимогам НАСА до ваги. Тому Молитовна ліга Аполлона, яка вирішила висадити Біблію на Місяці, створила версії Біблії на мікрофільмах.

Незважаючи на це, посадка одного на природний супутник Землі виявилася складним завданням. Перші дві спроби не увінчалися успіхом: астронавти Аполлона-12 помилково поклали на орбітальному апараті одну Біблію з мікрофільмами, а не на посадочний майданчик, і в той час як Аполлон-13 також ніс на борту Біблії з мікрофільмами (за повідомленнями, представлені астронавтам тодішнім американським представником Джорджем Бушем-старшим). Місія, як відомо, ніколи не приземлилася на Місяць через механічну несправність.

Астронавт Едгар Мітчелл, проте, зумів притягти з собою 100 мікропленочних Біблій на поверхню Місяця під час місії Аполлона-14 і повернути їх на Землю.

Біблія дожила до наших днів і часто піддається жорстоким війнам на аукціонах, кожна з яких приносить по 50 000 доларів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *