Інна втратила роботу та, сидячи вдома, почала стрімко набирати вагу. За шість місяців дівчина додала 10 кілограмів. Причиною вважає малорухливий образ життя та неправильне харчування.
“Я почала багато пити газованих напоїв – різноманітні лимонади, їсти багато шоколаду, булочки з молочком. Плюс харчування було і ввечері, і дуже пізно ввечері, навіть о 12 ночі могла поїсти”, – розповідає черкащанка Інна Полудень.
Роботу дівчина втратила за рік до карантину. Та зараз зі схожою ситуацією зіткнулося багато українців. За період ізоляції спосіб життя у багатьох змінився в гіршу сторону – шкідлива їжа, часті перекуси, відсутність тренувань. Як результат – зайва вага, проблеми з серцем, підвищення тиску, погіршення самопочуття. А ще страждає наш імунітет, який особливо важливий у період епідемії.
“Є 2 продукти, які, я вважаю, не мають безпечної дози: це цукор і це трансжири. Потрібно, щоб вони були присутні якомога менше. Це продукти-вбивці. Хоч цукор у нас завжди асоціюється з тим, що ми кладемо в чай та каву, насправді його повно скрізь, починаючи від таких, нібито не солодких речей, як гірчиця, майонез і кетчуп. Якщо в середньому в 18 столітті людина їла 500-600 грам цукру на рік, то зараз ми їмо близько 70-ти кілограмів цукру в рік. Жодна наша система в організмі просто не витримує такого навантаження”, – відзначає дієтологиня, кандидатка біологічних наук Олена Семенихіна.
Дослідження показують, що від цукру збільшується кількість холестерину, що призводить до серцево-судинних захворювань.
“Україна займає перше місце за смертністю від патології серцево-судинної системи і тригером до цього є не жир, а цукор”, – каже Олена.
Результат зміни способу життя Олена перевірила на собі. До того, як стати дієтологом, після трьох вагітностей жінка набрала 25 зайвих кілограмів. Щоб позбутися баласту, спробувала не одну новомодну дієту:
“Я скільки себе пам’ятаю, я була жінкою, що вічно худне. Завжди була схильна до повноти, я на собі перевірила якщо не все, то практично все”.
Зайва вага не повертається до Олени вже 15 років. Спочатку вона допомогла собі, а зараз лікує інших. Серед її рекомендацій – максимально відмовитися від продуктів у пакетах. Перейти до простої, звичайної їжі, з мінімальним вмістом наповнювачів. А ще після тридцяти років харчуватися тричі на день. Це те, що стосується дорослих. У дітей же свої рекомендації. Їм якраз потрібно їсти часто.
“У харчуванні дітей має бути правильний режим харчування з частотою 3,5 – 4 години, не більше. Для дітей шкільного віку бажано, щоб воно було п’ятиразове, включаючи сніданок, обід, другий сніданок, полуденок. По розподілу: до 20 відсотків це сніданок, 40 відсотків – обід, і 20 відсотків – вечеря”, – говорить лікарка Тетяна Бондаренко.
У дитячому віці це особливо важливо. Адже це період активного росту та формування вашого чада. Щоб зберегти здоров’я, готуйте з любов’ю, обираючи натуральні інгредієнти. Випічка краще домашня, без додавання маргарину та великої кількості цукру. Відмовтеся від смаження на великому вогні та надто масних страв. Магазинні ж смаколики краще не вживати.
“Гамбургери, сухарики і таке інше мають штучні компоненти і тому дуже шкідливі, і через те у багатьох дітей ожиріння й інші порушення в організмі”, відзначає Тетяна
Наша героїня Інна вчасно похопилася, щоб серйозно не нашкодити своєму організму. Вона змінила спосіб життя та відчула результати.
“У мене часто болів шлунок, багато було проблем з кишковим трактом, зараз у мене їх немає взагалі. Те, чим ми харчуємося – це і є ми. І достатньо лише змінити своє харчування, прибрати смажене, канцерогенні речі, і через пів року, максимум через рік, організм почуватиметься зовсім по-іншому.
Ми відповідальні за здоров’я своє та наших дітей. Це те, над чим варто працювати, вкладати свій час, бо від цього залежить не лише тривалість, а й якість нашого життя.